MONETA Money Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod bufalobil1 30. 5. 2023 08:42

žádný problém nemám, ale koukám že na webu píšou :

V úterý od 22:00 do středy 02:00 mohou být webové stránky z důvodu jejich zlepšování nedostupné. Internet Banka a Smart Banka budou fungovat bez omezení. Děkujeme Vám za pochopení.
bufalobil1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Bnone 30. 5. 2023 08:58

Aha, asi měnili IP v DNS záznamu a ne všude se to zatím zpropagovalo. Používám DNS over HTTPS Cloudflare a nefungovalo to, když jsem to přepnul na standard DNS tak se to rozjelo. Teď už si mi to pamatuje novou IP tak no problem.
Díky za zprávu.
Bnone
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mikocz 1. 6. 2023 06:43

Mám debetní kartu k EUR účtu u Monety, plánuju si ji vzít na dovolenou do Německa. Máte zkušenosti s funkčností? Výběry z bankomatu jsou zdarma? Platby v obchodech? Funguje jak má? Děkuji.
mikocz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mimous 1. 6. 2023 06:51

Přesně takhle ji využívám. Vybíral jsem z bankomatů Sparkasse a nikdy žádný problém, vždy bez poplatku.
mimous
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Heavy71 1. 6. 2023 15:08

Je to tak, karta funguje naprosto spolehlivě, akorát je potřeba pro aktivaci bezkontaktní funkce nejprve někde použít kontaktně se zadáním PIN.
Heavy71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 1. 6. 2023 17:52

Stačí si změnit v atm PIN.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Heavy71 2. 6. 2023 05:01

U mě to tedy nestačilo, PIN jsem si v bankomatu změnil, ale přesto mi bezkontaktně začala fungovat až po první kontaktní platbě.
Heavy71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 2. 6. 2023 09:13

Aha, mně to zatím vždycky stačilo.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod drummond 2. 6. 2023 11:07

Funguje bez poplatku naprosto v pohodě, jen je třeba poprvé zadat PIN, vyzkoušeno v mnoha zemích eurozony, včetně Německa.
drummond
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fanyn3 3. 6. 2023 19:27

Kdo z vás má kreditní kartu, kdy prosím Moneta posílá výpisy?
fanyn3
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Milos 3. 6. 2023 19:57

K podnikatelské KK zasílá Moneta první den následujícího měsíce info o připravenosti výpisu, stáhnout se musí ručně z IB/SB. U osobní KK to bude předpokládám stejné.
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod fanyn3 3. 6. 2023 20:23

Děkuju
fanyn3
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pavel Smolík 4. 6. 2023 16:15

ahoj,
koukám na jejich podnikatelskou kreditku.

Jsem OSVČ v paušálním režimu a za celý rok utratím přes karty v sumě jednotky tisíc kč, tak jsem si nikdy ani kartu nezřizoval a řešil to přes své soukromé karty.

Ale tohle bych mohl používat obráceně a platit tím soukromé výdaje, mít procento zpět.

Používáte to někdo takhle? Má to nějaké nevýhody?

Tuším teď je limit v paušálním režimu na finanční příjmy (úroky a procento zpět předpokládám jdou sem) 50kkč, tak do toho se s ne-cz dividendami a těmito pár tisícovkami za rok vejdu.
Pavel Smolík
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ronim 4. 6. 2023 21:23

Podnikatelskou Monetu používám na všechny soukromé platby (cca 30-40 tisíc měsíčně), vratka 1% funguje bez problémů.
ronim
Návštěvník

Odeslat příspěvekod slavo963 5. 6. 2023 07:20

Kdyz se to dela s mirou, problem neni, jenom neni vhodne pretacet statisice na soukrome ucely, uz nekomu zde banka kreditku vypovezela.

Take ucetni nebude nejstastejsi, ze bude muset filtrovat business/nonbusiness platby. Samozrejme sikovnejsi ucetni fitrovat nic nebude :nenapadne
slavo963
Přeborník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků