Akcie ČEZ

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod octr 25. 5. 2023 00:56

Také to málokdo předpokládal, že zrovna pravicová vláda bude zestátňovat ČEZ komunistickým způsobem. A i teď se tomu minoritáři stále zdráhají uvěřit.
octr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod saabik 25. 5. 2023 05:52

Nejen zestátňovat. Třeba i zvyšovat daně a chovat se fiskálně jak levičáci. Ono toho je víc.
Alpina B3 Touring 2023

Všichni skončíme u Porsche.
saabik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wit.cz 25. 5. 2023 06:09

Já mám nakoupeno už dávno a přikoupeno za covidu, a vlastně mi může být jedno, jestli je cena 1000 nebo 1200. Ostatně je to jen jeden z mnoha pohybů. Ale i kdybych čez neměl, tak se zdráhám uvěřit také. Přesně jak píšete.
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod octaviampi 25. 5. 2023 08:08

Saabik: myslim si, ze dost predjimate a ne kazdy kupoval az ted s vidinou premie pri vytesneni. To same kurz akcie, kde se dost mozna jen vracel po opadnuti paniky.

Navic nikdo z akcionaru (krom statu) nikomu nebere penize z kapsy. Pokud chce stat nejaky podil, ma si ho koupit.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod saabik 25. 5. 2023 08:22

Co když předjímáte vy? Víte za jakých konkrétních podmínek od vás stát akcii získá?
Já doposud uváděl hlavně jen fakta. Spekulace jsou v tomto případě hlavně doménou některých akcionářů. A jak jsem psal, drobní akcionáři jsou v této hře jen statický komparz. Už nemám nic co bych k tomu více napsal.
Alpina B3 Touring 2023

Všichni skončíme u Porsche.
saabik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod passé 25. 5. 2023 08:33

Pry se to tak udelalo v Nemecku, stat vytesnil minoritni akcionare rozdelenim firmy. Kdyz to slo tam, tak ma vlada vzor z EU.
passé
osobne

Odeslat příspěvekod outlier 25. 5. 2023 12:01

Já pořád nevím. ODS by tím naštvala plno svých voličů, a takovéhle věci se nezapomínají. Podle mě si jen připravují půdu, kdyby převzetí bylo nezbytné, ale pokud se ceny znovu nezblázní, tak to neudělají.
outlier
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod passé 25. 5. 2023 12:04

Ja jsem presvedcen, ze do konce roku bude CEZ rozdelen. Jedna cast bude ve 100 % vlastnictvi statu (vyroba elektriny z jadra a uhli), druha cast bude vlastnena jak statem, tak zbylymi minoritari, minoritari tam ziskaji vetsi podil na ukor statu (distribuce a prodej elektriny + ekologicka vyroba elektriny).

Oni meni zakony na posledni chvili, neplanuji vubec na nekolik let dopredu.
passé
osobne

Odeslat příspěvekod wit.cz 25. 5. 2023 12:42

outlier píše:Já pořád nevím. ODS by tím naštvala plno svých voličů, a takovéhle věci se nezapomínají. Podle mě si jen připravují půdu, kdyby převzetí bylo nezbytné, ale pokud se ceny znovu nezblázní, tak to neudělají.

Ocividne byl ten hlad po letech prilis velky na to, aby mysleli na sebe a dalsi obdobi. S timto pristupem to i mnozi drobasove hodi radeji soucasne opozici.
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 25. 5. 2023 13:33

To co předvádí vláda (hlavně ODS v ní) je směs absolutní nekompetentnosti, neschopnosti a lhaní z jedné strany, a přání všem naslibovat a vyhovět. Na tohle je potřeba ohromný balík peněz, které nejsou schopní vybrat, tak vymýšlejí nesmysly. No a když s nějakým přijdou, tak na ně příslušná skupina, kterou chtěli zrovna obrat, ta zadupe, a vláda začíná radši vymýšlet jiný nesmysl.

Co se týká ČEZu, masivně jsem do něj investoval s vidinou dlouhodobého držení a dividend, a to ještě dávno předtím, než si ho všimla vláda. Kdyby se do toho vláda nemontovala, tak je dnes cca pod 2000,-. Nepochybuju o tom, že by vláda minority ráda okradla, ale při její neschopnosti si to neumím ani představit. Kolikrát už Fiala sliboval, že přijde s řešením, jen letos to mělo být do konce ledna, března... Místo toho nebyli schopní napsat průchozím způsobem ani tu stránku, WFT jako zdanění sazbou 79% taky vypadá jako naprostý nesmysl. Kdyby tímhle způsobem připravili i projekt rozdělení ČEZu, tak by se pokusili minority okrást o pár desítek miliard, ale nakonec by po skončení soudů a arbitráží zaplatili stovky miliard. A to se vyplatí!

A přestavit si, že je někdo bude příště volit, si neumím představit ani v divokém snu. Ve srovnání s nima byl i Jyrka borec.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod passé 25. 5. 2023 15:41

No vymluvi se na krizi kvuli valce, a prijdou s jinymi predvolebnimi sliby. Maji podporu prazske kavarny, to je vetsina novinaru, lepsolidi, havloidi, proste to fialova ODS ustoji, do parlamentu se dostanou znovu, akorat budou bud v opozici nebo s Babisem ve vlade. Ty ostani vladni strany pujdou dolu vic nez ODS.

Ovsem s CEZem se to ma tak, ze tam zadna strana sve volice moc nevidi, znacnou cast z minoritnich akcii vlastni zahranicni fondy. Fyzicke osoby vlastni jen kolem 16% akcii CEZu.
passé
osobne

Odeslat příspěvekod DrumSession 3. 6. 2023 08:19

LEX ČEZ II
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekon ... ici-231845
Stát má (měl by) zajistit občanům státu a průmyslu ele.e. za dostupné ceny. A nově chce stavět jaderky (za peníze d.popl.). V ČEZu má 70%, ale chtěl by většinu či celou výrobní část. Jenže na získání majority nemá finance, takže pokoutně hledá jakýkoli způsob i úpravou zákona o korporacích, jak si "za levno" (rozuměj ZDARMA = nebude odkup ale rozdělení spol.) navýšit pozici, protože nemá cvachy na navýšení podílu ani na výstavbu nových bloků...
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 3. 6. 2023 14:04

Lakomý platí dvakrát.

Představa nechat si aktiva, která vydělávají, a ostatním vlastníků nechat aktiva, která nevydělávají, je sice lákavá, v devadesátkách se takhle tunelovalo běžně. Ale tohle skončí soudy, arbitrážemi a placením horentních náhrad včetně tučných úroků. Ve srovnání s tím byla kauza Diag Human nepatrná drobnost.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod stepano 5. 6. 2023 06:53

Já svoji pozici na ČEZu nepatrně snížil před pár týdny (prodejem za 1205,- :potichu ) , ale větší část jsem si nechal. Vychází mi z toho následující:
1) Buď vláda ponechá status quo a nechá ČEZ žít vlastním životem
2) nebo vytlačí minority za tržní cenu + prémie
3) nebo vytěsní minority / rozdělí ČEZ v neprospěch minoritářů a ti se pak napakují v arbitráži i s úroky. Ano, bude to trvat déle, ale o to větší to pak bude balík, protože pokud vláda vytěsní za nějaké minimum, doměřený doplatek a hlavně úroky z něj budou horentní.

Takže mi z toho vychází, že se na tom nedá prodělat. Kdo nutně nepotřebuje vysokou likviditu pozice (v případě arbitráže), tak bych se nebál ČEZ držet.
stepano
Nadšenec

Odeslat příspěvekod passé 5. 6. 2023 07:44

Arbitraz? Proc arbitraz? Je stanoven nejaky arbitr pri sporu mezi akcionari? To bude spis muset resit soud ne? Normalni zaloba u soudu.
passé
osobne

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků