Unicredit Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod guybrush 25. 1. 2023 20:39

Ahoj, měl bych pár otázek k aplikaci na Androidu, resp. ke Google Pay.
Fungují vám push notifikace na platby kartou? Mně fungují jen při klasických převodech z/na účet.
Řadí se vám v detailu účtu provedené transakce podle času provedení? Já je mám seřazeny náhodně (jen tedy klasické převody z/na účet, transakce kartou se řadí podle času).
Setkali jste se někdy s tím, že při platbě přes Google Pay vám chtěl terminál strhnout platbu v USD? Mě se to stalo ze čtyř plateb dvakrát (terminál v Praze, platba v CZK, karta je v CZK k účtu v CZK).
Vím, že bych se mohl obrátit na infolinku, ale moc jim neveřím. Minulý týden mi např. tvrdili, že nepodporují Curve. Dovolal jsem se k někomu, kdo se na ty transakce kouknul (zamítnuté platby v Curve) a tvrdil mi, že tento typ transakcí karty UniCredit nepodporují.
guybrush
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milos 25. 1. 2023 21:12

Platby kartou mi androidí appka taky nehlásí. Chodí mi ale avíza e-mailem (mám to nastaveno v IB).
Všechny transakce na účtech se mi řadí dle data.
Při platbě přes GP na terminálu se mi už také několikrát nabízela platba v USD. Ale stalo se mi to asi jen třikrát v rámci cca. stovky různých plateb, bylo to v různých restauracích.
Karta pod Curve normálně funguje, musíš si ale přes infolinku nechat povolit MO/TO transakce. Zároveň si nech povolit internetové platby bez 3D zabezpečení, pokud například plánuješ kartu používat i pro nákupy z Číny.
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod guybrush 25. 1. 2023 21:37

@Milos
Díky za odpovědi.
MO/TO transakce jsem si již aktivoval, to že jsou pro fungování nutné jsem se dozvěděl právě v tomhle vlákně.
Mám UniCredit jen krátce a ty čtyři transakce jsou všechny transakce, které jsem kdy kartou na terminálu udělal. Takže dvě dolarové platby (s nabídkou zlodějského DCC) se mi zdá jako docela velké číslo. Jedna byla ve vietnamské večerce v centru Prahy, tam by se podivné chování terminálu dalo čekat, ale druhá byla mimo centrum při platbě za badmintonový kurt. Přes Curve to samozřejmě bylo v CZK bez nabídky DCC na terminálu. Mám ale účet u UCB přes akci "Bank at Work" a musím uskutečnit minimálně tři platby kartou na terminálu (viz podmínka Aktivním využíváním Běžného účtu se rozumí uskutečnění minimálně 3 transakcí na platebním terminálu prostřednictvím debetní karty, která je vydána k Běžnému účtu.). Online platby ani Curve platby se do toho podle infolinky nepočítají, i když je otázka, jestli opět nekecali.
guybrush
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mojmax 26. 1. 2023 08:56

Potvrzuji, že v jedné restauraci jsem taky platil v dolarech, zjistil jsem to samozřejmě až další den, kdy mi přišlo divné, že při útratě 1500 Kč mám odečteno cca 1600 Kč, od té doby si dávám na platby UCB debetkou pozor.
mojmax
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 26. 1. 2023 15:27

bubocz píše:Ahoj,

Rád bych našel někoho, kdo měl Miles and More kreditku, a kdo stejně jako já zaznamenal zprávu banky, že míle budou připsány za transakce provedené do konce prosince.

Já se teď díval na výpis a nic tam není a po telefonátu na banku jsem se dozvěděl, že to byl omyl a že míle jsou pouze za transakce uskutečněné do data prosincového výpisu, v mém případě do 10.12.

Podle mne je to v rozporu s podmínkami produktu, které by měly být platné do 31.12., a reklamoval jsem to, ale čekám, že banka to zamítne.

Takže otázka je, jak to řešit dál a zda je nás více, kteří bychom to chtěli řešit.

Mimochodem - podle původní zprávy měly Miles and More karty přestat fungovat 31.1. a zatím to moc nevypadá, že by banka stíhala vydat náhradní s avizovaným bonusem 1% do konce měsíce, včera na telefonní podpoře k tomu nedokázali nic říci… Tragédie


Ano, mám to také tak. Míle za útraty v prosinci už nepřipsány. Zatím jsem nereklamoval, zrovna to mám tak, že těch 3000 mil by mi nebylo k ničemu. Ale klidně to ještě reklamovat můžu.

Ta nová karta měla být původně během prosince, pak v lednu a teď je skoro jisté, že ani v lednu nebude.

-- 26. 1. 2023 16:28 --

Peťo6 píše:
Lafayette16 píše:Pamatujete si ještě na ten email podepsaný Alenka Prskalo a Viliam Pätoprstý?

Matně si pamatuju, že mluvili o výměně kreditky Miles&More a že to mělo být do konce roku. Nic jsem zatím nedostal, ale M&M karta už opravdu nepřipisuje míle do Lufthansa programu M&M.

Jak to vlastně je?

Někde psali, že výměna bude mít zpoždění pár měsíců.


Cože? Pár měsíců?? :shock:
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod jirmalik 26. 1. 2023 19:37

Dnes jsem kvůli tomu volal na infolinku. Výměna karty KK M&M bude az během února a ten roční program vracení 1% zpět bude az od března, resp. od obdržení karty 1 rok.
jirmalik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tonddy 26. 1. 2023 20:06

MV_cz píše: ...... a že na okamžitých platbách intenzivně pracují. No tak snad to dobře dopadne :)

Na nich pracují už 3 roky a podle mě nejsou ještě ani v polovině cesty :-)
Tonddy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tramin 27. 1. 2023 08:36

@Lafayette16 - já už teda míle za celý prosinec mám...
tramin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lafayette16 27. 1. 2023 10:55

jirmalik píše:Dnes jsem kvůli tomu volal na infolinku. Výměna karty KK M&M bude az během února a ten roční program vracení 1% zpět bude az od března, resp. od obdržení karty 1 rok.

Tak to je zpoždění minimálně čtvrt roku... :-(

-- 27. 1. 2023 11:56 --

tramin píše:@Lafayette16 - já už teda míle za celý prosinec mám...

Míle za prosinec, čili z výpisu začátkem ledna?
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod Panchy 27. 1. 2023 12:52

já taky - na M&M stránkách to je připsáno s datem 31.12. stejně jako míle za listopad, na výpisu z KK už nebyla ta tabulka na konci, ale předpokládám, že to bude za všechny transakce do konce roku, přepočítávat to nebudu, zúčtovací období mám k 5. každého měsíce
Panchy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lafayette16 27. 1. 2023 13:48

Míle s datem připsání 31.12.2022 jsou ovšem z výpisu k 5.12.2022.

Právěže šlo ale o míle do konce roku, čili ty by musely být vidět na výpise k 5.1.2023.
A ty připsané nejsou a nejspíš už ani nebudou.

-- 27. 1. 2023 14:49 --

tramin píše:@Lafayette16 - já už teda míle za celý prosinec mám...

To si myslím, že není ještě ani možné, ty by měly být připisované s datem 31.1.2023 - ale nejspíš nebudou.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod tramin 28. 1. 2023 08:51

Tak nevím, dívám se do výpisu a připsané míle sedí s útratou kreditkou do 31.12.2022
tramin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lafayette16 28. 1. 2023 10:47

Míle z výpisu z 5.1.2023?
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod tramin 28. 1. 2023 11:32

Jo, podával jsem reklamaci. Viz níže:

Vážený pane

reagujeme na Váš podnět, ve věci reklamace nepřipsaných mílí v rámci programu kreditní karty MC Miles&More za měsíc prosinec.
Potvrzujeme, že jsem provedli opravu a reklamované míle budeme připisovat na věrnostní konto vedené k hlavní kreditní kartě během dnešního dne, tj 24.1.2022. Následující den by jste body měli mít již k dispozici.

Omlouváme se za vzniklé komplikace a děkujeme za pochopení.
S pozdravem
Petra Kobrová
Customer Experience & Complaints Management
tramin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lafayette16 28. 1. 2023 19:32

Tak já opravdu nic z lednového výpisu připsané nemám. Ale vlastně jsem to ano nečekal, když na výpise už milé nejsou vůbec uvedené.
Takže po reklamaci to připíšou?
Lafayette16
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků