Akcie: záp. Evropa, sev. Amerika

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Jenda_ 1. 2. 2023 00:33

Ladislav 1. píše:Obchodní automaty se zase totálně zmýlily a už 14 dní kupují drahé americké akcie jako zběsilé,
některé z těch akcií stouply +50 % za posledních 14 dní

Když předpovídáš pád a padá to, tak „vidíte, měl jsem pravdu“, když předpovídáš pád a roste to, tak se obchodní automaty zmýlily a vlastně to taky padá jenom to není vidět :hm

Ladislav 1. píše:když ty drahé americké akcie a indexy mají logicky klesnout na polovinu do konce roku 2023.

Super! Chceš (nebo kdokoli jiný) drahé americké akcie do konce 2023 do shortu? Vyděláš ranec a já z toho budu mít alespoň poplatky na kterých se dohodneme.
Jenda_
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 1. 2. 2023 01:57

:) Martin Černoušek + Explor Capital + dluhopisy na ruské jesetery :)
Česká firma Explor Capital slibovala investorům dluhopisy se zisky z jeseteří farmy v Rusku.
Společnost nyní čelí insolvenčnímu řízení a exekucím. Z dluhopisů dluží hloupým lidem 172 milionů korun. Vydala je v několika emisích 2017-2022.
Krajský soud Brno vyhlásil insolvenční řízení se společností Explor Capital. Plány s jesetery v Rusku ztroskotaly a firma ovládaná podnikatelem Martinem Černouškem čelila před insolvenčním řízením také několika exekucím.
Martin Černoušek v květnu 2022 investorům popsal několik scénářů řešení. Mezi nimi byl jak vstup ruského investora do projektu jeseteří farmy, tak vyhlášení insolvence.
Šéf Explor Capital - Martin Černoušek je manažer českého průmyslu. Také řídil stavební firmu PSG International. V Brně vykonává funkci - honorární konzul Turecka.
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 2. 2. 2023 17:25

Proč si 670 000 Čechů dodnes nepřišlo pro své peníze?
Miliony korun stále čekají na vyzvednutí.
:idea: https://youtu.be/MmDTRxu6kiM :idea:

.
Přílohy
Video.jpg
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 3. 2. 2023 11:58

Průměrné ocenění akcií v indexech 1.2.2023
Nevím, kde hledat Austrálii.
Nikdy bys neměl kupovat ETF. Kup akcie s P/B < 3, P/S < 3, dividendový výnos > 3 %,
od společností s rostoucí tržbou, cizí kapitál : vlastní kapitál < 3 : 1.
Přílohy
indices-1-2-2023.jpg
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 4. 2. 2023 14:20

Jak dosahovat 40 % ročně aneb ocenění akcií
České video - 16 minut - Džoel Grínblatt
https://youtu.be/bExECPBdtyI

.
Přílohy
Joel.jpg
Joel.jpg (99.74 ) Zobrazeno 7671 krát
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 9. 2. 2023 11:22

Siemens AG hlásí dnes ráno na shromáždění akcionářů pozitivní věci a proto akcie Siemens hned ráno vyskočila +8 %.
Akcii Siemens mám a chci navždy držet jen kvůli dividendám.
https://www.comdirect.de/inf/aktien/sie ... ON=1929749

Bayer AG propustí konečně šéfa - Werner Baumann (60) zodpovědného za hloupý nákup firmy Monsanto (2018),
kvůli kterému platil Bayer miliardy pokut, když lidi žalovali kvůli rakovině z hnojiva Glyphosat.
Od 1.6.2023 bude šéf firmy Bayer - Bill Anderson (56) z Roche.
Přílohy
Siemens.jpg
Siemens.jpg (46.63 ) Zobrazeno 6965 krát
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 10. 2. 2023 14:05

DJ.png
DJ.png (7.18 ) Zobrazeno 6795 krát

Na Wall Street zápasí tento týden býci s medvědy, jak vidíš na obou obrázcích.
.
Přílohy
Bulls-Bears.jpg
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peliculiar 12. 2. 2023 20:47

Jsem to jen já, kdo má problém s tím jak je dělán YT kanál Akcie a Hodnotové investování ? Možná ty informace stojí za to, ale forma (tedy jak je to podané) ve mě vzbuzuje odpor, abych zkouknul jakékoliv další video ... :-(

K Ladislavovým mantrám ... možná by stálo za to, aby si doplnil vzdělání o tom jak ta nenáviděná ETF fungují, dříve než je šmahem odsuzuje jako vysoce rizikové "deriváty", které jsou údajně nesrovnatelně nejistější / méně důvěryhodné než výběr individuálních akciových titulů.
Kdo má zájem o Twisto či Skip Pay a chce bonus 500 Kč mrkněte mi do zájmů v profilu. ;-)
peliculiar
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 13. 2. 2023 01:13

Youtube kanál ''Akcie a hodnotové inestování'' je pro mne ten nejlepší Youtube kanál na světě.
Neznám lepší americký, německý, španělský, slovenský, český Youtube kanál a viděl jsem jich moc.
Ten kanál nás neobelhává, že byla vypočítána fair hodnota akcie na Excelu, nebo opsána z Simplywall a Gurufocus a Seeking Alpha a FastGraphs a akcie Apple, Coca Cola, Microsoft, Novo Nordisk, Visa jsou správně oceněné.
Youtube kanál ''Akcie a hodnotové inestování'' jako snad jediný na světě ví, že jmenované akcie jsou silně předražené s P/B 12 až 50.
Jmenovaný Youtube kanál nelákal nikdy diváky na akcie Tesla a Palantir, ani na akcie z Ruska, Číny, Turecka a Argentiny nebo bitcoin, tak jako ostatní české Youtube kanály.
Kdyby jsi si to všechno uvědomil, musel bys dát ''Akcie a hodnotové inestování'' na první místo a kanály O. Koběrský a P. Melicherík na poslední místo.
Youtube kanál O. Koběrský už dnes neláká lidi na akcie Tesla a Palantir po krachu na 1/4. Ten se dnes jen chlubí, že 3.000 diváků jeho Patreonu mu přináší výdělek 300.000 korun hrubého během jednoho měsíce. To je skandál, když propagátor akcií Tesla a Palantir po propadu na 1/4 dostává od lidí 300.000 kč hrubého měsíčně.

Youtube kanál P. Melicherík používá sprostá slova a české zkomoleniny anglických slov a ukazuje nám, jaké si koupil BMW za peníze diváků jeho videa s reklamou na bitcoin, akcie Tesla a Palantir.

Ale já jim to nezávidím, já mám dva slušné důchody a 81 dividend ročně a pak mám výdělek z mého uměleckého díla, které prodává Amazon po celém světě.

Nikdy žádné ETF nekupovat! S ETF jsi jen půjčil peníze nějaké investiční společnosti a ta může zkrachovat. ETF má omezenou dobu života. ETF obsahuje plno nesympatických nebo předražených nebo nemocných podniků a tobě nepatří ani jeden z nich. Musíš brzy každé ETF prodat a už nikdy v životě ETF nekupovat. Podniky ti patří jen, když koupíš kmenové akcie. Pak si koupíš jen podniky sympatické, zdravé, levné, s dividendou nad 3 %. Žádné prioritní akcie, žádné ADR a nekupuj akcie bez dividend. Ze 30 akcií ti musí chodit 30x až 120x ročně dividendy. Mně chodí 81 dividend v roce.

Obraz: takhle bude vypadat tvoje investice do ETF a možná bez dividend.
Půjčil jsi peníze investiční společnosti, jak ten Youtube Richard Brambora, a ta investiční společnost koupila akcie od 500 až 1600 podniků a tobě nepatří ani jeden z nich. To je k smíchu a k pláči. Uvědom si, že Buffett a Vávra si dělají z lidí hloupou srandu, když doporučují koupit ETF z předražených akcií na počátku velkého tříletého krachu.
Přílohy
SP500-5.jpg
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jenda_ 14. 2. 2023 03:01

Už zase jsi použil obrázek s lineární, nikoli logaritmickou, osou, a nakreslil jsi do něj lineární přímky, a bez započítání reinvestování dividend (zajímá mě přece celkový výnos).

Z obrázku přečteme, kolik je podle něj SP500 právě teď (modrá čára): 3475, a porovnáme s realitou: 4130. Takže to není předpověď, ale věc, která doslova neplatí zrovna teď.
Jenda_
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 14. 2. 2023 12:02

:) O.K., boy, zde je obrázek s logaritmickým krachem indexu S&P 500 na polovinu! :)
Logaritmický krach indexu na polovinu.
Podívej se na tu volovinu!
Přílohy
SP500-logarit-crash.jpg
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peliculiar 21. 2. 2023 23:19

Ladislav 1. píše:Nikdy žádné ETF nekupovat! S ETF jsi jen půjčil peníze nějaké investiční společnosti a ta může zkrachovat. ETF má omezenou dobu života. Musíš brzy každé ETF prodat a už nikdy v životě ETF nekupovat. Podniky ti patří jen, když koupíš kmenové akcie.

Dík, že sis "doplnil" vzdělání o ETF, jak jsem zmiňoval výše. Jen tak dál!

Ladislav 1. píše:... předražených akcií na počátku velkého tříletého krachu.

Tuším, že to samé jsi tvrdil na začátku roku 2021, takže podle toho jsme na konci nebo maximálně v polovině toho velkého tříletého krachu. Všechny predikce lze posouvat do budoucnosti a jednou se vyplní. :-)

PS: Popravdě jsem čekal větší krach, než co se reálně událo a zatím to vypadá, že dno tu bylo před půl rokem ...
Naposledy upravil peliculiar dne 22. 2. 2023 20:26, celkově upraveno 1
Kdo má zájem o Twisto či Skip Pay a chce bonus 500 Kč mrkněte mi do zájmů v profilu. ;-)
peliculiar
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 22. 2. 2023 18:01

Dno amerických indexů nebylo dosud vytvořeno.
Lidé přece nebudou kupovat akcie s P/B 6 až 2000 a s P/S 6 až 300,
když FED zvyšuje úrok ze 4 % na 6 % a lidé v USA dostanou dostatečně velký úrok z dluhopisů
a nechtějí se účastnit krachu ETF na 1/2 a krachu drahých akcií na 1/3 až 1/10.
Akcie které mají dosud hluboký krach před sebou a srazí dolů také indexy a ETFs:
Adobe, Airbnb, Apple, Coca Cola, Hermes int., Intuit, Intuitive Surgical, Mastercard, Microsoft, Moody's,
Novo Nordisk, Nvidia, ServiceNow, Snowflake, Visa.
Přílohy
general-meeting.jpg
general-meeting.jpg (39 ) Zobrazeno 5251 krát
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 24. 2. 2023 20:23

Z Youtube známý spekulant nazývá svůj kanál ''Rozumný investor''. Ale on je všechno jiné než rozumný investor.
Asi dostal za to zaplaceno, když bude lákat českou mládež na riskantní akcie biotechnologické firmy za 20 milionů dolarů, kterou vedou čtyři Portorikánci na ostrově Portoriko. On tomu říká ''investice'' a ''nízké riziko''.
Ale je to největší riziko ze všech rizik.
Když zkušební komise nedovolí nějaký nový lék, klesne taková mikro biotech akcie -80 % během pár hodin.
''Rozumný investor'' = ''Nerozumný spekulant'' by měl říct ve videu, že je nutné u malé biotech firmy vždy nastavit stop loss order s kurzem -20 % pod nákupním kurzem, pak se při špatné zprávě automaticky může prodat akcie se ztrátou -40 %.
To je skandál. On láká českou mládež na mikro biotech firmu z Portorika a zapomíná stop loss order.
Jako by mu nestačilo, že před pár lety lákal v Youtube videu českou mládež na akcie z Ruska, Číny, Argentiny
a možná i z Turecka.
Já nechci ubližovat jeho slávě jako placený finanční poradce, ale dnes to s tou reklamou na mikro biotech akcii z Portorika silně přehnal. To nesmí být dovoleno beze stop loss order.
Přílohy
Joke-12.jpg
Joke-12.jpg (110.18 ) Zobrazeno 4906 krát
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 25. 2. 2023 13:38

Chyby, které Tě stojí peníze. Tomuto věnuj pozornost!

Wall Street versus Investor. České video 20 minut.

https://youtu.be/KILa8bI--Wk

.
Přílohy
WS.jpg
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků