Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod bodyczech 24. 3. 2023 21:44

Nezbývá než souhlasit s obšírnou odpovědí @minarjo s tím, že to může získat ještě zajímavější rozměr pokud pod Curve máš vedenou kartu s nějakým cashbackem...
bodyczech
Nadšenec

Odeslat příspěvekod dalich 24. 3. 2023 23:46

Víkendy obecně a státní svátky v UK: výhradně a jen Hello bank!.
V ostatních případech: Curve nebo Revolut, podle preferencí. Ani jedno není špatně.
Osobně preferuji Curve, když selže, beru Revolut. Záloha je pak Zen.com. U všech mám v podstatě neomezené směny (platím tarify, vyplatí se mi to.)
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod HNF-01 25. 3. 2023 07:57

Já v cizině všechno přes placenou Curve na podkladové karty nastavené na CZK a když chytnu víkendovou přirážku tak částku GBiTnu na Hello nebo Revolut s nastavenou původní měnou transakce a přirážku tím vymažu.
Teď jsem se poprvý spálil, podkladová karta nejde nastavit na TRY, Turecko o víkendu je případ pro Hello napřímo.
HNF-01
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SamerLP 25. 3. 2023 13:35

Ale predsalen tá víkendová prirážka je tuším pri iných menách 1,5% nie? To nie je predsalen také zlé.

Keď zoberiem aj do úvahy, že aktuálne moja banka na Slovensku bez výnimky si účtuje hociktorý deň vždy 2% pri platbe v inej mene ako EUR.

A keď už teda tak jedine asi snáď vyhnúť sa tomu tak. že zameníš si u Revolutu napríklad spomínané TRY cez týždeň a potom tým platíš. Lebo aj tam ako pozerám Revolut má poplatok cez víkend 1%, čo je zase, ale lepšie ako Curve.
SamerLP
Nadšenec

Odeslat příspěvekod HNF-01 25. 3. 2023 22:35

Fígl je v tom, že si to u RVL směním potom. A tak najdu nejlepší kurs a zbavím se fee. Jenomže v TRY to zrovna nejde.
HNF-01
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bufalobil1 28. 3. 2023 11:48

Pro zajímavost platby na ostrovu Mauricius, které jsem provedl 11.3. (sobota) vše transakce v hodnotě cca 1000 Kč.

RB kreditka world credit 1MUR (Rupie) 0,4984 Kč
Revolut 0,4762 (započten poplatek 9,53 Kč)
Curve 0,48056 ( polatek 14 kč

Škoda že jsem nemohl zkusit i kreditku Hellobank ale neměl jsem jí fyzicky sebou a nevím proč ale nikde mi tam nešlo platit mobilem. Bezkontaktní platby v pohodě fungovaly, ale jedině s kartou.
bufalobil1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 28. 3. 2023 11:59

Bezkotaktní platby evropskými kartami fungují spolehlivě jen v Evropě a někdy ani tady ne. Měl jsem ten samý problém v Jordánsku. Bezkontaktní bankomat, na plastovou kartu nereagoval vůbec, na mobil hláška, že Google Pay nepodporuje.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bufalobil1 28. 3. 2023 12:11

Tak to jsem nevěděl. Čekal bych že GP je globální služba a že s tím problém nebude. Ještě mě zaujala jedna věc, vybíral jsem na ostrově peníze z několika bankomatů a vždy bez poplatku a kurz lepší než ve směnárnách :) (používal jsem tedy jen Revolutku a Curve). Ne jako minule v Barceoeně kde mě brutálně okradl bankomat kombinací poplatku a DCC bohužel jsem akutně potřeboval eura cash :(

-- 28. 3. 2023 13:19 --

Jo a mbanka svět si taky nevedla úplně špatně azúčtované transkace dne 21.3. Curve 0,4804 a mbank 0,4854

-- 28. 3. 2023 13:25 --

Sorry blbě jsem tě pochopil. Karty mi bezkontaktně fungovaly (i u bankomatu), nefungovalo pouze placení mobilem.
bufalobil1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod goropes 29. 3. 2023 14:33

slavo963 píše:mam free plan a 11 podkladovych karet, samozrejme pridanych jeste pred zmenou...

nevíte jestli se něco takového dá dosáhnout pomocí upgrade na CurveX nebo Black, přidat karty a pak zase downgradovat?
goropes
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod retron 29. 3. 2023 14:56

nevím ale zkusil bych to když už tak s Curve X (ale pouze 5 karet), jelikož na blacku se musí zůstat aspon půl roku anebo je zpoplatněný downgrade
jinak Curve ruší přes značnou nevoli Community forum
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slavo963 29. 3. 2023 14:59

Tech vice karet na free planu je samozrejme docasnych, kdyz karta expiruje, nejde ji obnovit, protoze je dosazeny max. pocet podkladovych karet...
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod dalich 29. 3. 2023 16:05

Dnes jsem online platil mýto/známky pro Slovensko a Rakousko. Při zadání CRV v obou případech systém zamrzl a web spadl. V adresním řádku bylo chvilku vidět, že zahraniční procesor identifikoval Curve a transakci shodil. Ostatní CZ karty bez problémů. Takže to buď (procesoři) blokují, nebo šlo o náhodný výpadek.
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod 1jorgos 29. 3. 2023 17:51

Slovenskou a madarskou znamku jsem cca pred mesicem Curvou s podkladovou kreditkou mBank shop zaplatil, ale dobiti kreditu na chorvatskou ENC krabicku neslo ani curvou ani EUR kartou k ceskymu uctu. Musel jsem pouzit kartu s HR BIN
1jorgos
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod gomez83 30. 3. 2023 15:24

Mám dotaz co se týče když si upragraduju na placený tarif a třeba po měsíci nebo nějaké době to budu chtít zrušit. Jaké jsou tam podmínky a případně je to složité rušit nebo to jde lehce v aplikaci?
gomez83
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod retron 30. 3. 2023 15:44

na Curve X bez problemu, upgradovat i downgradovat
u Curve black lze jit dolu bez sankci pouze behem prvnich 14 dni anebo tam zustat alespon 6 měsíců, jinak se plati poplatky za pul roku
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků