4honza píše:
3. Jak píšu níže, v ceně zlata je již značná "prémie" za budoucí ekonomické potíže zakalkulovaná, když se o tom všem dočtete běžně v novinách. To si někteří prostě odmítají připustit, když kalkulují s růstem ceny zlata.
V tomto ohledu nesdílím tvůj názor, růst ceny zlata je dán skoro výhradně inflací. Ona totiž neroste cena zlata, ale klesá kupní síla
všech papírových měn, neboť peníze se nyní ve velkém tisknou po celém světě.
Tvůj názor se shoduje s tím co říká teorie efektivních trhů. Jedmín z předpokladů této teorie je cituji z
http://cs.wikipedia.org/wiki/Teorie_efektivn%C3%ADch_trh%C5%AF rovný přístup k informacím, technologiím a obchodním systémům
a to je jen jeden z předpokladů, který v reálu rozhodně neplatí.
Kdyby lidé věděli, jak vynikají peníze, kdo proč a jak profituje z inflace, dávno bychom tu už neměli systém částečních rezer, nýbrž peníze kryté zlatem případně jinou komoditou, třeba i košem komodit.
4honza píše:4. Osobně věřím, že v horizontu 2-5 let ještě zlato dále poroste (existuje na to potenciál), ale největší růst ceny už je dávno za námi. V horizontu dvaceti let tomu nevěřím, spíš zase po splasknutí bubliny se stane zlato investiční popelkou. Ten kdo nakupoval zlato při první velké korekci z 400$ někam k 350$, tak opravdu vydělal, ať jej nakupoval v jakékoliv měně.
Ano souhlasím, že cena zlata ještě poroste, trend je a fundamenty jsou výrazně růstové, ale na cestě vzhůru nás čekají ještě velké propady, neboť cena drahých kovů je výrazně manipulována směrem dolů.
Proto nemohu souhlasit ani s názorem, že největší růt už je za námi. Cena drahých kovů se totiž odvíjí od ceny na komoditních burzách, kde se obchoduje s future kontrakty a ne fyzickým kovem a kde jisté americké bankz mají obrovské nekryté short pozice. Až manipulace skončí, cena drahých kovů najednou vystřelí na více než desetinásobek dnešních cen.
audis píše:nic mi nebrání za několik let změnit portfolio. Cíl je spořit+investovat= zhodnocovat 20 let, lépe než spořák nebo stavebko (pokud to je proveditelné s přiměřeným úsilím) nebo státní komodity. nyní se mi jeví vhodné začít po kouskách se zlatem. + bych zkusil průběžně zlato prodávat a nakupovat v různých měnách ve vhodné chvíli za účelem zisku (rada mého zákazníka). a nemám problém to portfolio v čase (roky) změnit. (v případě války třeba do chleba) .
Přesně tak, v dnešní době v několika následujících letech jsou nejlepší volbou fyzická aktiva, pak to může být něco jiného.
Drahé kovy však mají mezi fyzickým aktivy jistá specifika, které je činní ideálními k investování:
Snadná dostupnost, vysoká likvidita, snadné skladování, trvanlivost a navíc v minulosti sloužily jako peníze. Takže i v případě krachu státu nebo i finančního systému existuje velmi vysoká pravděpodobnost, že lidé začnou ke směně používat drahé kovy.
-- 21. 12. 2011 02:22 --S474N píše:xmart: jasne, hlavne si tu prihrat polivcicku a vytriskat love, ze?
Já se jen snažím informavat lidi o tom, jak fungují peníze, jak nás okrádá inflace a co nás velmi pravděpodobně čeká. Hlavně
aby neinvestovali jako ovce, do produktů které nám nutí masmédia a na kterých vydělávají jen finační poradci a finanční instituce viz. napž IŽP jako produkt k investování nebo penzijní připojištění, kde si na své peníze nemohou sáhnout až do důchodu, chtějí-li dostat státní příspěvek. Kdo ví jaká bude kupní síla peněz za 30let, kolik měnových reforem mezi tím...
Když lidé využijí mých služeb bude jen rád. Když nakoupí drahé kovy nebo jiná fyzická jinde také dobře, pořád na tom budou lépe než při použití většiny dostupných finančních investic.
Poznejte, jak fungují peníze a udělejte ty správné kroky k jejich ochraně.
Vyměňte své papírové peníze za OPRAVDOVÉ HODNOTY, nejlépe za AKTUÁLNĚ NEJVÍCE PODHODNOCENÉ hmotné aktivum - INVESTIČNÍ STŘÍBRO.