Fio e-Broker

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod passé 30. 5. 2023 15:14

Kdyz je vyplatni obdobi dividendy PM od 12.6. do 30.6., bude to pripsano na Master uctu Fio hned prvni den?
https://www.fio.cz/zpravodajstvi/zpravy-z-burzy/281060-dividenda-spolecnosti-philip-morris-cr-v-roce-2023
passé
osobne

Odeslat příspěvekod hyper9 30. 5. 2023 15:37

Já mám na všechny obchody nastavený hlásič, ale na připsání dividend nefunguje.

EDIT: Napsal jsem na FIO servis dotaz, jak to s těmi hlásiči tedy je. Chtěl bych, aby po každém připsání dividend přišel e-mailový hlásič.
hyper9
Nadšenec

Odeslat příspěvekod deepman 30. 5. 2023 20:46

Daří se vám nakupovat v závěrečných aukcích? Letos jsem zadával dva příkazy na nákup na BCPC v závěrečné aukci, cena se shodovala s finální cenou aukce a přesto se mi akcie nenakoupily. Dnes bych to i pochopil, protože aukce skončila převisem poptávky, ale v předchozím případě byl převis nabídky a stejně se mi akcie nekoupily. Datum byl zadán správně a počet akcií byl v řádu desítek, takže žádný enormní balík.
V letech předchozích se mi příkazy v záverečné aukci bez problémů uspokojovaly.
deepman
Návštěvník

Odeslat příspěvekod minarjo 30. 5. 2023 23:45

@passé:
Ano, z mé již více jak desetileté zkušenosti Fio rozděluje dividendy českých firem na Master účty hned v první den výplaty, velmi výjimečně až druhý či třetí.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod passé 31. 5. 2023 09:54

Dik, mel bych obdrzet za 300 akcii cca 330000 Kc dividendu, ja uz pocitam, ze ten den mi Fio zase zamitne odeslat okamzite platby z BU. Do kolika hodin musim zadat standardni platbu, aby odesla ten samy den?
passé
osobne

Odeslat příspěvekod hyper9 5. 6. 2023 16:54

ad hlásič na připsání dividend
Vážený pán,

Žiaľ, Vami požadovaný hlásič nie je možné nastaviť.
Za vzniknuté nepríjemnosti sa ospravedlňujeme.

S pozdravom
hyper9
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vpe 5. 6. 2023 19:30

Do 12:00 hodin standardne
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus 500-1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni až 11%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nod32 12. 6. 2023 14:09

Ahoj zvazuji jako dlouhodobou investici u FIO brokera toto:
BRK-B (BERKSHIRE HATHAWAY) sli by jste do toho?
Nebo radeji rovnou SXR8.DE
Dekuji za odpoved.
nod32
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fc70 12. 6. 2023 18:16

Bez kontextu to nejde. Proč si ty myslíš, že je jedno nebo druhé pro tebe vhodné?

(Na první nástřel: investovat do jedné akcie bez diverzifikace, ať už by měla být libovolně dobrá, jde doporučit málokomu.)
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod Rad68 13. 10. 2023 07:13

Měl bych dotaz na ty, co mají akcie zbrojovky (colt) a při poslední dividendě si požádali o její výplatu formou nové akcie. Já to udělal, akcie mi přišla (už nevim kdy přesně, někdy koncem září), ale peníze (=zbytek, kterej se neproměnil na akcii) ne. Máte to taky tak nebo třeba nějaké info (já nic nenašel), že ty peníze dorazí až později, nebo to mám reklamovat?
Rad68
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod slavo963 8. 2. 2024 18:55

Kdo mate podepsany W-8BEN, lze koupit IBIT?
nebo nejake dalsi z https://heyapollo.com/bitcoin-etf
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod wikingos 8. 2. 2024 19:36

vyhledal jsem IBIT a zkusil koupit a jde to

Měl bych dotaz ke komunitě ,dělám si DP sám kvůli dividendám a nakupuji akcie u fio , vše mám USA a dividendy jsou ok daněmi 15% , nějak jsem přehlídl že jsem si koupil akcie BTI je to na NYSE koupené jako ADR ,a dividenda mě přišla celá ,že ji budu muset danit chápu a počítám s tím ,teď by mě zajímalo kde ji budu v DP dávat jestli do USA nebo GB a jak to bude daněné když jsem dostal usd?
wikingos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vorryy 9. 2. 2024 08:29

GB a dodáníš 15% metodou prostého zápočtu. Tz. , že nemusíš pro GB vyplňovat zvlášť list přílohy.�
vorryy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod minarjo 9. 2. 2024 12:30

Na listy přílohy 3 se už dnes nehraje, to je zastaralé z doby jednotné sazby daně 15%. Modernější, jednodušší (jediný list) a často výhodnější (zvlášť u těch, kterým hrozí vyšší daňové pásmo 23%) je řešení přes Samostatný základ daně (příloha 4, která má jediný list pro všechny státy naráz), kdy se zahraniční dividendy komplet řeší až na konci přiznání (a ne na hlavním formuláři skrz Příjmy z kapitálového majetku dle paragrafu 8+listy Přílohy 3 pro každý stát). Británie se pak projeví tak, že hrubá dividenda (řádek tuším 401a a 406 na té Příloze 4, kde jsou hrubé dividendy ze všech států dohromady) z Británie se tam objeví, ale daň na dalších řádcích této přílohy připadající na Británii nebude žádná (budou jen případné daně jiných zemí), takže tímto to jednoduše dodaníš v ČR (daň ze Samostatného základu na té příloze 4 je vždy 15%, proto nehrozí to vyšší pásmo).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod qwerty385 9. 2. 2024 16:49

Dá se v tom zastaralém rozhraní vyhledávat podle ISIN?
qwerty385
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků