Creditas (banka)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod regin 16. 5. 2023 11:28

Zase výpadek? Ani kartou mi dnes nešlo zaplatit.
Přílohy
Creditas.jpg
regin
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 16. 5. 2023 12:02

Nevím jak IB, ale mobilní aplikace mi nyní normálně funguje. Převody jsem nezkoušel.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod losalamos 16. 5. 2023 12:26

Prošel mi převod z mobilní aplikace, těsně před polednem. Teď přihlášení do IB bez problému.
losalamos
Nadšenec

Odeslat příspěvekod regin 16. 5. 2023 12:55

Převod mi prošel - poslal jsem si ráno peníze na BÚ, abych mohl platit kartou. Peníze dorazily, ale kartou v obchodě zaplatit nešlo.

Dodatek: Druhý nákup o 5 hodin později už šel, ale to jsem raději použil kontaktní platbu.
regin
Diskutér

Odeslat příspěvekod Milos 2. 6. 2023 12:20

Creditas k 30. červnu 2023 zavře pobočku v Mladé Boleslavi. Snad to nic neznamená...
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod LaNov 2. 6. 2023 20:42

Zcela určitě to něco znamená: až ji zavřou, bude zavřená.
LaNov
Nadšenec

Odeslat příspěvekod jujec 16. 6. 2023 09:04

Creditas má od včerejška problémy s okamžitými platbami, což mi dnes potvrdili i na inforlince, prý to řeší. Do RB a do ČSOB se mi okamžitou platbu zadat nepodařilo, do ČS ale ano. A dle infolinky je čas pro D+0 standardní platbu 12.30 h (ale pochopitelně je "lepší" do 14.00 zadat za 50 Kč expresní platbu, u té to garantují). Tak jen pro info.
jujec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod slavo963 16. 6. 2023 11:43

Creditas by mel provadet D+0 do 13h. Mozna si nechavaji 30min rezervu
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod tmx643 16. 6. 2023 13:09

Do Monety jdou OP celou dobu, jinam jsem úspěšný nebyl (RB, ČSOB, Airbank).
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 16. 6. 2023 17:20

Jj, potřeboval jsem nalít prachy na KK do RB a jinde s OP tolik nemám. Naštěstí to šlo po cestě BC-MMB-RB.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod trimos- 20. 6. 2023 11:31

banka mně překvapila, jak rychle a bezproblémově šlo zrušit účet. palec nahoru
trimos-
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milos 20. 6. 2023 11:52

Můžeš uvést detaily, jakým způsobem jsi účet rušil? Pro případné další budoucí zájemce o rušení účtu :-) Rušil jsi BÚ, SÚ i kartu?
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod trimos- 20. 6. 2023 12:03

měl sem u nich jen spořák, ale ono to probíhá stejně.
1. v IB jsem jim poslal zprávu, že chci zrušit účet, protože ho nevyužívám.
2. v IB mi přišla zpráva s přílohou.
3. přílohu sem vytisknul, podepsal, zaškrtnul políčko, dopsal šíslo účtu pro vyrovnání a datum kdy chci ukončit
4. naskenoval sem a poslal v IB zpátky autorizovanou zprávou
5. za chvílu mi přišel mail, že vyřídíjou
6. asi za hodinu mi přišel mail, že v IB mám potvrzené ukončení k vybranému datu (pozítří)

za mně super

S Monetou to bylo ještě lepší. Abych se nemusel objednávat a pak tam chodit (rušení jen na pobočce), zrušil sem všechny spořáky a normální účet sem zadal zrušit ve SB Fio banky. Sice to bude trvat měsíc a 12 dní, ale to už je mi jedno. Hlavně, že sem nemusel na obočku. To bývá na dlouho a k tomu milion papírů.
trimos-
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 20. 6. 2023 12:14

Takto se zruší asi pouze účty a případné služby a jiné produkty navázané na tyto účty, ale IB asi zůstane aktivní s přístupem do něho čímž člověk zůstává nadále klientem banky.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Milos 20. 6. 2023 12:19

@trimos-: Díky za info. A máš zrušený i přístup do IB/SB? Jinak zrušení BÚ s kartou trvá obvykle 30 dnů, není to ze dne na den jako u SÚ.

Jinak v Monetě jsem nedávno rušil na pobočce podnikatelský BÚ a kartu. Proběhlo to rychle i bez objednání (odhadem asi během 5 minut) a bez papírů (vše jsem podepsal elktronicky na jejich tabletu), s výpovědní dobou 30 dnů.
Milos
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků