Přidám se k nekonečným dotazům. Kam investovat 100 000,- ?

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 26. 1. 2023 06:55

J&T banka = Jakabovič + Tkáč + čínská státní společnost Citic Group
Banka vznikla v ošklivé slovenské a české privatizaci, kde se mnoho státních podniků a bank vytunelovalo a založily se
nové podniky a banky, které vlastnili jednotlivci a několik jejich poštovných schránek v cizině. Kdyby český nebo slovenský tunelář směl vlastnit jen 10 % nějakého podniku nebo banky, pak by musel ten tunelář mít 9 poštovních schránek na 9 místech v cizině, s růzými 9 jmény a na každou svoji poštovní schránku by musel napsat 10 % té své firmy. Jen 1/10 firmy napsal
na sebe v Praze nebo Bratislavě. A pak se myslelo, že ten podnik nebo banka patří deseti lidem nebo deseti firmám z Čech, Slovenska, Švýcarska, Malty, Kypru, Lucemburska, Irska a z ostrovů v Karibiku.
Já se divím, že ty firmy a banky vzniklé z vytunelovaných peněz mají zákazníky. Asi jsou ti zákazníci mladší než 30 let
a ani nezkoumají v internetu, jak ta pro ně zajímavá firma nebo banka v privatizaci 1993 vznikla.
Někteří lidé z Čech a ze Slovenska by dali peníze také do ruské banky, kdyby slíbila vyšší úrok než česká Komerční banka.
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod libol 26. 1. 2023 08:49

Rád bych využil nabídky "české Komerční banky" - byl by odkaz na web? Díky
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod ripper6 26. 1. 2023 09:44

Max Banka uvadi ze je mozne Terminak zrusit i predcasne. Jen neni uvedena vypovedni lhuta, ta je jaka?
A co znamena veta

Ano, je to možné, ovšem ztrácíte nárok na vyplacení úroku.

Narok na vyplaceni uroku zanikne, to je za 1 mesic zpetne a nebo za vsechny mesice co tam penize lezi? :)
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod DoubleSix 26. 1. 2023 15:03

fremantle píše:Já si založil 2 letý ještě v prosinci a dost přemýšlím i nad delší vázací lhůtou...
S dalším TV na delší vázací dobu bych být tebou ještě chvilku počkal. Zakládal bych ho až v okamžiku, kdy ČNB poprvé sníží repo sazbu.
DoubleSix
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikocz 26. 1. 2023 15:58

Úplně nejsem přesvědčen, že zakládat vklad na dva a více let v dnešní turbulentní době je dobrý nápad. Ale zase jde ho s malou sankcí vybrat, že jo. Jinak ještě dodám, že jsem zjistil, že termíňák na rok u KB (5.5%) je sice jen do milionu, ale jde jich otevřít více najednou, tedy v podstatě bez limitu. Což není špatný deal na banku z top3.
mikocz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drummond 26. 1. 2023 18:56

Ladislav1: Emoce do toho nepatří. Nikdy. To bys jako velký investiční guru, za kterého se vydáváš, měl vědět, ne? Důležitý je pro mě rating např. Moody. Krom velké trojky, RB a Monety ho má v ČR už jen právě JTbanka a to velmi slušný Baa2, což má relativně málo korporátních emitentů, ba dokonce ani mnoho států (například ho nemá takové Portugalsko či Chorvatsko, pro srovnání ČR má Aa2, tedy lepší). O takovém ratingu se bankám typu Creditas, Trinity, MaxBanka apod. může nechat jen zdát.
drummond
Diskutér

Odeslat příspěvekod volnicko 27. 1. 2023 09:29

Nadsen z toho nejsem, ale vzhledem k pojisteni vkladu nezalezi ani na ratingu banky. Proste jen na castce, aby byla do hranice pojisteni.
volnicko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Prcek 27. 1. 2023 10:55

Já jsem založil dvouletý termíňák u J&T už v prosinci. Nechtěl jsem moc dlouho čekat, abych neprohloupil, když byla tak výhodná sazba 6,5 %.
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky...
Prcek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DoubleSix 27. 1. 2023 14:11

Také jsem si u menší částky pojistil úrok 6,5% na 2 roky :nenapadne
DoubleSix
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DrumSession 27. 1. 2023 20:33

Teoretický BUY CEZ 108 ks 920 CZK (nejvyssi patecni zaviraci cena), kontrola za 5M. Příklad jak se to nemá dělat...
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar




Odeslat příspěvekod Mikkeline 7. 2. 2023 03:26

Ladislav 1. píše:Já se divím, že ty firmy a banky vzniklé z vytunelovaných peněz mají zákazníky. Asi jsou ti zákazníci mladší než 30 let


Jako že bysme zrušili všechny účty a přešli na hotovost?
Nějakou nehezkou minulost mají všechny banky, vývoj byl v postkomunistický Evropě podobný v tom, že z ČNB se oddělily její nějak zaměřené pobočky (ČS, KB, Živnostenská banka aj.) a pár dalších vzniklo. Ty nově vzniklé krachovaly všude, jen u nás by bez pomoci vlády krachly i ty velké.
A v druhé recesi (zapříčiněné nejspíš chybnou hospodářskou a monetární politikou, protože tuto recesi ostatní postkomunistické státy neměly) krachovaly znova.
Já se divím oblibě penzijního spoření, že po těchto zkušenostech s českým bankovním dozorem tam někdo dává peníze, když není ani pojištěné a že na pojištění nikdo netlačí. Zatím je dobře, zatím se hlavně spoří, až se bude vyplácet, obávám se, že to bude jiná.
Mikkeline
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jjrr 7. 2. 2023 03:31

Však v penzijních fondech je možný zisk i ztráta, kvůli ztrátě nemusí krachovat, je to naprosto legální věc.
:D
jjrr
Trvalý BAN

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků