XTB akcie zdarma

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Nick270 3. 2. 2023 10:17

Zdravím, teď má XTB akci pro nové klienty zdarma. Protože nechci 4. brokera, tak jsem si XTB založil jen kvůli akci. Akcii jsem dostal, prodal, jenže výběr z XTB je 350 Kč, pokud vybírám méně jak 3 K. Pokud tam teď vložím svoje peníze, abych to dorovnal do 3 K a hned ty peníze vyberu, budu mi účtován poplatek? Děkuji
Nick270
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tmx643 3. 2. 2023 10:23

:mrgreen:
Nebude. Ale úplně nechápu, co je za problém mít solidního "bezpoplatkového" středoevropského brokera jako č. 4, když garanční fond obchodníků s cennými papíry kryje jen do 20000 EUR? Dřív, nebo později, řeší lidé přesně opačný problém, že musí zakládat účty u dalších, nákladově ne tak dobrých brokerů, aby nebyli moc nad limit garančního fondu.
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod octaviampi 3. 2. 2023 11:04

Taky nestiham kroutit hlavou.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 3. 2. 2023 14:27

Nech si ho, shodou okolností mám XTB také jako čtvrtého brokera (po Fio, Lynx a Degiro) kvůli zmíněné diverzifikaci (limit pojištění) i faktu, že každý má výhody či možnou funkčnost na něco jiného (Fio je nejlepší na české akcie, Lynx na americké akcie i americké opce, Degiro pak poplatkově oproti Lynx i na EU akcie a opce atd). Je to i u XTB fajn, od doby co umožňuje nákupy přímých akcií (ne skrz CFD) zdarma, vklady v eurech (mám tam EUR účet) jsou v pohodě jako bezplatná SEPA platba (lze konverzi a zaslání udělat třeba i z Revolut). Jediný poplatek je 0,5% při konverzi měn (při obchodu na burze resp. výplatě dividendy v jiné měně je konverze automatická, není důvod tam tedy řešit mnoho různých měn, podobné jako u Degiro).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod Uživatel77 25. 4. 2023 11:44

Netušíte jestli je teď u XTB nějaký referral, nebo zdali se nechystá podobná akce?
Uživatel77
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků