Equa bank (od 14. 11. 2022 sloučeno s Raiffeisenbankou)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod slavo963 3. 12. 2021 10:25

tech 9kc je v kontextu s Equa
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod soleass 3. 12. 2021 20:04

Díky všem za tipy! Fio jsem nějak přehlédl. IB vypadá celkem podobně s EB, alespoň co se rozložení týče. Platby kartou v EUR, jsem nějak schopen oželet, maximálně zaplatím v CZK a budu se modlit za dobrý kurz. Měl bych k FIO dotaz, jaká je rychlost převodu prostředků ze SÚ na BÚ? Jelikož jsem zvyknutý mít na BÚ prd a převádět si na něj peníze ze SÚ např. ve frontě na kase.

Účet u EB, prozatím rušit nebudu, jen již jej nebudu využívat jako primární, resp aktivně, spíš jen jako úschovnu pokud bude použitelný úrok u RB.. Jen chci mít vyřešené veškeré přehlášení čísel účtu kvůli výplaty.. A u rodičů hlavně kvůli tomu důchodu, jelikož žijeme v čechách a úředp*čky mají na všechno čas půl roku, takže nejradši bych začal řešit změnu čísla účtu už nyní, aby to ouřadové do října 2022 vůbec stihli..

PS: Zapomněl jsem dodat, že účet u Creditas už mám, ale jen jako odkladiště volných prostředků.. Jejich IB je pro mě odstrašující případ, toho jak to má vypadat. Rodiče jsou s obsluhou PC a IB, celkem zběhlí, sami si obsluhovali IB u KB a EB jen ten IB prostě nesmí vypadat jak iPhone.. zvykli by si, ale je to zmatek, zmatek, zmatek..

PPS: S tím spojováním Monety a AB asi bude jasněji až po 20.prosinci, co jsem tak pochopil.. Dedukuji, že kdyby ke spojení došlo, spíš asi zanikne Moneta, že? Samozřejmě né okamžitě, ale z dlouhodobějšího hlediska..
soleass
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MirekM. 3. 12. 2021 21:51

Alfréd z hor píše:
kamil2268 píše:Zkoušel tu někdo zrušení účtu přes datovku s podpis. certifikátem? U hello nebyl problém.


Ano, bez elektronického podpisu (pokud je tím myšlen "podpisový certifikát"), zaslán datovkou jen vyplněný formulář stažený na webu a equabankové angažmá bylo v trapu :tleskani

Za kolik pracovních dnů EB zareagovala a jakým způsobem? Odpovědí o zrušení účtů přes datovku, e-mailem či nějakým jiným způsobem?
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod chjoo 3. 12. 2021 22:00

soleass píše:... k FIO dotaz, jaká je rychlost převodu prostředků ze SÚ na BÚ? ...
V řádu sekund. :-)
chjoo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Alfréd z hor 4. 12. 2021 16:59

MirekM. píše:
Alfréd z hor píše:
kamil2268 píše:Zkoušel tu někdo zrušení účtu přes datovku s podpis. certifikátem? U hello nebyl problém.


Ano, bez elektronického podpisu (pokud je tím myšlen "podpisový certifikát"), zaslán datovkou jen vyplněný formulář stažený na webu a equabankové angažmá bylo v trapu :tleskani

Za kolik pracovních dnů EB zareagovala a jakým způsobem? Odpovědí o zrušení účtů přes datovku, e-mailem či nějakým jiným způsobem?


Zareagovala přesně po 30 kalendářních dnech od podání výpovědi písemně v elektronické formě oznámením o zrušení účtů a výpovědi rámcové smlouvy (již nevím jestli datovkou, nebo e-mailem, či zprávou do IB ... je to již dávno uzavřená kapitola 8-P ). Proběhlo to OK a o tom to je :-)
Alfréd z hor
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod minarjo 8. 12. 2021 11:26

Podle informací webu Peníze.cz, které nejsou součástí oficiálního oznámení, banka počítá s tím, že by klientům Equa bank měly i po přechodu zůstat dosavadní čísla bankovního účtu před lomítkem – změnil by se tedy „jen“ kód banky z 6100 na 5500. Případné duplicity by banka řešila individuálně. Klientům zároveň zřejmě nabídne, že jim sama zařídí změnu například u zaměstnavatele.

Zdroj: https://finex.cz/equa-bank-od-pristiho- ... ienti-bat/
Tak to nakonec nebude tak špatné s tou změnou pro ty, co zůstanou. Pozor nicméně na to, že už od Nového roku se pojistný limit 100 tisíc eur bude počítat za RB+Equa dohromady (tím že už tento den bude pod RB, migrace účtů či online bankovnictví tedy až na podzim). Kdo má v Equa třeba termínované vklady, bude moci vybírat až 3 měsíce bez poplatku právě proto, aby limit vzniklý spojením nepřekročil.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod eetg 12. 12. 2021 11:25

Důležitý formulář na výpověď kupodivu na stránkách Equa banky nenajdete, i když existuje. :mrgreen:

https://i.postimg.cc/VYhf7m82/equa.jpg
eetg
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod MirekM. 12. 12. 2021 12:30

To, že zůstane číslo účtu a jen se změní kód banky, bude pro ty co zůstanou u jejich souhlasů s inkasy a důchody platné jak mrtvému zimák, pokud to za ně RB nevyřídí. :-(
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 12. 12. 2021 15:00

Není pravda, Mirku. Znamenalo by to výrazné ulehčení, v podstatě stejný scénář jako převzetí IPB ze strany ČSOB na přelomu milénia. Tehdy se také jen změnil kód banky z 5100 na 0300 a pro klienty (já byl jedním z nich) to znamenalo, že nemusejí vůbec nic dělat. Protože tato informace byla všeobecně známá, předávaná bankami svým (nejen) firemním klientům a proto zaměstnavatelé, ČSSZ, inkasující firmy, jiné banky v trvalých příkazech a svoleních k inkasu atd, zkrátka všichni ten kód banky hromadně nahradili i bez pokynů od klientů. Tato cesta by skutečně byla ideální, pokud číselníky účtů obou bank mají tedy průnik blízký nule (jako tehdy u té ČSOB, ta měla pro svou firemní klientelu typicky čísla účtů v delším formátu s předčíslím, průnik při neuvažování kódu banky byl nula či téměř nula).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod MirekM. 12. 12. 2021 15:35

Pokud to takto budou všechny zúčastněné strany k nějakému datu, co zavelí RB akceptovat, pak ano.

-- 12. 12. 2021 15:42 --

Dívám se na čísla EQ a RB obojí mají 10 číslic, v EQ máme všechny účty začínající na 10. Jestliže takto nezačínají účty v RB, pak by průnik čísel nehrozil.
Tedy dotaz na klienty RB: začíná někomu v RB číslo účtu 10?
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 12. 12. 2021 15:49

Nemusí to být změna k pevnému datu. Když se opět podívám na případ IPB/ČSOB, tak pro původní IPB účty byla přechodná doba dlouhá snad nějak rok (nebo minimálně půl), kdy šlo použít kód banky starý 5100 i nový 0300. Zde jistě také přechodné období bude. A není to jen na RB: jde zejména o ostatní banky na českém trhu, které svým klientům (zejména firemním a státním) tuto změnu kódu banky mohou sdělovat, tak nějak to bylo i tehdy u IPB.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod drkarel 12. 12. 2021 16:09

IPB byla trochu ... velmi nepatrně :) ... větší než Equa. RB určitě umožňovala volbu čísla účtu a mám pocit, že i Equa, takže k nějakému průniku nejspíš dojde. Mmch, pamatuješ na nějakou fúzi-převzetí, kdy by to neprobíhalo takto?
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod culti 12. 12. 2021 16:36

Nevíte, jestli Equa ještě v lednu vrátí poplatek za vklad hotovosti přes ČP? Vložil jsem minulý týden. V podmínkách akce mají, že je to do odvolání, ale bojím se, aby tam nebyl problém s tím, že to od nového roku převezme RB.
culti
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MirekM. 12. 12. 2021 16:57

Jak ale poznají ČSSZ, inkasní partneři voda, elektřina, plyn, ... že mé číslo účtu v EQ není v kolizi s číslem účtu v RB a tedy si mohou automaticky dovolit změnit kód banky z EQ a RB?
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod Zedna1 12. 12. 2021 17:28

@MirekM
Jak psal drkarel, RB umoznuje pri zakladani uctu zvolit si vlastni (aspon castecne) cislo uctu.
Zrovna ja mam take v RB vlastni cislo zacinajici jednickou.

------

-- 12. 12. 2021 17:45 --

eetg píše:Důležitý formulář na výpověď kupodivu na stránkách Equa banky nenajdete, i když existuje. :mrgreen:

https://i.postimg.cc/VYhf7m82/equa.jpg


Na strankach s dokumenty skutecne neni:
https://www.equabank.cz/dulezite-dokumenty

Ale mam i PDF verzi tohoto dokumentu,
nahral jsem ho na uloz.to (protoze ted ho asi bude potrebovat hodne lidi ;-) ):
https://uloz.to/file/EOVD9XSVK5PD/equa- ... i-uctu-pdf
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků