Přidám se k nekonečným dotazům. Kam investovat 100 000,- ?

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Milos 7. 2. 2023 08:36

Dnes o těch speciálních tisícikorunách s přítiskem vyšel článek na serveru Peníze https://www.penize.cz/nakupy/439949-spe ... cnb-zacina Koupit půjde maximálně 5ks na osobu a platba je možná pouze v hotovosti.
Milos
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikocz 7. 2. 2023 09:11

Malý komentář k těm tisícovkám s přítiskem. Doporučuji nepanikařit a potlačit nutkání vlastnit to - nezbohatnete na tom a bude vám to akorát ležet doma a časem budete řešit to, jak to prodat. Pokud to chcete mít, předpokládám, že první den prodeje se neprodají všechny a fronty ve čtvrtek a v pátek budou o dost menší. Bude to kupovat spoustu spekulantů a překupníků a tudíž se s tím bude čile obchodovat. Cenu (např. na Aukru) odhaduju hned po vydání do 2tis, po několika měsících klesnou ceny do rozmezí 1-1.5tis, takže jen malá prémie. S většinou současného numismatického materiálu v této cenové kategorii je to podobné. A tedy je otázka pokud to vůbec stojí za tu práci s nákupem a prodejem. Pokud sbírá je to jiná věc, pak je to must-have ;-)
mikocz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ROlda78 7. 2. 2023 09:27

Milos píše:Dnes o těch speciálních tisícikorunách s přítiskem vyšel článek na serveru Peníze https://www.penize.cz/nakupy/439949-spe ... cnb-zacina Koupit půjde maximálně 5ks na osobu a platba je možná pouze v hotovosti.
jako dárek pro vnoučka dobrý :-D
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jjrr 7. 2. 2023 14:13

Moc peněz, zkazíš mu tím charakter.
jjrr
Poslední varování

Odeslat příspěvekod fc70 8. 2. 2023 00:41

Mikkeline píše:Já se divím oblibě penzijního spoření, že po těchto zkušenostech s českým bankovním dozorem tam někdo dává peníze, když není ani pojištěné a že na pojištění nikdo netlačí.
A kdo by to jako měl pojistit a čím? Pokud bude 3. pilíř jen trochu úspěšný, jak má, bude to časem největší masa majetku v celé republice, a nebude vůbec nikdo, kdo by jej celý mohl nahradit.

Navíc fondy nejsou jako bankovní vklady.

Bankovní vklady jsou nominální dluh, kde 1 koruna má pořád, desítky let, hodnotu přesně 1 koruna, ať se bance daří výborně, jakž takž, nebo špatně – a pak najednou mají hodnotu něco mezi 10 a 90 haléři, když se ukáže, že je banka v už neřešitelném průšvihu.

odílové fondy takhle nefungují, je to podíl na majetku, který má hodnotu každý den jinou – a typicky je velká většina veřejně obchodovatelná, takže je ocenění relativně nesporné. Samozřejmě jde prodělat, ale to typicky vznikne postupným plynulým poklesem hodnoty, ne nárazovou šokovou změnou charakteru toho ocenění. V podílovém fondu proti šoku stačí „jen“ ty investice nerozkrást; i to se v minulosti stalo, CS Fondy, ale přece jen ta pravidla jsou dnes o dost lepší, a ČNB na to celkem tlačí (viz loňská pokuta pro ČS).
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod Milos 8. 2. 2023 09:55

Info pro ty, co se chystají jít pro tu speciální tisícikorunu:

"Po celé zemi čekají tisíce lidí ve frontách na speciální tisícikorunu"
https://www.novinky.cz/clanek/domaci-ti ... u-40422312
Milos
Diskutér

Odeslat příspěvekod panPeněženka 8. 2. 2023 10:51

Šel jsem naivně na půl 10 mrknout, jestli už je pryč ten ranní nával... tak velkou frontu jsem za celý život na nic tady na jihu neviděl... :-D
panPeněženka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod volnicko 8. 2. 2023 11:10

restrikce m1 agregatu. dalsi boj s inflaci. :))
volnicko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod gotesák 8. 2. 2023 11:51

panPeněženka píše:Šel jsem naivně na půl 10 mrknout, jestli už je pryč ten ranní nával... tak velkou frontu jsem za celý život na nic tady na jihu neviděl... :-D

Taky jsem chtěl koupit 5ks, ale za tu frontu je to drahé.
Přimělo mě to k zamyšlení, na co se stály fronty v historii této republiky.
Když vynechám ty standardní fronty v masně a zelenině v socialismu, tak pamatuju, když jsem byl kluk a zdražili skokově benzín v socialismu, tak jsme s tátou stáli u pumpy s kanystrama, fronta na pořadník na auto Škoda Favorit (se spacákem), frontu na východoněmecké marky při sametu. V současnosti byly vtipný při Covidu ty fronty před čímkoli, když se pouštělo dovnitř po jednom. Těch bylo. A jedno jestli socialismus nebo kapitalismus.
Je to až sranda, na co se čeká a čekat bude.
Život je příliš krátký na to, aby člověk chodil do práce.
gotesák
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jirka.2 8. 2. 2023 15:26

Já nevím, ale lidem fakt už jebe. Kdyby ta tisícikoruna byla nějaká limitka třeba 100ks tak pochopím že to svoji cenu má. Ale 200.000 kusů a každej si myslí že má doma poklad :-D
Jirka.2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jjrr 8. 2. 2023 15:38

Tam stojí jen numismatici v těch frontách ne?
jjrr
Poslední varování

Odeslat příspěvekod mikocz 8. 2. 2023 15:54

To je podobné jak se nedávno panikařilo kvůli máslu. Ale máslo jde aspoň sníst.
mikocz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod yndezit 8. 2. 2023 16:07

Máslo už je za 35 v akci.
yndezit
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JordanT 8. 2. 2023 17:34

Ráno jsem se optimisticky vydal na hodinku do fronty. Sbírám mince. Bankovky jen okrajově. Myslel jsem, že většina lidí ví, že kolečkářů je vírazně víc než papírkářů. Tedy i menší možnost vydělat. Ó jak jsem se zmýlil. Fronta desitinásobek té u mincí. To by byly hooodně drahý papírky. Tak jsem se samozřejmě otočil. Vždyť ti, co byli v 8:00 na konci fronty to do zavíračky nemohli stihnout...
U mincí jsem si tu dvouhodinovou frontu vystál, aby mi na nich nějaký chmaták nenechal daktilky. Ale u bankovky je mi to fuk. Klidně si ji za 1200, za pár týdnů koupím.
Každopádně, pokud si někdo udělal výlet do města, měl jít raději po památkách. Tohle vážne za to nestálo ani náhodou.
JordanT
Návštěvník

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků