HI.com

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod SamerLP 23. 3. 2023 08:28

ard3ne píše:Je jedno, či trust, metamask, coinbase, exodus, coinomi... Frázy sú frázy a je jedno, so akej peňaženky ich zadavaš. Samozrejme, že 35 eur zamrzí, ja osobne na blbosti a skúšanie mám inú, nulovú peňaženku, moju hlavnú nezadám ani do rozšírení prehliadača. Ale zase s nulou by si na pancake asi nič nezistil...

Mi to, inak teraz príde, že tie peňaženky by chcelo aby napr. overením cez authenticator alebo niečo som potvrdzovať. Lebo pri takom Binance tam len pri odoslaní na inú peňaženku hneď treba pred poslaním vyplniť: Google authenticator, SMS kód, kód z e-mailu, príde mi to vždy otravné, ale zároveň aj tomu chápem. Síce tie frázy na crypto peňaženkách sú viac než bezpečné, tu som ja pochybil, že som na nejakú pochybnú stránku ich zadal a prišiel o peniaze, čiže nemám ani tak právo viniť niekoho iného než seba :D
A ako píšeš, akosi sa proste na Pancake sa nedá zistiť presný fee za BNB sieť ak nemám HI a nedám approve.

Inak teraz som prezmenu namiesto priamo na Binance kúpy BNB skúsil na HI cez trade pár BNB/USDT. Musel som si, ale vôbec naštudovať ako toto celé funguje, prvýkrát som robil s tým. Convertol som teda eurá na USDT, minimum je nejako 13,80€ tak som rovno 14€ convertol. V tom trade som teda dal Market order, tam som dal všetky USDT v total (bolo ich 15,05 USDT), reálne potom po predaji ich predalo len 14,78 USDT a dostal som 0,0459 BNB. Síce rozdiel oproti Binance nie je skoro žiadny, aktuálne ak cez Binance cez klasickú konverziu USDT na BNB dám tých 14,78 USDT dostal by som cca 0,0456 BNB. Jedine by som rýchlejšie cez Binance dostal tie BNB na Trust keďže to je do pár minút, teraz cez HI bude ten prevod na Trust trvať dlhšie. Ale predsalen som chcel vyskúšať ako vôbec trade funguje a teda aj cez HI sa dajú v páre BNB/USDT kúpiť BNB.

Rupizhnjaak píše:Tak to zamrzí... :oops: Ale jinak máš z pekla štěstí v neštěstí, 35 Eur je fakt levná zkušenost a nejspíš už to nikdy neuděláš ;-)
Jinak s tím Approve byl nejspíše problém ten, že jsi povolil jen jednorázově danou částku. Asi tam bylo ještě další tlačítko, kterým bys to povolil napořád.
TrustWallet směňuje vždy na 1inch, píšou to v helpu. Je to DEX agregator, hledá nejvýhodnější směnu na více burzách. Já používám Pancake spíše ze zvyku, svého času to byla největší DEX na BSC, ale nevím, jestli to ještě platí. V zásadě to je skoro jedno, na těch burzách obchodují většinou roboti, kteří jakoukoli větší výchylku okamžitě srovnají.

Práve nevidel som tam ďalšie tlačítko. Zadával som síce priamo 2 000 HI na USDT a potom som tam mal len dve tlačítka tuším: Approve HI a druhé SWAP, ktoré bolo šedé a bez teda povolenia nešlo swapovať. Ako nebol by až taký problém dať approve znova keď to fakt stojí len 0,07$, ale nedávalo mi proste logiku, že approve som spravil a išlo mi swapovať a neskôr už to chcelo po mne znova, tak som zisťoval čo a ako a dopadol zle :D

Vyskúšam najbližiše keď budem meniť asi aj ten 1inch, tam aspoň píšu pri approve informáciu, že sa to povoluje len jedenkrát. Najradšej by som však spravil rovno swap cez Trust v appke, ale na iOS mi neponúka HI pri swape, jedine na Androide. Takže jedine ísť priamo cez stránku 1inch sa mi dá.

tomasvlasak píše:SamerLP, když tě okradou na václaváku, tak už tam nikdy nepůjdeš? když tě okradou v čr, tak se odstěhuješ? ... jak si sám zhodnotil, tak je to tvoje chyba, že si porušil základní bezpečnostní rady (nikomu nedávat seed) a kvůli tomu se vyhýbat burze, která za to nemůže je nelogické

jinak reálně 1inch je jen agregátor, takže to stejně bude routovat přes pancake a i nejspíš i trust, protože nikde jinde na BSC síti asi likvidita není

Aj keď to vyznie ako som to napísal, že ma pomocou Pancake okradli a preto tam nechcem už nič robiť, tak som to tak nemyslel. Včera som hlavne nebol úplne s tým vyrovnaný čo sa stalo a vstrebával to dlhšie takže to tak nemalo vyznieť... predsalen okradnúť ma môžu hocikde, a stále platí, môžem si za to sám čo si priznávam a dobrovoľne som vlastne dal scamerovi svoje frázy, čo je tiež pravda.

Vyhýbať sa vlastne skôr chcem kvôli tomu, že mi akosi ten approve nefungoval, možno som fakt ja zle to nejako povolil alebo čo... ťažko povedať, som v tomto všetkom nováčik a len začínam chápať čo a ako funguje.
SamerLP
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Rupizhnjaak 23. 3. 2023 12:18

Zkoušeli jste někdo platit Hi kartou velkou částku? Já cca za 14 dní budu platit skoro 100 kKč za opravu auta, samozřejmě 8% odměna je docela velká motivace to platit právě Hi kartou. Ovšem kdyby mi to na týden ty peníze zablokovalo, tak bych nebyl moc rád...
Rupizhnjaak
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ard3ne 23. 3. 2023 13:43

SamerLP píše:Mi to, inak teraz príde, že tie peňaženky by chcelo aby napr. overením cez authenticator alebo niečo som potvrdzovať. Lebo pri takom Binance tam len pri odoslaní na inú peňaženku hneď treba pred poslaním vyplniť: Google authenticator, SMS kód, kód z e-mailu, príde mi to vždy otravné, ale zároveň aj tomu chápem.

authentificator ani nie je technicky možný, je xy softvérových peňaženiek, hardvérové, papierové... Pod pojmom peňaženka nie je myslené doslovne, že v nej máš uložené svoje krypto, je to vlastne soft na ukladanie súkromných kľúčov, z ktorých je jasné, na ktorej sieti čo všetko vlastníme (zhruba). Práve to vlastníctvo kľúčov hovorí o tom, že tie krypto sú tvoje (a keď niekomu povieš tie frázy, krypto už je jeho :-) ). Burza je síce jednoduchšia, mail, heslo, google aut., white address..., človek by povedal bezpečnejšia (zabudnem heslo, viem sa k mojim krypto dostať cez nejakú obnovu.... Len tu je presne to, že ak ich máš na burze, nemáš k ním kľúče, čiže nie je to až tak úplne tvoje krypto (Not Your Keys, Not Your Crypto). O tom by vedeli rozprávať klienti skrachovaných búrz (aj ja, skrachovaná burza celsius a nemal som tam 35€)
ard3ne
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rupizhnjaak 23. 3. 2023 13:49

ard3ne píše:O tom by vedeli rozprávať klienti skrachovaných búrz (aj ja, skrachovaná burza celsius a nemal som tam 35€)


Potřásl bych ti rukou, já jsem tam nechal naštěstí jen(?) 0.06 BTC :-S
Rupizhnjaak
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 23. 3. 2023 14:54

Rupizhnjaak píše:Zkoušeli jste někdo platit Hi kartou velkou částku? Já cca za 14 dní budu platit skoro 100 kKč za opravu auta, samozřejmě 8% odměna je docela velká motivace to platit právě Hi kartou. Ovšem kdyby mi to na týden ty peníze zablokovalo, tak bych nebyl moc rád...

Nejvyšší zatím jen cca. 1100 € - zásadní problém s tím nebyl, až na to, že připsání "vyšších" částek (nad cca. 400 €, jak tady bylo ve vlákně zmiňováno) podléhá nějakému ručnímu "schválení" (nebo nějakému druhu review) a ani okamžitá SEPA platba není připsána okamžitě, jak je obvylé, ale třeba až následující den (platba cca. 1000 € z Revolutu v sobotu kolem poledne byla dostupná až kdysi v neděli ráno), teoreticky by se šlo tomu vyhnout provedením vyššího počtu nižších transakcí, nicméně nelze vyloučit, že červený praporek nezvednou právě takové transakce...

A pak taky nastává zpoždění u připsání odměn z těchto transakcí (cca. až o jeden den) - tady ale ze zkušenosti už u transakcí kolem 300 €...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Rupizhnjaak 23. 3. 2023 15:06

Jo, s tou ruční kontrolou jsem taky už přišel do styku. Na 1500 Eur jsem čekal víc jak 24 hodin, ale zrovna dneska mi prošly instantně dvě platby po 700 v rozmezí asi 15 minut. Vypadá to, že do 1000 Eur to ručně neřeší, ale když pošlu 7x700 Eur, nevím, nevím... :-D Asi už začnu pomalu přesouvat, ať jsem za těch 14 dní připraven :D
Už od minulého týdne GBiTuji velké platby z Plutusu za poslední 4 měsíce (už cca 6 kEur, Plutus si kupodivu nebere zpět odměny za refundované platby). Jestli mi projde ta platba za opravu auta, tak bych měl zaplacený můj Gold tier během necelého měsíce 8-)
Rupizhnjaak
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SamerLP 23. 3. 2023 21:21

ard3ne píše:authentificator ani nie je technicky možný, je xy softvérových peňaženiek, hardvérové, papierové... Pod pojmom peňaženka nie je myslené doslovne, že v nej máš uložené svoje krypto, je to vlastne soft na ukladanie súkromných kľúčov, z ktorých je jasné, na ktorej sieti čo všetko vlastníme (zhruba). Práve to vlastníctvo kľúčov hovorí o tom, že tie krypto sú tvoje (a keď niekomu povieš tie frázy, krypto už je jeho :-) ). Burza je síce jednoduchšia, mail, heslo, google aut., white address..., človek by povedal bezpečnejšia (zabudnem heslo, viem sa k mojim krypto dostať cez nejakú obnovu.... Len tu je presne to, že ak ich máš na burze, nemáš k ním kľúče, čiže nie je to až tak úplne tvoje krypto (Not Your Keys, Not Your Crypto). O tom by vedeli rozprávať klienti skrachovaných búrz (aj ja, skrachovaná burza celsius a nemal som tam 35€)

Aha, to ma nenapadlo vlastne, ďakujem za vysvetlenie. Je to celkom škoda, že HI nie je na nejakej burze, aj na Binance by to bolo super, tam je to jednoduché. Bohvie teda či je nejaká burza kde viem priamo prijať HI bez toho aby som ich musel dávať na TrustWallet ale poslať ich priamo na tú burzu.
Však toto ako píšeš, zabudneš heslo a dostaneš sa aj tak k účtu, takto zabudnem frázy alebo ich stratím tak už sa nedostanem do tej peňaženky :D
Inak bscscan je musím povedať dobrá vec, vidím aspoň ako ten hajzlík čo ma scamol to už stihol tie HI swapnúť zjavne na PancakeSwap :D

Inak ešte mám info ohľadom pripisovania odmien za platby. Podľa toho ako som to viac dní sledoval tak je to blibližne následovne:
- platby uskutočnené ráno okolo 6:00 - 8:00 sú pripisované o 11:00
- platby uskutočnené po 8:00 do 9:00 sú pripisované o 16:00
- platby po 9:00 následne prídu ďalší deň ráno o 2:00
Čiže pôvodne som si myslel, že odmeny chodia dvakrát za deň o 2:00 ráno a 11:00. Nakoniec je to trikrát o 2:00. 11:00 a 16:00. :D
SamerLP
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ard3ne 24. 3. 2023 13:00

@SamerLP
HI je na burze BITFINEX (osobne tam veľa skúšať nemôžem, keďže KYC nemám cez SVK), cez ERC20. Ale veľa skúsenosti s touto burzou nemám (v podstate žiadne :-) )
ard3ne
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SamerLP 24. 3. 2023 21:05

Pozerám, že je na viacerých ako aj MEXC, BitMart a Hotbit. Čo som sa aj pýtal na Discorde HI, tak mi odporúčili ako aj ty ten Bitfinex. Tak som sa zaregistroval, spravil základný KYC. Síce som ostal prekvapený, že sa dá poslať tam len cez ERC20 sieť, ale vlastne mi to až tak nevadí, keďže HI má fakt malý poplatok a to 30 HI čo je fakt nič.

Posielal som tam skúšobne len 600 HI, musím povedať, že rýchlo prišli. Posielal som ich o 10:47 a pozriem sa a o 11:00 a už tie HI poslali a mal som ich na Bitfinexe, za 13 minút. Som ostal prekvapený ako ten výber rýchlo spracovali, ale predsalen by bolo dobré keby neskôr HI podporovalo instantné alebo do pár minút poslanie crypta keďže HI sa tvári aj ako burza.

Bitfinex ponúka aj v aplikácii priamo swap alebo cez trade. Tak som skúsil trade, cez Market a z 600 HI mám teraz 6,83 USDT čo je presne aj 6,83$ podľa Bitfinexu, zjavne majú tiež 1:1 USDT v USD ako má aj HI. Zároveň ako som porovnal napr. na 1inch tak swap HI na USDT vychádzal úplne totožne, ale s tým, že u 1inch by som platil poplatky v BNB, pri Bitfinexe som zjavne nič neplatil.

Čo sa týka poslania tých USDT na HI, tak na Bitfinex majú výber USDT normálne zvlášť spravený a minimum na výber je tiež celkom v pohode a to len 4,9977 USDT. Tak som tam zadal teda na skúšku poslanie cez ERC20, no a nie je to až tak veľa, ale ani nie málo. Píše mi tam Transaction fee: 2,9405 USDT čiže cca. aktuálne to je 2,74€ čo je dosť oproti BEP20 sieti.

Tak teda ma napadol iný spôsob poslania. Dá sa tie USDT poslať aj cez iné siete, je ich hneď niekoľko, aj cez Solana sieť. Lenže to nedokážem poslať na HI priamo keďže USDT viem na HI poslať len cez ERC20 a BEP20. Tak ma napadla jedna vec. Pošlem z Bitfinex tie USDT cez inú sieť na Binance a z Binance na HI. Napadla ma hneď Solana, len píše, že aktuálne nie je možné poslať cez túto sieť. Tak skúsim cez inú kde sú minimálne poplatky alebo žiadne.
A keďže z Binance na HI to viem poslať cez BEP20 len za 0.29 USDT čo je nič, len 27 centov.

Síce som si myslel, že by som rovno vedel s Bitfinex poslať to na HI, no asi to pôjde najlacnejšie jedine takto ešte na Binance a až potom na HI. Dám vedieť ako som to vyriešil a či to išlo ako som chcel.

Je toto zložitejšia cesta na zmenu HI na EUR, ale ja v tom v mojom prípade vidím väčšiu bezpečnosť než posielať na TrustWallet, radšej pošlem takto na Bitfinex.
Zároveň na tomto všetkom sa mi veľmi páči, že nepotrebujem vôbec BNB na poplatky. Ale zároveň aj blbec mám teraz na HI BNB v hodnote 14€, ktoré su mi teda nanič a môžem ich teda predať na USDT a swapnúť na eurá a prídem, ale o nejaké percento z tej sumy, no čo už :D

//EDIT: tak som zistil, že USDT viem na Binance len cez Solanu poslať, cez ktorú to, ale teraz nejde, a potom len Tron. Tak som skúsil Tron a zistil, že výbery s Bitfinexu nie sú instantné ako je to u Binance, ale môže to trvať do 48 hodín, tak teraz čakám a snáď to príde na Binance a potom to hádam odtiaľ budem vedieť poslať cez BEP20 na HI.

Tak teda prišlo to rýchlo. O 21:18 som potvrdil prevod na Bitfinex cez sieť TRON, posielal som 6.83 USDT, poslanie zadarmo, na Binance prišlo presne toľko isto a to o 21:27 čiže len za 9 minút. Teraz viem poslať na Binance na HI cez BEP20 s poplatkom 0,29 USDT, len neviem to poslať hneď lebo minimum je 10 USDT.

Čiže si myslím, že super. Dokopy teda poplatky sú 30 HI (0,31€) za výber, a z Binance 0,29 USDT (0,27€) dokopy teda len 0,58€. Čiže si myslím, že toto prekonalo hocijaký swap cez TrustWallet a odpadá tu nutnosť mať BNB na poplatky.
SamerLP
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ard3ne 25. 3. 2023 09:00

vyzerá to zaujímavo, no nemohol by si tento návod napísať heslovite? bez súm, len všetky kroky od odoslania z hi do prijatia na hi, lebo som sa v tomto mierne stratil.
ard3ne
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SamerLP 25. 3. 2023 13:20

Samozrejme napíšem, len som to narýchlo písal a ešte som popritom riešil ako to úplne dokončiť ten presun. Takže postup je:

1. Poslať HI na Bitfinex wallet, ale len cez ERC20 sieť sa dá.
2. Na Bitfinex buď cez trade ako som ja spravil a market price som zamenil tie HI v páre HI/USDT v inom sa to ani nedá na Bitfinexe. Alebo sa dá potom ešte spraviť swap podobne ako na TrustWallet, ale osobne mi lepšie vychádzalo ísť cez trade a market price.
3. Pošlem tie USDT na Binance cez sieť TRON kde je nulový poplatok za poslanie.
4. Na Binance pošlem tie USDT cez sieť BEP20 späť na HI.
5. Swapnem na HI tie USDT na EUR.
Hotovo. Snáď je to už zrozumiteľne napísané, snažil som sa čo najpresnejšie a najjednoduchšie to popísať. Zároveň platí, že na Bitfinexe treba základný KYC, občiansky/pas/vodičský preukaz a selfie. Zároveň za mňa najväčšia výhoda tohto celého je, že netreba vôbec žiadne BNB na poplatky.

Dá sa vynechať aj ten krok s Binance, ale ako som písal tak poplatok poslania tých USDT z Bitfinex na HI cez ERC20 sieť je moc vysoký, tak ma napadlo toto riešenie cez Binance ešte to poslať.

Prípadne ešte ma napadlo, že na Binance swapnúť tie USDT na napríklad Cardano, a tie poslať na HI cez BEP20, kde je poplatok len 0,25 ADA, čo je cca 8 centov. Keďže síce ani 0,29 USDT za výber USDT nie je veľa, ale prečo predsalen nevyužiť takú možnosť kde sa dá dostať úplne na najnižší poplatok.

Zároveň ako som spomínal, za mňa tento spôsob je najbezpečnejší, keďže aktuálne sa k mojim peniazom či na Bitfinexe, Binance alebo HI nemá nikto ako dostať a oklamať ma ako na TrustWallet keďže všade sa prihlasujem a potvrdzujem ešte aj cez google authenticator. A nie je možnosť teda ak stratím/zabudnem frázy aby som stratil prístup k svojej peňaženke. Jediná chyba, čo sa mi môže stať, že omylom pošlem určité crypto na zlú adresu :D
SamerLP
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ard3ne 25. 3. 2023 13:42

A premýšľam, keď máš KYC na bitfinexe, nedá sa to priamo swapnuť resp. predať hneď na bitfinex? Veď je to burza, tak by nemal byť problém.

-- 25. 3. 2023 13:45 --

Ja to neviem overiť lebo jednak nemám takmer žiadne hi a tiež tam nemám slovenské KYC. A keď som skúšal, tak mi normálne núka predať za USD.
ard3ne
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SamerLP 25. 3. 2023 13:54

Dá sa, ale zároveň treba na to ten vyšší KYC. Ten, ale nemám, síce nebol by to problém treba tam tuším ďalší doklad nahrať a podobne ako u HI proof o bydlisku. Bez toho, ale neviem zistiť sumu za poslanie EUR priamo na účet.

Ale našiel som jedine tu: https://www.bitfinex.com/fees/#withdrawal-table a úplne naspodku pod cryptomenami sú výbery na bakový účet, a minimum je 60€ a to je dosť. Keďže ja plánujem skôr vyberať po menších čiastkach ako sú 15-20€ je mi to nanič.

Čiže mi aj tak nezostáva nič iné ako posielať to swapnuté krypto späť na HI, kde je minimum swap na eurá len 14€. Mohol by som to síce aj na Binance vybrať, ale tam je za SEPA 1€ poplatok, alebo 1,8% na kartu.
SamerLP
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ard3ne 25. 3. 2023 14:12

a čo takto: z hi na bitfinex. tam swapnúť na atom (nedá sa priamo hi na atom, ale hi-usdt a usdt na atom) a atom poslať späť na hi a tam zameniť na eur. zaslanie atomu z bitfinex je nula poplatok. Len ako by vyzeral ten dvojswap hi-usdt-atom, myslím cenovo.
ard3ne
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SamerLP 25. 3. 2023 15:04

Nie je zlý nápad, len ten ATOM nepošleš na HI z Bitfinex. Ako pozerám na HI depozitneš ATOM len cez BSC, a nie som si istý teda či vôbec sa na Bitfinexe dá cez BSC vôbec poslať, neviem práve zistiť bez toho aby som mal dané crypto, že cez akú sieť ho chcem poslať.

Tak potom ma napadá teda využiť tvoj spôsob, ale cez Solanu. Tam tiež pozerám, že výber z Bitfinexu zdarma, a ak sa bude dať cez Solana sieť tak to na HI pošlem bez problémov.

Ak to porovnám cenovo tak je to takto:
1000 HI = 11,36 USDT čo by na HI som mal v eurách aktuálne 10,23€
11,336 USDT = cca 0,53 SOL a na HI by to bolo v eurách aktuálne 10,15€

Rozdiel je teda len 8 centov, ale s tým, že USDT neviem poslať na HI priamo zadarmo, ale jedine na Binance kde ak ich pošlem tak tam je poplatok 0,29 USDT čiže vtedy by bol ten rozdiel o dosť vyšší.

Vyskúšam najbližšie keď budem mať dostatok Hi či to pôjde tak ako som popisoval cez Solanu, ak to pôjde a vynechám tým nutnosť ísť ešte cez Binance to bude super.
SamerLP
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků