Zajímavý článek

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod slavo963 3. 12. 2023 07:48

Celkem naivni lidi no. Zasadni chyba se bylo pochlubit a jeste horsi delit. Dokazu si predstavit ted ten stres, kdyz o mne "kadzy" vi...

Rikaji, ze penize si neuzivaji a neminaji, neziji extravagantne. Tohle se dalo zcela elegantne vyresit - vzali jsme si hypoteku, mam lepsi praci, zacal jsem podnikat, zacalo se postupne darit, ted investuji a obchoduji na burze atd...o dovolenych nemusi kazdy vedet, kdyz nemaji potrebu se chlubit nekde na FB a instaci. A kdyby, byli jsme v Turecku, na Krete ve 3 hvezde...

Nevim, ale tohle by mela mit Sazka lepe osefovane pri takovych sumach, hned po informaci o uctu mel byt kontakt na psychology, kde jim to vse meli rict ze startu. Taky tak s tim financakem, tohle melo byt proste vse maximalne zanonymizovane a max. byt papirove/eletronicky v kontaktu s nejekym urednikem na centrale v Praze a ne v miste bydliste chodit osobne a bavit se s pani za prepazkou o 250mega.
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod xls 3. 12. 2023 09:03

Opravdu zajímavý článek. V tomhle případě bylo opravdu lepší všechno utajit, peníze někde "neutralizovat", vymyslet si nějakou pohádku třeba o úspěšném investování do bitcoinu a postupně je dle dohody začít pouštět.

Samotné peníze opravdu štěstí nepřinesou, stačí pak jedna zapšklá rozvedená kamarádka, která manželce vysvětlí, že bude líp o půlku peněz manžela pumpnout, mít svobodu, najít si mladšího a začít žít podle svých (jejích) ublbených představ.

Když je člověk zvyklý žít skromně, není taky jednoduchý to měnit (a většinou to ani nemá cenu). Pokud je člověk zvyklý na svačinu rohlík s 15 dekama salátu, tak zaskočení na svačinu do nějakého luxusního podniku mu možná radost neudělá. Nakonec jednou z mála radostí může být cestování, ale i to po nějaké době omrzí, takže je to spíš o tom najít si nějaká místa, kam se člověk rád vrací a kde může být delší dobu - a to zase nebývá moc nákladné.

Přeji hodně štěstí, ať si to užívají!
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod EmPí 5. 12. 2023 10:33

By mě zajímalo, kdo to celý vymyslel :-D Je tam docela dost nelogičností, nejvíc mě baví toto

Po třech dnech jsme se uklidnili a začali zakládat nové účty. V jiných bankách než v našem městě.

a po třech dnech a dalším týdnu při navštěvě Prahy

Řekli nám, ať se nikomu nesvěřujeme, a nakonec jsme mohli nadiktovat čísla libovolného množství účtů. Což je škoda, že jsme nevěděli dopředu.

Dalších 20 papouchů výhry na tiketu ze stejné trafiky z testovacího nákupu, na který si vzpomene až v Praze a skenuje ho v autě v koloně ... 8-)

Vánoce se blíží, je třeba ty čísla štěstí nakupovat co to jde ;-) Tohle by neměl být premium článek ale masáž pro širokou veřejnost.
EmPí
Návštěvník

Odeslat příspěvekod panPeněženka 5. 12. 2023 12:25

Přesně tohle mě také napadlo! Proč by šli na nějaký rozhovor? Peníze pro ně určitě motivace nejsou a slávu z toho mít taky nebudou... takže jak mě učili - za vším hledej to, že se ti někdo snaží něco prodat = dobrá reklama na podpoření vánočních prodejů Sazky! :-D
panPeněženka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zivan 5. 12. 2023 14:53

Co je na tech uctech divneho? Ja bych taky cekal, ze to vsechno posle Sazka na jeden ucet a pripravil si predem dalsi ucty, abych to mohl rozdelit. Ale asi by me nenapadlo si vsechny ty cisla novych uctu vzit do Sazky.
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xls 5. 12. 2023 16:41

Vyznění článku mně zrovna nepřišlo jako moc pozitivní reklama, spíš jak si ohrozit dosavadní život.

Těch 250 mega je jinak dost extrém. Dokázal bych si představit poradit si s nějakými 20-50, to by bylo bez problémů. Těch 250 už třeba ani nejde rozházet po bankách, aby to bylo pod pojištěním.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod saabik 5. 12. 2023 16:44

Mít to nad limit v systémových bankách je přijatelné riziko. Navíc by bylo správné velkou část postupně hodit do investičních statků.
Alpina B3 Touring 2023

Všichni skončíme u Porsche.
saabik
Diskutér

Odeslat příspěvekod dalich 5. 12. 2023 17:25

xls píše:Vyznění článku mně zrovna nepřišlo jako moc pozitivní reklama, spíš jak si ohrozit dosavadní život.
Těch 250 mega je jinak dost extrém. Dokázal bych si představit poradit si s nějakými 20-50, to by bylo bez problémů. Těch 250 už třeba ani nejde rozházet po bankách, aby to bylo pod pojištěním.

Já se teď zrovna dívám na účet, kde je 292 mega a mohu zadávat platby. Akorát ta love nejsou moje. Ale zase si říkám, že za 7 let by mě za dobré chování stejně pustili, ne? Do důchodu nedaleko, Afrika je krásná země a jejich bankovnictví taktéž :mrgreen:
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod tmx643 5. 12. 2023 17:32

Tak hlavně to dle vyznění fakt nebyli návštěvníci finexpertu, ale taková dělnická nižší střední třída. Paní stále žije z úroků na spořáku.
A pokud se bojíš, že ti unesou dítě, nepůjdeš do banky nechat si doporučit investice za 100 mega. :D
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod Gordon_F 6. 12. 2023 07:00

Dalichu, díky za raní pobavení. Připomíná mi to jednu hospodskou diskuzi s mým kamarádem, kde jsme sčítali položky typu: Kolik potřebuješ abys do konce života mohl žít a nepracovat, v cizí zemi? Na kolik si ceníš že neuvidíš vyrůstat své dítě/děti? Kolik asi bude třeba poslat soudci který tě odsoudí a pak tomu který rozhodne o tvém propuštění za dobré chování? Atd. :-) Dodnes si pamatuji že to v součtu bylo 140M. Takže 292M? Jdi do toho! O:-) Já se dostanu k řádově (nižší desítky M) nižším částkám, takže se chovám mravně a nepřemýšlím do které karibské země bych ty prachy ulil. :-D
Gordon_F
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xls 6. 12. 2023 10:01

Ale jo, dalo by se, taky jsem o podobném scénáři uvažoval, dokonce by asi nehrozilo ani trestní stíhání. Z druhé strany by to asi nebylo uvažování mít holý zadek x 292 mega, ale relativně slušný život x 292 mega, a vo tom to je.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod dalich 6. 12. 2023 18:21

Gordon_F píše:Takže 292M? Jdi do toho! O:-) Já se dostanu k řádově (nižší desítky M) nižším částkám, takže se chovám mravně a nepřemýšlím do které karibské země bych ty prachy ulil. :-D

OK, již brzy v hlavním zpravodajstvi. :-)
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ... 6. 12. 2023 18:59

On je problem, ze lovci lebek te dokazi vypatrat vsude. To by ses musel uplne odstrihnout od vsech pribuznych a hlavne od internetu, abys mel sanci se nekde delsi dobu ukryvat.

https://www.facebook.com/PolicieCZ/photos/a.1561376517246421/4517301561653887/?type=3
...
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod drkarel 7. 12. 2023 06:21

Tak o některých se ví, kde jsou, a stejně je sem nemůžeme dostat - např. Vostrý a Kožený, s Krejčířem se nám asi taky nedařilo (i když toho nakonec zašili v JAR ...).
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod ... 7. 12. 2023 08:44

No ti lide musi uplatit tamni vedeni zeme, aby meli jistotu, ze je nevyda a pak nesmi ani cestovat. V soucasnosti by byl clovek pred lovci lebek v bezpeci v Rusku treba, ale obavam se, ze by tam nebyl v bezpeci pred rusy.
...
Trvalý BAN

Předchozí stránkaDalší stránka