Revolut

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Pfemir 21. 3. 2023 08:10

mareka píše:Ad dobíjení Revolut karty kreditkami:
V UK uživatelé řešili, že od 8.7.2022 nemohou dobíjet kreditní kartou Revolut - dostali předem mail s informacemi: "We just wanted to explain a bit about what this means for you. After 8 July 2022, we won't be accepting credit cards as stored cards as a top-up method anymore but you'll still be able to use a stored debit card (in your name) to top up your account as usual"
https://www.reddit.com/r/Revolut/commen ... y_2020_uk/

Ale pokud čtu aktuální podmínky Revolutu pro ČR správně, dobíjení kreditkou je u nás stále možné: "You can add money to your account using a debit card or credit card registered with us (we call this your stored card) or by bank transfer. Your stored card must be in your name."
Viz bod 12: https://www.revolut.com/en-CZ/legal/terms/


Ještě bych zmínil bod 11 (třetí puntík) "only to send money to and receive money from a credit card account;".
Takže pouze dobíjení kreditkou by problém být neměl. Já dobíjím pouze kreditkou (skoro 4 roky) a pak Revolutkou normálně platím (80% v cizích měnách) a žádný problém.

-- 21. 3. 2023 08:10 --

Pfemir
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lafayette16 21. 3. 2023 09:16

Většinu dobití Revolutu dělám taky kreditkama.
Ale neposílám pak peníze na svůj účet, ale kartou Revolut platím a měním Kč na jiné měny (většinou eura).
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod taylor729 21. 3. 2023 15:37

Obcas jsem provedl konverzi a obcas jsem pres revolut prorahl par set USD (vyber z Fidelity a přeposlání do IB).

Na to poslední ted shanim nahradu. Vim jeste o wise, kde je za odeslani USD pres wire poplatek tusim kolem 10 USD.
Je ještě nějaká dalsi možnost pres jakou sluzbu prijmout a odeslat USD dal s co nejmenšími naklady?
Primo z Fidelity do IB to nejde, vyber musi byt na účet na moje jméno.
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod nikko 21. 3. 2023 15:41

Jako nový klient Revolutu jsem si v jeho mobilni aplikaci vytvořil virtuální kartu a přidal ji do Google peněženky. Nikde nepíší jaký je ke kartě PIN. Takže při placení virtuální kartou v kamenném obchodě jejich terminál nikdy nebude chtít PIN?
nikko
Nadšenec

Odeslat příspěvekod dalich 21. 3. 2023 15:55

nikko: Terminál PIN chtít nebude. Při potřebě vás ověřit vám zařve mobil a budete muset do něj naťukat svůj vlastní PIN, který máte pro odemknutí displeje mobilu. Jinými slovy vás ověří hw zařízení, které používáte.
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod minarjo 21. 3. 2023 15:55

@nikko, ty jsi snad při placení přes Google pay/peněženku (jakoukoliv kartou, kterou třeba už máš u české banky) někdy zadával na terminálu PIN? :). To přece ne, to se nedělá, zabezpečením je tvůj mobil (pro vyšší částku ho musíš odemknout, do 500 Kč ani ne), nikoliv PIN, ten se týká plastové karty a fyzických plateb s ní. Ale to platí bez ohledu na banku či typ karty (virtuální, klasická), to je vlastnost té služby Google pay a karet převedených z podoby plastu do token podoby (obrazu) v mobilu.
Jinak @dalicha upřesním, ani mobil (appka Google peněženka) po tobě nebude chtít žádný PIN, pokud mobil odemykáš třeba otiskem prstu. Pak bude stačit ten otisk, obecně tedy metoda nastavená k odemčení mobilu jako takového.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod nikko 21. 3. 2023 16:10

@dalich, @minarjo - Děkuji za rychlou a podrobnou odpověď :-)
nikko
Nadšenec

Odeslat příspěvekod peter23p 21. 3. 2023 16:13

Při výběru z bankomatu mobilem ale bankomat PIN chce a proto nelze virtuální kartou vybrat. Pokud v mobilu máte fyzickou kartu ke které je PIN tak vybrat lze.
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod dalich 21. 3. 2023 16:14

minarjo píše:ani mobil (appka Google peněženka) po tobě nebude chtít žádný PIN, pokud mobil odemykáš třeba otiskem prstu. Pak bude stačit ten otisk, obecně tedy metoda nastavená k odemčení mobilu jako takového.

Ale ano, i přes zapnuté biometrické ověření si umi terminál vyžádat PIN pro odemčení obrazovky :-) Ale možná je to podle výrobce, netuším (iPhone nechtěl, Asus chtěl)
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod minarjo 21. 3. 2023 18:29

Určitě podle mobilu, u mého android mobilu od Xiaomi to fakt chtít nemůže, protože takový PIN pro odemčení ani u mě neexistuje :). Obecně v Androidu si lze pro odemčení k otisku prstu zvolit jako zálohu nejen PIN či heslo, ale třeba i nakreslené gesto v matici 3x3 bodů, a to mám právě já, PIN fakt není vůbec povinný (a toho gesto místo otisku mobil chce typicky při jeho zapnutí z vypnutého stavu, nebo když je několik neúspěšných pokusů po sobě o načtení otisku).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod ffff 22. 3. 2023 00:08

peter23p píše:Při výběru z bankomatu mobilem ale bankomat PIN chce a proto nelze virtuální kartou vybrat. Pokud v mobilu máte fyzickou kartu ke které je PIN tak vybrat lze.

To platí sice u rvlt, ale virruální karty od jiných bank standardně PIN mají ne?
ffff
osobne

Odeslat příspěvekod minarjo 22. 3. 2023 04:57

Ne nutně, virtuální eKarta od mBank také žádný PIN nemá/nepotřebuje. Ta je nicméně, jak už název napovídá, jen na online platby.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod Lomax 23. 3. 2023 14:24

Surik4t4 píše:Zdar. Má někdo zkušenosti s výběrem korun z Revolutu rovnou na českou platební kartu?

Před půl rokem úspěšně na mBank eKarta Visa. Dorazilo ihned, ale eKarta to úplně nedala a disponibilní byla částka až druhý den.
Lomax
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod nikko 23. 3. 2023 17:34

Jak poslat české koruny na svůj korunový revolut účet bankovním převodem z české banky a bez poplatků?
Posílá se to snad jako mezinárodní platba, když je revolut v Litvě?
Děkuji za radu :-)
nikko
Nadšenec

Odeslat příspěvekod minarjo 23. 3. 2023 17:37

Dřív měl Revolut účet v Raiffeisenbank, pak to šlo lokálně. Teď už nee, tedy převodem nevhodné, vklad do Revolutu je daleko snazší a bezplatný kartou.
minarjo
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků