Revolut

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod slavo963 20. 3. 2023 08:07

Uz/stale bez poplatku. Problem byl v minulosti s CS, kde banka strhla 100Kc(ale platbu slo revertovat zpatky na revolut zdarma a poplatek vratili) a s FIO, kde myslim nekdo z fora prisel o par tisic, protoze meli poplatek za prichozi zahranicni platbu 1% nebo tak nejak.
Do obou bank platby RVT posilal z rakouske Erste jako SWIFT, nyni do CS sice take stale jako zahranicni platbu, ale vsechny poplatky plati Revolut(OUR platba)
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod Surik4t4 20. 3. 2023 15:56

Zdar. Má někdo zkušenosti s výběrem korun z Revolutu rovnou na českou platební kartu? Četl jsem ve skupině na FCB, že to jednomu člověku prošlo na Visu od ČSOB, ale většina lidí tam psala, že to nefunguje.
Surik4t4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peter23p 20. 3. 2023 17:45

Zkoušel sem to do Airbank, ČSOB na Mastercard a do Hello bank a prošla jen Hello bank.
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod taylor729 20. 3. 2023 18:56

taylor729 píše:Dik, uvidim o co si reknou. Jen me trochu vyděsilo ze nejdriv napsali ze se ozvou zitra a o chvili později ze az za 16 pracovnich dni.


Tak mi napsali, ze účet za 60 dnů zruší, ať si převedu penize pryc. Hm, asi prošli historii dozadu a vadilo jim dobijeni z kreditky (cca 50tis mesicne).

Davaji lidi na blacklist natrvalo nebo ma cenu to nekdy v budoucnu zkusit zakladat znovu?
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod ffff 20. 3. 2023 19:39

Spíš jsi tu asi první, kterému to zrušili sami.
ffff
osobne

Odeslat příspěvekod dalich 20. 3. 2023 20:50

taylor729 píše:Hm, asi prošli historii dozadu a vadilo jim dobijeni z kreditky (cca 50tis mesicne).

Zajímavé, že Zen.com to nevadí :-) A to jsem na kreditce točil měsíčně cca 800 000 Kč :mrgreen: Ale už ani jedno kreditkou nedobíjím právě s ohledem na přísnější sledování "cash recycling".
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Surik4t4 20. 3. 2023 20:54

peter23p píše:Zkoušel sem to do Airbank, ČSOB na Mastercard a do Hello bank a prošla jen Hello bank.


A ta Hellobank nevíš jestli byla Visa nebo MC?
Surik4t4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod taylor729 20. 3. 2023 20:58

Paradoxne kdybych pres revolut neprotahl tech 5000 EUR z IB (coz byla naprosto legitimni transakce), tak by si niceho mozna nevsimli.
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod .void 20. 3. 2023 21:03

taylor729 píše:Davaji lidi na blacklist natrvalo nebo ma cenu to nekdy v budoucnu zkusit zakladat znovu?

Dočasně až do změny jména. ;-) (natrvalo, už si nebudeš moci neotevřít účet, možná po 10 letech a úspěšné žádosti o zrušení pomocí GDPR)
.void
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Milos 20. 3. 2023 21:41

Surik4t4 píše:Zdar. Má někdo zkušenosti s výběrem korun z Revolutu rovnou na českou platební kartu? Četl jsem ve skupině na FCB, že to jednomu člověku prošlo na Visu od ČSOB, ale většina lidí tam psala, že to nefunguje.

Převody peněz na kartu jsou s poplatkem 0,7% a fungují na různé karty, řešilo se to zde už v srpnu 2022 viewtopic.php?p=13289944#p13289944
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod peter23p 20. 3. 2023 22:27

Surik4t4 píše:
peter23p píše:Zkoušel sem to do Airbank, ČSOB na Mastercard a do Hello bank a prošla jen Hello bank.


A ta Hellobank nevíš jestli byla Visa nebo MC?
Všechny byly MC
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod Milos 20. 3. 2023 22:55

taylor729 píše:Tak mi napsali, ze účet za 60 dnů zruší, ať si převedu penize pryc. Hm, asi prošli historii dozadu a vadilo jim dobijeni z kreditky (cca 50tis mesicne).

Takže jsi jen Revolut dobíjel kreditkou a peníze pak z Revolutu posílal na bankovní účet? Takové používání Revolutu jim totiž vadí, ale obvykle na to klienta upozorní ještě před tím, než mu účet zruší.
Nebo jsi i Revolut kartou pravidelně platil a dělal jsi přes Revolut směnu cizích měn?
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod bubocz 21. 3. 2023 04:55

dalich píše:
Lafayette16 píše:Zdá se, že Revolut změnil od března cashback.
Jednak už není vidět hned, ale až po zaúčtování platby a hlavně za některé transakce už není vůbec.

Za které už není? Btw, podmínky cashbacku mění od 1. 4. 2023, budou podle tarifu a max. 0,80 %.

-- 13. 3. 2023 09:03 --

Lafayette16 píše:Funguje cashback Revolutu na splacení Twista?

Ne.


Mně ano - s programem Metal mám (mě jsem) při splátce Twisto každý měsíc 10 Kč…
bubocz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mareka 21. 3. 2023 06:27

Ad dobíjení Revolut karty kreditkami:
V UK uživatelé řešili, že od 8.7.2022 nemohou dobíjet kreditní kartou Revolut - dostali předem mail s informacemi: "We just wanted to explain a bit about what this means for you. After 8 July 2022, we won't be accepting credit cards as stored cards as a top-up method anymore but you'll still be able to use a stored debit card (in your name) to top up your account as usual"
https://www.reddit.com/r/Revolut/commen ... y_2020_uk/

Ale pokud čtu aktuální podmínky Revolutu pro ČR správně, dobíjení kreditkou je u nás stále možné: "You can add money to your account using a debit card or credit card registered with us (we call this your stored card) or by bank transfer. Your stored card must be in your name."
Viz bod 12: https://www.revolut.com/en-CZ/legal/terms/
mareka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod slavo963 21. 3. 2023 06:44

To je zvlastni, resilo se zde jiz ruseni RVT uctu z jejich strany?
slavo963
Přeborník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků