ČSOB

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod regin 29. 1. 2023 20:22

@Milos:
Když jsem přišel do prázdné pobočky, odmítli založit účet, protože nejsem objednaný. Když mne objednali na přesný čas, měli v tu dobu plno. Takhle lze říct, že všechny banky jsou skvělé, protože se vždy najde někdo, kdo je s nimi spokojený. Ale obecně mi přijde, že velké banky si mohou víc dovolit kašlat na jednotlivé klienty, zatímco malé banky jsou ke klientům ohleduplnější. Na druhou stranu se najdou lidé, kteří nadávají na malé banky, protože nenabízejí některé služby. To je ale blbost těch lidí, protože to, že banka třeba nemá kreditní kartu lze zjistit dopředu.

Pokud jde o to, která banka je lepší, marně přemýšlím, která banka mne v současnosti štve více než ČSOB. A žádná mne nenapadá. A to mne docela vadí RB i ČS. Ale zase je pravda, že RB už moc nepoužívám a ČS jen na vklady. Používání ČSOB jsem teď také zastavil. Právě kvůli její "rychlosti". Ale tím nemyslím absolutní rychlost. Třeba taková Trinity má D+1, ale nijak to netají a prostě s tím počítám. Navíc i ta Trinity má mnohonásobně rychlejší převody mezi vlastními účty, než ČSOB, která (prý) umí okamžité platby.

Zajímavé je, že nejméně mi asi vadí Fio, ale přesto ji moc nepoužívám, a mBank, o které zase slyším hodně stížnosti, jak mizerné IB má. Dalo by se to shrnou, že mám rád banky, kde se obejdu bez smrtfounu.
regin
Diskutér

Odeslat příspěvekod Milos 29. 1. 2023 20:48

Pokud v rámci ČSOB převádím z BÚ na BÚ nebo z BÚ na SÚ (má ho matka) a zadám to jako okamžitou platbu, tak takový převod proběhne okamžitě. Při převodu ze SÚ na BÚ to jako okamžitá platba zadat nejde a takový převod někdy skutečně může trvat jednotky až desítky minut.
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod PULPANM 29. 1. 2023 21:01

Milos píše:Pokud v rámci ČSOB převádím z BÚ na BÚ nebo z BÚ na SÚ (má ho matka) a zadám to jako okamžitou platbu, tak takový převod proběhne okamžitě. Při převodu ze SÚ na BÚ to jako okamžitá platba zadat nejde a takový převod někdy skutečně může trvat jednotky až desítky minut.

Je pravda, že okamžitou platbu mezi vlastními účty nezaškrtávám.
Měl jsem za to, že u Premium konta je to automatické ale asi se mýlím
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod Milos 29. 1. 2023 21:19

Zvolení okamžité platby se musí zaškrtávat i u Premium konta.
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod marvy 29. 1. 2023 22:40

Tak co by mohli predelat,to zaskrtavani okamzite platby,to je fakt, mohlo by to bejt automaticke pokud druha banka to podporuje. Csob namet na vylepseni prosim.-)
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod jjrr 30. 1. 2023 06:04

Jak je člověk zvyklý, že v ostatních bankách nic zaškrtávat nemusí, tak na to v ČSOB občas zapomenu, platba je pak standardní a nejde ani zrušit. To nasere zvlášť v pátek.
jjrr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod drkarel 30. 1. 2023 06:52

Tak ono to má svoji logiku, při obráceném nastavení by zase nadávali ti, co mají OP zpoplatněné. Každopádně ta nemožnost zrušení zadaného a ještě neprovedeného standardního příkazu (chybu si většinou uvědomím okamžitě po autorizaci) mě štve taky (což je ovšem vada více bank). Vůbec mě štve, že se zadaný příkaz nejprve nepřesune do "čekajících" a až poté neprovede. Už několikrát se mi stalo, že jsem si myslel, že jsem v pořádku autorizoval (přitom z neznámého důvodu ne), ale příkaz se neprovedl a toto pak nemám jak zkontrolovat.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod jjrr 30. 1. 2023 07:42

Logicky by měli uživateli umožnit nastavit zatržítko natrvalo, ne aby to musel zatrhávat pŕi každé transakci, každý uživatel by měl možnost si zvolit, jestli bude mít okamžité platby trvale zapnuté nebo trvale vypnutě.
jjrr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod losalamos 30. 1. 2023 08:39

Okamžitá platba - převod mezi BÚ a SÚ už mi u ČSOB v rámci vlastních účtů už několkrát neprošel. Dostatek prostředků bylo vždy. Myslím, že zadáno bylo vždy v mobilním bankovnictví.
losalamos
Nadšenec

Odeslat příspěvekod drkarel 30. 1. 2023 09:26

osobne: Jo, takováto "nadstavba" by byla fajn. Kdo to ale má (nemá napevno OP)?
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Milos 30. 1. 2023 10:08

OP nemá napevno mBank, jelikož OP má za příplatek 1Kč :-)
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod drkarel 30. 1. 2023 11:48

Ajaj. Tak musím upřesnit otázku: Kdo to má tak, že si můžeš zvolit, co má být nabízeno jako přednostní (či zaškrtnuto)? mBank to má stejně jako ČSOB, ne? Tedy když nic nezaškrtneš, provede standardní platbu, pro OP musíš zaškrtnout.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod DejvN 30. 1. 2023 13:01

U České spořitelny snad ani žádné zatržítko není a platba se odešle okamžitě automaticky. Zvolím jen běžný příkaz k úhradě, odešlu a hned se objeví: Příjemce má již peníze na účtu.

Proč by někdo zvolil pomalý převod, když okamžitý je zdarma? To by nedávalo smysl. Ale u ČSOB je asi možné vše :D
DejvN
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drkarel 30. 1. 2023 14:25

Ano, jsou banky (je jich dost), které mají napevno (nikoliv volitelně napevno) přednostní OP. To nebylo předmětem dotazu. Předmětem dotazu byl logický požadavek osobneho. A ano, ono to v podstatě dává smysl jen tam, kde je OP zpoplatněna, což je zřejmě jen ČSOB a mBank.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod DejvN 30. 1. 2023 15:20

Jinak co se týká zřízení účtu u ČSOB tak s tím mám celkem špatné zkušenosti.
Když jsem chtěl založit přes bankovní identitu, tak si vzali všechny osobní údaje a skončilo to chybou, slibovali zavolat během pár minut, volali za 28 hodin a stejně paní vůbec nevěděla proč to nešlo a ani další pracovnice infolinky nic nezjistili.
Takže jsem oželel i prosincový bonus co nabízeli 2000 Kč za založení účtu, protože s touto bankou by nejspíše byly jen samé problémy. I samotná technická kvalita infolinky je podivná.
DejvN
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků