Akumulační ETF v USA

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod pepinajanouskova 3. 6. 2023 19:21

Ahoj,
díky pobytu v USA jsem si mohla založit brokerský účet u US brokera Firstrade (prý to jde i pro lidi s evropskou adresou, ale dost blbě).
Broker je za mě super. Nabízí spoustu věcí bez poplatku.
Jen je mi divné, že ani u něj ani u jiných US brokerů nemohu nalézt US ETFka ve verzi akumulačních - tedy těch, kterých je v Evropě plno.
Buď špatně hledám, nebo fakt v USA ta akumulační ETF nemají a všechny divi vyplácejí přímo. Přiznám se, že bych právě ráda kupovala jen akumulační ETF, protože bych nemusela řešit daňové přiznání v ČR. Takto to budu každý rok muset podávat... Navíc si to refinancování dividend pak také musím sama nastavit...
Můžete mi prosím poradit?
Díky.
pepinajanouskova
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fremantle 3. 6. 2023 20:54

ETF domicilovaná ve Spojených státech musí v souladu s tamní platnou regulací podíl na zisku vyplácet, takže akumulační ETFka v USA jednoduše neexistují: https://www.investopedia.com/terms/r/ric.asp
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod pepinajanouskova 3. 6. 2023 21:59

Aha, moc díky za info a vysvětlení. Viděla jsem u brokera možnost zapnout automatický reinvest dividend, ale to bohužel neřeší mou situaci s daňovým přiznáním v ČR.
No nic, budu se jej asi muset naučit podávat :-)
pepinajanouskova
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milos 4. 6. 2023 06:38

Daňové přiznání není vůbec nic složitého :-)
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod Rop 4. 6. 2023 07:15

Doplním odpověď od Miloše: Daňové přiznání není vůbec nic složitého, pokud máš svého daňového poradce (třeba mě) :-)
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod volnicko 4. 6. 2023 10:29

Taky neni nic sloziteho zridit si jineho brokera. Treba IBRK nebo Degiro. :)
volnicko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod wikingos 4. 6. 2023 12:02

Já jsem dělník s vyučním listem a letos jsem DP zvládl podat sám ,zabralo mě to vic času než s daňovým poradcem ,ale příští rok to bude brnkačka ,takže brokera není nutné měnit
wikingos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 6. 6. 2023 01:32

V dnešní době, kdy je většina amerických akcií extrémně předražená a neví se, zda bude americký krach akcií trvat 2021-2024 nebo 2021-2031, není rozumné kupovat ETF závislé hlavně na drahých amerických akciích Apple, Microsft, Nvidia a podobně. Kdo začíná dnes s akciemi, měl koupit jen akcie od zdravých, velkých podniků s dividendovým výnosem nad 5 %. Pak mu bude jedno, kdy se ETF propadne na 1/2 a drahé akcie Apple, Microsoft, Nvidia se propadnou na 1/3.
Já bych nekoupil ETF, ale levné dividendové akcie. Pak bych nesledoval plus a mínus kurzu od nákupu. Jen bych sčítal divendy dohromady, abych věděl, jak jsou roční dividendy daleko od 12.000 € čistého.
Já bych koupil letos kvůli dividendám na 30 let: Allianz, AT&T, Bank of Nova Scotia, BASF, BMW ST, BNP Paribas, British American Tobacco, Enbridge, HSBC Holdings, Mitsubishi Corp., Munich Re, Natwest, Pfizer, Takeda Pharmaceutical, Wells Fargo. O performanci bych se nestal. Něco může být léta v plus, něco léta v mínus, hlavně aby chodily slušné dividendy. A když je někde letošní dividendový výnos 10 %, nezlobím se, když se dividenda sníží na polovinu příští rok.
Přílohy
SP500-5.jpg
Ladislav 1.
Diskutér
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků