Interactive Brokers

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod mirekd11 3. 6. 2023 10:07

minarjo píše:Lynx (a tedy předpokládám že i přímo IB, když Lynx využívá jejich systém, ale ověřené to nemám) nově umožňuje nakupovat i akcie z naší domácí Burzy cenných papírů Praha, a to za fixní poplatek 150 Kč (cena Lynx, IB může mít jinou). Tedy hodí se to spíše pro větší objemy - třeba pro srovnání u Fio je pro českou burzu poplatek 0,35%, minimálně 40 Kč (na RMS, resp. min. 50 Kč na BCPP), takže už při objemu necelých 50 tisíc Kč na obchod by byl Lynx levnější. Hledat české akcie je třeba bez diakritiky, třeba ČEZ je tam jako CEZ.
V souvislosti s tím prošla appka Lynx Trading modernizací, detaily akcie, grafy atd se zobrazují nově, moderněji.
(Extra vlákno pro Lynx jsem zde nenašel, tak to píšu sem, když stejně plně využívá infrastrukturu IB)


Záleží potom taky jak je to s daněním příchozí dividendy.Jestli je to 15 % nebo 30%(jak třeba u Degiro).Myslím tím konkrétně třeba akcie Čezu. ;-)
mirekd11
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rasice 6. 6. 2023 06:18

Ahoj, měl bych dotaz k base currency. Nejsem si úplně jist tím, jak to funguje. Když zvolím např. CZK a budu tam mít nakoupené samé US akcie v USD, tak rozdíl je jen v tom, že se mi stav investic objeví v CZK? Nebo když budu mít např. base currency USD a pošlu tam koruny nebo EUR, tak se mi to vždy automaticky převede všechno na USD a žádné EUR a CZK už mít nebudu?

Rád bych měl na účtu jak CZK, EUR i USD a nerad bych, aby se mi tam kvůli tomu automaticky prováděla směna jen do jedné měny.

Diky
rasice
Návštěvník

Odeslat příspěvekod minarjo 6. 6. 2023 12:29

V Base currency se pouze vše zobrazuje, např. celkový stav ptf., na auto konverze to nemá vliv, ovšem s jednou výjimkou, a tím je drobný zůstatek v jiné měně (cca do 1 USD). Pokud v nějaké měně zůstane takto malý zůstatek, je cca do tří dnů zdarma převeden do Base currency.
Toto co píšu platí pro irskou entitu IB IE, u které mají portfolio i klienti Lynx, mezi které patřím. Pro maďarskou odnož IB CE platí něco jiného, tam je to nějak automaticky konvertováno - to jistě upřesní někdo, kdo je přímo pod Maďarskem.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod netlik 6. 6. 2023 15:34

Drobna oprava vyse uvedeneho prispevku minarja: automaticka konverze do base currency probehne v pripade irske entity IBKR az do vyse zustatku ekvivalentu 5 USD.

https://ibkr.info/node/2059
netlik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 6. 6. 2023 17:25

Ano, tak nějak, prostě eliminuje to malé drobné mimo base currency, které zůstanou buď po výměně, nebo třeba z malé dividendy. Ale od doby co mám vše u Lynx v USD (americké akcie, evropské mám jinde), base currency také v USD a vklady dělám přes Revolut také v USD, tak u mě jsou konverze nulové, takže už to nepamatuji :). Jen tedy vím, že maďarská entita tam nějak "nedovolí" držet cash v cizích měnách a konvertuje to, detaily nevím.
Naposledy upravil minarjo dne 6. 6. 2023 17:52, celkově upraveno 1
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod alc2022 6. 6. 2023 17:31

divne moje IBKR HU nic nekonvertuje. Odkud tato informace pochazi?
alc2022
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rasice 6. 6. 2023 17:57

Díky za odpovědi. Mám právě maďarskou pobočku, tak budu od někoho rád za bližší info.
rasice
Návštěvník

Odeslat příspěvekod minarjo 6. 6. 2023 17:57

@alc2022:
Třeba přímo zde ve vlákně, o dvě strany dříve (volnicko, 25.4. ve 14:49h).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod alc2022 6. 6. 2023 19:23

ja rikam, ze to neni pravda.. takze asi zalezi na zpusobu "vytvoreni uctu" ;-)
alc2022
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rasice 6. 6. 2023 20:27

alc2022 píše:ja rikam, ze to neni pravda.. takze asi zalezi na zpusobu "vytvoreni uctu" ;-)


A na účtu máš tedy v cashi např. CZK, USD i EUR zároveň a k žádné směně nedojde?
rasice
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Roman1989 6. 6. 2023 22:09

žádal tady někdo, kdo má IBIE v Irsku vratku za Tax deducted v roce 2022 z kladného cashového kreditu?
(čr 15%, u nich 20%.). Já mám požádáno od ledna, ale zatím se k ničemu nemají. Pokud ano dejte vědět.
díky.
Roman1989
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ender 7. 6. 2023 00:52

Jen FYI.

Mám IBCE (Maďarsko), margin účet, base currency EUR, migrován z UK.
Žádné automatické konverze mi to neprovozuje, doplňoval jsem CZK, obchoduju EUR/USD/HKD.
Ender
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod minarjo 7. 6. 2023 06:20

Vždyť je výše v příspěvku od volnicko z dubna (který jsem včera připomínal) jasně psané, že se to auto konvertování v Maďarsku týká jen Cash účtů, tedy nikoliv maržových. A to je možná vysvětlením i u ostatních.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod rasice 7. 6. 2023 12:27

Teď jsem si psal s podporou IB a přímo jsem se ptal na cash account u IBCE a prý je normálně možné mít více měn najednou a k automatické konverzi nedochází.

Máte s tím někdo praktickou zkušenost?
rasice
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wit.cz 13. 6. 2023 14:54

Chystám se na účet u IB. Dle diskuse asi bude pohodlnější IBCE v HU. Pokud je i zde nějaký referal a případně se někdo i podělí, napište mi do DM :-)
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků