Hello bank! (pokračujte v tématu Česká spořitelna)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod drkarel 1. 12. 2023 11:29

George asi nemají upraveného pro exHB KK. K žádným nevýhodným změnám (kromě kurzu) nedošlo. Naopak vypadly výluky z bezúročného období. Sazebník zde: https://www.csas.cz/static_internet/cs/ ... _uvery.pdf
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Lafayette16 1. 12. 2023 11:35

Zúčtovací období převedených kreditek zůstává kalendářní měsíc (jako to bylo u HB)?
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 1. 12. 2023 11:50

Zajímavá otázka. Polož ji vedle - ČS. Počítám, že ano, ale je fakt, že v ČS je to k 10.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod minarjo 1. 12. 2023 12:06

Ano kalendářní měsíc, vždyť přímo v George je u té exHB kreditky vidět, že datum splatnosti je 17.12. Toto bylo plně převzato z HB, zkraje měsíce výpis, při úhradě do 17. v měsíci bezúročné období. Tedy jinak než u kreditek přímo od ČS, kde je účetní období 11.-10. a splatnost pak do 5. dalšího měsíce. Akorát teď ten výpis za listopad ještě bude od HB,u většiny emailem pokud ho tam mají zadaný, ostatní poštou, to vše už nejen zde proběhlo.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod Zedna1 1. 12. 2023 15:04

Pravý Tomáš Marný píše:
bufalobil1 píše:Nevíte jak je to s kurzy a měsíčním poplatkem? Pořád platí, že když do konce měsíce vyrovnám čerpání tak je to bez poplatku?

Mně se v George skví, že bez poplatku je to při min. měsíční útratě 3000 Kč, což se mně teda pranic nelíbí. A o kurzech už tady bylo tuším psáno, že budou ČS, které stojí za vyližpr...

U nove zalozeneho uctu ČS Plus se podminky pro vedeni uctu zdarma nemusi plnit prvni tri (nebo dva?) mesice od zalozeni.
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod MirekM. 1. 12. 2023 15:22

Našel jsem v Ceníku pro Plus účet ČS:
8. Cenové podmínky Plus účtu
8.1 Jak získáte vedení Plus účtu zdarma?
Stačí, když v daném měsíci provedete alespoň čtyři platby kartou (debetní kartou, nálepkou včetně virtuálních karet vydaných k danému Plus účtu
nebo kreditní kartou, vydanou majiteli kartového účtu, který je shodný s majitelem Plus učtu), a to u obchodníka nebo na internetu. Do plnění
podmínek započítáme kartové transakce včetně rezervací, o kterých jako banka víme do 22.00 hodin posledního dne v měsíci. Kartové transakce
realizované od 22.00 do 00.00 hodin do plnění zpravidla nezapočítáme.
Pokud budete mít sjednaný Plus účet a v daném měsíci dosáhnete věku 70 let či Vám již bude více než 70 let, budete mít vedení Plus účtu zdarma
za celý měsíc.
Plnění počtu plateb kartou vyhodnocujeme poslední den v měsíci.
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod mareka 1. 12. 2023 16:31

drkarel píše:George asi nemají upraveného pro exHB KK. K žádným nevýhodným změnám (kromě kurzu) nedošlo. Naopak vypadly výluky z bezúročného období. Sazebník zde: https://www.csas.cz/static_internet/cs/ ... _uvery.pdf

Pokud čtu správně, tak při výběru z exHB karty převodem nebo výběrem z ČS bankomatu je vše bez poplatku?
mareka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 1. 12. 2023 16:37

Myslím, že bez poplatku a bez úroku (v bezúročném období), ale převod jde jen na pobočce.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod hero101 1. 12. 2023 18:41

drkarel píše:George asi nemají upraveného pro exHB KK. K žádným nevýhodným změnám (kromě kurzu) nedošlo. Naopak vypadly výluky z bezúročného období. Sazebník zde: https://www.csas.cz/static_internet/cs/ ... _uvery.pdf

Pokud k žádným nevýhodným změnám nedošlo proč mám místo Gold Credit card od hellobank obyčejnou kradit ku od spořitelny??? �
hero101
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MirekM. 1. 12. 2023 18:48

A má vůbec ČS Gold KK?
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 1. 12. 2023 18:50

hero: Víš co, Sašo? ... Sorry, už radši na nic neodpovídám, hledejte si to sami. Na net evidentně přístup máte. (Reagoval jsem na majitele obyč. kreditky. Fakt se musí vše do největších konkrétností vypisovat?)
Naposledy upravil drkarel dne 1. 12. 2023 18:52, celkově upraveno 2
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod MirekM. 1. 12. 2023 18:51

Zedna1 píše:U nove zalozeneho uctu ČS Plus se podminky pro vedeni uctu zdarma nemusi plnit prvni tri (nebo dva?) mesice od zalozeni.

Kde to mají napsané?
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod Zedna1 1. 12. 2023 19:39

@MirekM
Kdyz jsem letos na jare zakladal ucet u Sporky (akce s odmenou od Kooperativy), tak na pobocce nesel zalozit ten zakladni ucet (Standard) zdarma, jen Plus ucet, ale rekli mi, ze nekolik prvnich mesicu po zalozeni je to zdarma i bez plneni podminek a behem teto doby lze pak dodatecne zmenit typ uctu z Plus na ten zakladni/Standard, coz jsem take vyuzil a takto to udelal.
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Pravý Tomáš Marný 2. 12. 2023 10:39

To jsou věci... Včera jsem vymazal kreditku HB z Google Pay a v 19.38 mně přišla z mailu info@hellobank.cz zpráva, že kreditka byla odstraněna z Google Pay �.
Pravý Tomáš Marný
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hero101 2. 12. 2023 10:47

drkarel píše:hero: Víš co, Sašo? ... Sorry, už radši na nic neodpovídám, hledejte si to sami. Na net evidentně přístup máte. (Reagoval jsem na majitele obyč. kreditky. Fakt se musí vše do největších konkrétností vypisovat?)

Kategoricky uvádíš že k žádným nevýhodným změnám nedošlo tak jsem ti konkrétně uvedl že došlo. Proč mi říkáš Sašo si mentálně postižený, pokud ano tak tomu rozumím �
hero101
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka