Prémiové účty u českých bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod slavo963 26. 1. 2023 06:57

Ma nekdo zkusenosti s osobnim asistentem Concierge od Erste Premier?

Za 2 mesice mi konci povinne ruceni na auto, zebych zkusil vyuzit jejich sluzby a mozna maji nejake neverejne vyhodne nabidky - treba s dalnicni rocni znamkou atd...
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 26. 1. 2023 07:17

Tahle služba není zaměřena na úsporu. Někdy jsou schopni sehnat věci, co se špatně shání (vyzkoušené u knížky a lístků do divadla), ale nikdy jsem nenarazil, že by něco sehnali levněji.
Na to je lepší makléř
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod t3kko 26. 1. 2023 08:50

Zdravím zdejší diskutéry. Je tu někdo, kdo má premium účty u ČSOB a RB a zkusil žádat o TOP NABÍDKu u KB? Vážně o tomto účtu přemýšlím, ale rád bych ještě znal zkušenosti od ostatních, jak pochodili. Díky moc.
t3kko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 26. 1. 2023 09:05

Mám ČSOB, Erste a KB. Ale KB mám jen TOP, bez té kreditky MC World Elite.

TOP účet ti na počkání zřídí, nic se tam neschvaluje, ale bez té kreditky to není žádný zázrak (snad jen pojištění, které jsem už využil).

O kreditku chci teprve požádat, velkou naději tomu nedávám, jsem dost "přeúvěrován" , kreditek mám celkem sedm. No uvidíme, stejně musím počkat, jsem ve zkušební době.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod t3kko 26. 1. 2023 09:27

Já mám právě také více kreditek, ale dohromady to nedělá více než 200.000,- Kč. Navíc mezi nimi počítám i Twisto, které třeba není ani v záznamech (mám ČSOB, RB, Monetu, Skippay a Twisto). Každopádně posledně, když jsem žádal o premium účet u RB, tak se ptali na úvěry. Tehdy jsem zmínil jen kreditky (žádné jiné úvěry totiž nemám), a paní na přepážce mi řekla, že toto je až tak nezajímá. Reakce mě vcelku překvapila, ale na druhou stranu si to stejně dohledají v záznamech, takže hádám, že se ptají stejně jen informativně.

Budu tedy rád, pakliže se někdo poděli o své zkušenosti. Díky.
t3kko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 26. 1. 2023 09:32

Já jsem zvědav. Celkový limit mám o něco víc než ty. Navíc v novém zaměstnání to mám s platem všelijaké. Něco od jednoho zaměstnavatele v korunách, něco od jiného v eurech (to asi nebudu schopen doložit) a můj výpis z BRKI a NRKI má 11 stránek :D. Tak nechám se překvapit.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PULPANM 26. 1. 2023 09:34

t3kko píše:Zdravím zdejší diskutéry. Je tu někdo, kdo má premium účty u ČSOB a RB a zkusil žádat o TOP NABÍDKu u KB? Vážně o tomto účtu přemýšlím, ale rád bych ještě znal zkušenosti od ostatních, jak pochodili. Díky moc.

Já mám ČSOB Premium a jsem spokojený, nikdo mne neatakuje s nabídkami, mám tam spořák a nějaké investice.
Líbí se mi "luxusní" cestovní pojištění ale doposud jsem naštěstí nemusel řešit žádnou událost, takže s plněním nemám zkušenosti.
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod stepano 26. 1. 2023 09:50

PatrikChrz píše:Mám ČSOB, Erste a KB. Ale KB mám jen TOP, bez té kreditky MC World Elite.

Kromě snad jen více vstupů do letištních salónků, je nějaká výhoda nebo důvod mít více premium účtů v různých bankách?
stepano
Nadšenec

Odeslat příspěvekod xls 26. 1. 2023 10:06

Může se to myslím hodit jako záloha, např. pro případ blokace, dočasné nedostupnosti jedné banky, nefunkčnosti karty v nějaké zemi, nefunkčnosti appky, nevhodného data výměny atd. Situace, kdy potřebuju něco zaplatit a karta nefunguje, je vcelku běžná - tak vezmu jinou a vyřešeno. Mohou se taky lišit i podmínky pojištění, banka může nějakou kartu zablokovat atd.

Z druhé strany se to nemusí řešit druhým premium účtem, většinou stačí prostě karty jiných bank.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod cermakjn 26. 1. 2023 15:44

Dá se o kreditní rozhodnutí požádat ještě před založením TOP nabídky? Bez KK mi to nedává smysl a už mám pár kreditek. Na druhou stranu mám i pár let zpátky kompletně splacenou hypotéku právě od KB bez problémů, může to být nějaké plus?
cermakjn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 26. 1. 2023 17:01

stepano píše:
PatrikChrz píše:Mám ČSOB, Erste a KB. Ale KB mám jen TOP, bez té kreditky MC World Elite.

Kromě snad jen více vstupů do letištních salónků, je nějaká výhoda nebo důvod mít více premium účtů v různých bankách?

Třeba různý rozsah pojištění, třeba KB kryje i zrušení letu (zaplatila mi ubytování a lodní lístek), ne jen zpoždění

-- 26. 1. 2023 17:03 --

cermakjn píše:Dá se o kreditní rozhodnutí požádat ještě před založením TOP nabídky? Bez KK mi to nedává smysl a už mám pár kreditek. Na druhou stranu mám i pár let zpátky kompletně splacenou hypotéku právě od KB bez problémů, může to být nějaké plus?

Ta kreditka je samostatný produkt, je možné ji mít i bez účtu, jen pak je účtován měsíční poplatek.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dalich 26. 1. 2023 19:36

PatrikChrz píše:Já jsem zvědav. Celkový limit mám o něco víc než ty.

Měl jsem limit souhrnně necelé 2 mil. Kč. Docela mě mrzí, že jsem některé KK zrušil, dnes by se hodily :mrgreen:
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Aldadol 26. 1. 2023 20:53

Dnes jsem byl o TOP účet žádat a další kreditky u jiných bank nehrály roli dokud jsem se spokojil s limitem 150t. Pokud bych chtěl víc, tak by to šlo ještě přes někoho dalšího a zřejmě by šťourali víc. Ale já u nich mám účet kvůli hypotéce, takže už mám nějakou historii. A příjmy a výdaje jsem uvedl takové, že to opravdu nebyl problém dosáhnout na 150t. Minimum je 100000.
Aldadol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod t3kko 27. 1. 2023 01:41

To zní dobře. A dá se u nich plnit obrat přeposláním předpokládám bez problémů, že? Jinak výhoda mít více Premium účtu je ve větším objemu těch výhod, které se nasčítají.

Jinak já letos bohužel pojistné plnění u ČSOB cestovního měl (malá nehoda na skútru). Seběhlo se to rychle, tudíž nebyl čas na předchozí hovor s pojišťovnou jako během dvou jiných pojistných události tenkrát ještě u AXy. Nicméně po doložení dokumentu vše proplatili, ale nejednalo se o nijak vysokou částku.
t3kko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 27. 1. 2023 05:20

ano, přeposílání stačí
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků