Nejvýhodnější změna CZK/EUR

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fremantle 24. 3. 2023 23:36

U SAB není problém uzavřít rámcovou smlouvu jako FO.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 25. 3. 2023 08:09

jak píší ostatní, určitě devizovky. Uzavření rámcové smlouvy nic nestojí, tak proč nevyužít a nemít jich víc a pak těsně před obchodem si obvolat a uzavřít.
Easychange má výhodu ve "veřejném" kurzu, naopak Akcenta jede hodně na "indivindi", strašně moc tam záleží na tom, jakou přirážku tam člověku nastaví.
Se SAB zkušenosti nemám.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikocz 25. 3. 2023 08:22

Akcenta dává cca do 10centů od středu. Nevím jak konkurence. Je velké riziko, že když si člověk na jednu z těch firem zvykne, tak to přestane řešit.
mikocz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jana.dolezal 25. 3. 2023 09:22

Děkuji všem za odpověď, bude se jednat o jednorázový převod. Chápu to správně, že nejprve musím u všech uzavřít rámcovou smlouvu a až poté je obvolat? Dosud jsem pro směnu malých obnosů využívala Revolut, ale jednalo se max. o stovky EUR. Děkuji, Jana
jana.dolezal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod LaNov 25. 3. 2023 11:04

U všech ne, jak píše výše Patrik, přinejmenším u EasyChange (europlatba.cz) může získat indikaci kurzy kdokoliv online.
LaNov
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Gryp 25. 3. 2023 13:05

Vyzkoušel jsem KB Etrading a kurz se podle velikosti směny neliší (člověk kurz vidí než směnu potvrdí), resp. jsem zkoušel asi 100 - 10000€. Co jsem si vyměnil já, tak bylo za 0,1% v porovnání se středovým kurzem, který je vidět na Degiru. To mi přijde slušné. Plus měnit to přes banku je mi přijemnější než přes devizovku. Nevěděl jsem, že KB něco takového má, každopádně prý se kurz může lišit podle toho do jaké skupiny vás dají při zakládání (tak je asi dobré, říct, že to chci třeba jako alternativu revolutu, nebo tak, kde je směna blízko k nule).
Gryp
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Milos 25. 3. 2023 16:36

Ve tomto tématu @Gryp ještě na směnu pochvaluje KB Etrading viewtopic.php?p=13452470#p13452470
Naposledy upravil Rop dne 26. 3. 2023 06:57, celkově upraveno 1
Důvod: Témata sloučena do jednoho.
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod dr._lukas 25. 3. 2023 22:57

Funguje to na principu Moneta směnárny? Je to zdarma?
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cermakjn 28. 3. 2023 09:59

Bankéř z KB mi taky doporučil eTrading, tak jsem dnes zkusil během jednotek minut naklikat směnu 10 EUR na různých platformách a vypadá to následovně:

28.3.2023 10:45

Degiro spot: 23.7538 Kč / 1 EUR
KB: 23.786 Kč / 1 EUR
Revolut: 23.789 Kč / 1 EUR
Mastercard: 23.79817 Kč / 1 EUR

Nevím jak moc velkou variabilitu má ten eTrading, v mojíbance.cz mi u toho svítí "individuální podmínky". KB má spodní limit pro směnu 10 EUR, ale kurz je stejný jak pro 10 EUR, tak pro 1000 EUR. Škoda, že se nedostanu do směnárny Monety, zajímalo by mě, jak jsou na tom oni.
Přílohy
mc.png
MC
Revolut.jpg
Revolut
kb.png
KB
kb.png (30.51 ) Zobrazeno 3503 krát
degiro.png
Degiro
degiro.png (34.57 ) Zobrazeno 3498 krát
cermakjn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bubilka 28. 3. 2023 10:31

Moneta směnárna u mě aktuálně kurz 23,9443
bubilka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Rad68 28. 3. 2023 17:39

Máte někdo zkušenost s Paymontem (exCitFin)?
Mně tam přišly docela dobrý kurzy (aspoň teda při běžném srovnání s bankama bez směnáren), ale ještě jsem to nezkoušel, tak třeba jestli je to aspoň lepší než ta směnárna typu MB, RB apod., ptožamo jestli je tam nějaká jiná komplikace.
Rad68
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 28. 3. 2023 17:47

S Citfin zkušenosti mám ještě z bývalé práce, ale uniká mi to "exCitfin", vždyť stále ještě existují nevypadá to, že by spolu měli něco společného

-- 28. 3. 2023 18:49 --

jo, už koukám, že patří do stejné skupiny.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr._lukas 28. 3. 2023 23:56

Projížděl jsem sazebník a za eur účet chtějí 29,- u plusového účtu, někde ty eura musí člověk převést..Moneta má sice horší kurz, ale zase všechno bez poplatku..

Služba je v KB nicméně zdarma..teď jen obejít zpoplatněný účet a výběr eur na pokladně zdarma :-D
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jumpmans 29. 3. 2023 08:15

taky jsem koukal. Jedine top nabidku a tocit tam tech 100000 mesicne.
jumpmans
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dr._lukas 29. 3. 2023 12:05

To je nesmysl ten účet, abych měl o pár euro levnější 3-4 dovolené za rok..
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků