Konces.poplatek ČT upravit zákonem?

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod malejjara 26. 3. 2015 04:36

Jack111 píše:jenom rozhlasovy

A umí si strhávat opakující se platbu z karty sami?
malejjara
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jack111 26. 3. 2015 04:52

Asi ne
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod libol 26. 3. 2015 07:41

astrapa píše:... Protože soukromá média zprostředkovat rozmanité názory nemusí, je veřejným zájmem provozovat veřejnoprávní média (proto se jim správněji říká "média veřejného zájmu"). ...
Já se ale spíše divím, že lidi na tomto serveru zajímající se o osobní finance, nechápou tyto základní předpoklady existence evropského typu státu.


Astrapa - fakt si myslíš, že česká televize plní poslání veřejné služby? Opravdu si myslíš, že když ve večerních zprávách bude člen a názor strany ABC a v poledne v Sama doma bude názor strany XYZ, že je to vyvážené a vybere si každý?
Nemám problém platit za veřejnoprávní TV, ale minimálně v oblasti zpravodajství to není žádná veřejnoprávní TV, ale TV prosazující své názory (jako Nova, Prima) - je to o to nebezpečnější, že ji někteří naivové pokládají za objektivní.
Zopakuji - nemám nejmenší problém platit za veřejnoprávní TV (dokonce i když se na TV nedívám), ale pokud si chce ČT dělat "sv"j business", tak ať si ho dělá za své
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod SocPredator 26. 3. 2015 08:32

astrapa píše:
SocPredator píše: Když někdo nemá 135 Kč měsíčně, tak prostě nemá mít TV


To je taková neoliberální představa o světě, že kdo nemá na daně, nemá mít volební právo.


Já už nemám chuť na takovou demagogii reagovat.
Klidně tu dál oslavuj nerovnou demokracii, ale nediv se, že to nefunguje.
Mimochodem, můj návrh úlohu a příjmy ČT podporuje, tak mi o ní nemusíš dělat přednášku :-)
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod ab84 26. 3. 2015 12:46

malejjara píše:Nikdo tu neplatí televizní a rozhlasový poplatek kartou?


Je zbytečné používat kartu kvůli úspoře 2 %, lze ušetřit 100 % tím, že tento poplatek vůbec neplatím :)
ab84
Nadšenec

Odeslat příspěvekod astrapa 26. 3. 2015 13:11

libol: Já jsem nikde nepsal, že má ČT objektivní zprávy, naopak jsem napsal, že ČT má otřesné zprávy. Problém je bohužel personální obsazení, které neumí ČT řešit. Mimochodem stále opakuješ tu chybu, že ČT zužuješ na večerní zprávy v 19:00 a veřejnoprávní média zužuješ na ČT, nevím proč všichni zapomínají na ČRo a ČTK, přitom jejich role je také nezastupitelná.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 26. 3. 2015 13:56

ab84 píše:lze ušetřit 100 % tím, že tento poplatek vůbec neplatím :)

Není lepší nemít televizi vůbec a tím pádem ušetřit ještě za elektriku :-P ?
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod libol 26. 3. 2015 15:18

astrapa: přímy přenos Baník X Sparta nepovažuji za veřejnou službu - proto se nemíním bavit o kvalitě. Od veřejné služby očekávám důraz na menšinové žánry (nesleduji, neumím ohodnotit) a zpravodajství - asi se shodneme, že je marné
ČRo je v oblasti veřejné služby hodně před ČT a s jeho placením nemám problém.
ČTK je poněkud jiná instituce, přece jen více obslužná a "odstíněna" od hlavní populace. Takže ČTK bych ředil spíše k Lesům ČR.
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 26. 3. 2015 15:35

Pořád je to o personálním obsazení. Občas koukám na Reportéry a Černé ovce, některé reportáže jsou fakt dobré, některé odfláklé po rešerní stránce, je vidět, že reportér neprověřil info, než ho pustil ven nebo nepochopil problematiku, o které mluví. Občas mám pocit, že buď nějaká reportáž vznikla na objednávku, nebo je reportér neschopný a nechal se někým nevědomky ovlivnit. Ale tak nějak to beru, že nic lepšího bohužel mezi televizemi není a budu moc rád, když ČT zaměstná špičkové editory, redaktory, reportéry a moderátory. A možná se toho nedočkám, možná je to dané malou společností, že se mezi 10 miliony nenajde tolik kvalitních novinářů, já vážně nevím.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod Kocmeister 26. 3. 2015 15:56

Aby se jen nekritizovalo, řekl bych, že dětský program ČT:D je určitě povedený a fakt, že běží celý den pořady pro děti je určitě vymoženost, kterou otcové ocení :-)
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod malejjara 26. 3. 2015 16:33

A chudaci deti si diky tomu kazi zrak cumenim na televizi. :hm
malejjara
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod x-bat 26. 5. 2015 14:17

Potřeboval bych radu.
Do teď jsme jako rodina koncesionářské poplatky neplatili - bydlíme v nájmu, kde je elektřina psána na majitele bytu. Byt je pronajatý jako prázdný, takže máme vlastní TV. V blízké době se budeme stěhovat - opět do nájmu, opět bude elektřina placena majitelem, opět bude TV naše.

Dotaz:
1. Je vhodné se po přestěhování přihlásit k placení poplatků?
2. Pokud se přihlásíme, bude někdo kontrolovat minulost? (tzn. přihlášením vlastně řeknu, že jsem do teď byl neplatič a budou po mě chtít pokutu)

Díky.
x-bat
Návštěvník

Odeslat příspěvekod astrapa 26. 5. 2015 14:28

Vztahuje se na domácnost, takže bych řekl, že jste měli být přihlášení, pokud tedy nežijete ve společné domácnosti s pronajímatelem.

Když se teď teprve přihlásíte (stačí na poště), nic se nestane, minulost nikdo kontrolovat nebude, kontroloři jedou hlavně po hospodách.

Přihlašte se i k rozhlasu, pokud máte rádio v mobilu.

A až se zase příště budete stěhovat, tak poplatky necháte navázané stále na jedno SIPO,které s vámi bude cestovat celý život. Na poště jen musíte říct, že chcete České televizi a Českému rozhlasu oznámit změnu adresy, pošta ohlášení zařídí.

-- 26. 5. 2015 15:32 --

Klidně se přihlaš už teď od 1. června.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod guru jára 26. 5. 2015 17:37

No ja byt vami, tak vyuzivam toho, ze o me nevedi a neprihlasuju se. Zadna pokuta stejne nehrozi.
guru jára
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Taki 26. 5. 2015 18:10

Taky bych jim sám dobrovolně nic neplatil. Jednou mi svině z ČT (tím myslím jejich právní oddělení) napsali výhružný dopis, když na mě zaregistrovali nové odběrné místo elektřiny (přechodný pobyt). Tak jsem jim dost důrazně odepsal, že platím konc. poplatky stále ze stejného SIPO ze stávajícího odběrného místa trvalého pobytu.
Konc. poplatky a reklamy by se měly co nejdříve zrušit a VP rozhlas a TV financovat zásadně ze státního rozpočtu.
Taki
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků