Unicredit Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod volnicko 8. 2. 2023 15:47

Tak doslova ted tam naskocila v souhrna polozka zpetne s datem 1.unor. Jakkoliv ty platby byly v pulce ledna. Diky.
volnicko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pivinecek 8. 2. 2023 16:41

U Českých drah mi v aplikaci Můj Vlak nejde debetkou unicreditu zaplatit, pořád to háže nějakou chybu. Ale když kupuju přes net lístky u Leo Express tak je vše OK a vratku to připisuje.
K dispozici zaměstnanecké slevy na Samsung
promo kódy v mém profilu (zeměkoule u jména) nebo SZ. Revolut, Vivid Card, Raiffeisenbank, IN100 české dráhy.
pivinecek
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Milos 8. 2. 2023 17:10

Máš na kartě povolené všechny typy plateb (MO/TO transakce, online platby bez 3D zabezpečení, ...)?
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod audiobullys 8. 2. 2023 17:32

ruším učet v ucb, věděl by někdo kam poslal přebytek z eurovýh účtu aby to stál co nejmíň ?
mám eurovej účet u csob, fia, rb, český šiditelny,monety a pak ještě revolut účet.
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod Milos 8. 2. 2023 17:45

Jaký máš konkrétní typ účtu v UCB? U některých jsou SEPA platby zdarma, u jiných za 6Kč, bez rozdílu do jaké banky ty eura pošleš.
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod audiobullys 8. 2. 2023 18:21

to je ten premiovej účet , kde bylo třeb 50k točit
u oruvýho je napsáno Premium (next)
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod Milos 8. 2. 2023 18:39

Premium účet má SEPA platby zdarma.
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod bufalobil1 9. 2. 2023 07:55

Mě minulý měsíc asi ano. Píšu asi proto, že se nemohu dopočítat. Utratil jsem v lednu 13000 Kč tedy dohromady z toho splátka skippay(zaúčtováno jako MO/TO) činila asi 4000 ale odměny mi spočitali z částky 15500.Nechápu jak jim to vyšlo. Tento měsíc(5.2.) už jsem splatil 16 500 Kč skippay splátky ,ale mám to zaúčtované jako výber hotovosti. Tak nevím jestli z toho něco bude.

-- 9. 2. 2023 08:05 --

Oprava : teď koukám mám už zaúčtováno jako MO/TO plus jsem platil kartou za vodu a pojistení do Generali a všechny platby zaúčtovány jako MO/TO a 3% z toho jsem tedy dostal.

-- 9. 2. 2023 08:10 --

Oprava 2 : tak v aplikaci tu platbu do skippay vidím jako výběr hotovosti a v IB jako MO/TO asi to aplikace neumí rozlišit
bufalobil1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod tulum 11. 2. 2023 12:41

Omlouvám se pokud to tady již naznělo, ale když mám penežní prostředky na spořícím účtu, zaznělo tady, že při platbě kartou se peníze strhnou i ze spořícího účtu (bez nutnosti je držet na běžném), platí to prosím i pro výběr z bankomatu? Nebo v případě bankomatu musí být peníze na tom běžném/neúročném účtu?
tulum
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod .void 11. 2. 2023 13:30

Výběr hotovosti je transakce platební kartou, takže tam rozdíl není. To, jestli lze platit kartou z obou účtů záleží ale podle toho, jak ti nastavili kartu při zakládání účtu. (je to ve smlouvě)
.void
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tulum 16. 2. 2023 13:43

.void píše:3 % cashback pro všechny platby kartou (kromě výluk) = každou středu se sčítají platby za předchozí týden, kdy byly zaúčtované platby (limit se počítá do měsíce, kdy platba byla vykonána/autorizována)


Platí to ještě pořád prosím nebo je to už jinak? Realizované dvě platby 11.02., zaúčtované 13.02. s označením MO/TO a k dnešnímu dni v U-šetřeno v sekci "bude vyplaceno" svítí nula. Bude tedy zohledněno až příští středu ( = důležitý bude tedy až faktor zaúčtování a nikoliv samotné platby)?
tulum
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod .void 16. 2. 2023 13:56

Ano, protože platba byla zaúčtována tento týden. Faktor vykonání platby je důležitý jenom pro počítaní limitu pro cashback.

Teď mám zajímavý dotaz pro ostatní: na kartu mi minulý týden dorazila vratka z platby, ale protože platba byla vykonána ještě v lednu, tak se mi v U-šetřete místo toho, aby se to odečetlo z plateb v minulém týdnu, přidala další položka, kde mám minusovou odměnu k datu v lednovém dni. Znamená to, že se mi odměna nenávratně odečetla z minulého měsíce nebo jí můžu získat zpátky, pokud zaplatím alespoň jednou tolik, kolik se mi vrátilo?
.void
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jjrr 16. 2. 2023 16:10

To se ti odečetla z tohoto měsíce.
jjrr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Prologer 18. 2. 2023 11:00

Má někdo novější informace, kdy bude vydaná nová karta s 1% bonusem místo Unicredit Miles&More?
A jak chápete expiraci mil v M&M? Na stránkách píšou, že "mileage expiry will be reinstated in the following quarter". Ale to mi přijde, že může expirovat kdykoli mezi 1.4. a 30.6., což je dost velký rozdíl :)
Rád vás doporučím do Crypto.com, Revolut, Plutus apod. Napiště PM
Prologer
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lafayette16 19. 2. 2023 01:06

Ohledně té exspirace mil se to snad vyřešilo tím připsáním jedné míle, ne?
Lafayette16
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků