Česká pošta s.p.

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod wit.cz 5. 12. 2023 22:47

No spíš proč se lišily ty velikostní kódy nebo co to bylo, když šlo pokaždé o standardní obálku :-D
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 6. 12. 2023 08:36

Jéje, co já měl konfliktů na poště ohledně chybně účtovaného poštovného.

U dopisů byly dva důvody:
1) chybně zvolený typ zásilky. U dopisů do 50 g se rozdlišuje standardní velikost (obálka D a DL) a nestandardní velikost (ostatní velikosti obálky). Já už si pamatuji kódy, pokud se podává přes členskou kartu České pošty, tak standardní velikost má kód 231, nestandardní 211
2) způsob poslání ekonomicky/prioritně - tady jsem měl asi nejvíc konfliktů typu "to jste měl říct, že to chcete ekonomicky". Takže jsem požádal ČTÚ o výklad, co je "standardní" služba a tedy by měla být poskytnuta, pokud zákazník neuvede, že chce jinou (protože na poště se, samozřejmě, snažili nutit dražší službu, často ji naúčtovali automaticky a pak při placení úřednice argumentovala "to jste měl říct"). Poté, co jsem vyjádření ČTÚ napsal na odbor stížností České pošty toto "automatické účtování" skončilo.

Ale tu a tam se stane, že naúčtují jinak. Naštěstí vím, kolik to má stát, takže když je to jiná částka, hned na místě reklamuji. Sranda je, když toho platím víc najednou a chybně účtovanou čásktu zjistím až z rozpisu, to se pak úřednice zapotí, když musí dělat vratku platby kartou.
dalich píše:
J8iAVvJcSqzZHQf píše:+1. Já už kvůli tomu preferuji jednu poštu, kterou jsem si "vychoval". A v mobilu pro sichr nosím ty jejich poštovní kódy, které říkám na cizí poště, když náhodou musím na jinou. Pak to naúčtují správně, ale prostě se musím ozvat.

Jen se nestyď a ty kódy sem klidně napiš :D

Ještě doplním, že do 50 000 Kč se vyplatí balík do Balíkovny - 84 Kč.
Přílohy
IMG_20231206_0823194.jpg
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Tatar77 6. 12. 2023 09:39

Hodně posílám do ciziny (EU) doporučené dopisy a na portále České pošty si nechám vygenerovat podací kódy pro doporučené dopisy; je to pak o 8 Kč levnější. Také se neustále dohaduji na poště, že mi 'zapomněli' nebo záměrně nedali slevu 'Sleva při elektronickém předání kompletních podacích údajů.'... zkoušejí, aby od zákazníků vytěžili co nejvíce...
airalo.com - appka na eSIMky po celým světě (data) - zaregistruj se a získáš 3$. Promo kód je JAKUB1888
Tatar77
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ... 6. 12. 2023 09:43

Ohledne tehle nestandardnich obalek a zasilek tezsich nez 50 g jsem uz davno zjistil, ze je lepsi na poste koupit postovni znamku pro standardni dopis do 50 g, nalepit na klidne nestandardni obalku s tezkou zasilkou nad 50 g a vhodit zasilku do postovni schranky na budove posty. Proslo to vzdy bez problemu.
...
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 6. 12. 2023 09:56

Tatar77 - já se o to zajímal, když začali nabízet "bezdokladovou dobírku", ale odmítli se mnou sepsat smlouvu :(. Ale znovu prověřím, co by se ještě dalo vymyslet :D
osobne: což u doporučeného dopisu na dobírku moc nepomůže
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod ... 6. 12. 2023 10:26

To ne no. A ten stoji kolik vaha pod 50 g? A jaka je mozna nejvyssi dobirka?
:D
...
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 6. 12. 2023 10:53

je to na tom potvrzení co jsem přikládal. Se zákaznickou kartou 137 korun, dobírka do 1 miliionu.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod ... 6. 12. 2023 12:18

Aha, ja zadne potvrzeni nevidel, appka Superforum nedokaze takto vlozene obrazky zobrazit.

Obrázek
...
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod saturn77 6. 12. 2023 19:59

PatrikChrz píše:je to na tom potvrzení co jsem přikládal. Se zákaznickou kartou 137 korun, dobírka do 1 miliionu.

Patriku a těch 440 000 Kč za dobírku jsi zaplatil jednou kartou? pokud ano, která banka poskytuje takový vysoký rámec na KK?
saturn77
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Milos 6. 12. 2023 20:10

Česká pošta neumí rozdělit platbu dobírky na několik částečných plateb, je nutné ji zaplatit jednou kartou.
Pokud se nepletu, tak Patrik takto velké dobírky platí kartou Revolut (já to dělám taky) ;-)
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod slavo963 6. 12. 2023 20:58

Revolut neprotestuje?
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod hyper9 6. 12. 2023 21:06

Vydavatel platební karty přece získává za každou platbu kartou provizi, velké dobírky tedy musí být pro Revolut výhodné. Revolutu se jistě nebude líbit situace, kdy si pravidelně dobíjím svůj Revolut účet cizí kartou a vzápětí ho vybíjím bankovním převodem zase pryč, ale toto není ten případ.
hyper9
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 6. 12. 2023 21:14

Po pravdě to nebyla moje platba, posílal jsem to pro kamaráda a ano, platí to Revolutem. Já si posílám 235 tisíc a také platím Revolutem.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod saturn77 6. 12. 2023 21:48

a v čem je výhoda platit to kartou Revolut? že si jde pak Revolut nadotovat kreditní kartou / kartami? z toho jsou pak nějaké bonusy od poskytovatelů kreditních karet? já myslel, že je to ve výlukách ...
saturn77
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Milos 6. 12. 2023 22:30

Smysl je v tom, že Revolut dobiješ několika kreditkami (u nevracecích kreditek tak dostaneš peníze z kreditky na spořicí účet, u vracecích navíc získáš i cashback) a pak ho vybiješ pomocí jedné velké dobírky.
Milos
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka