Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod morgRing 15. 3. 2023 14:11

Nedalo mi to a znovu jsem Curve kartu otestoval, je-li fakt bloknutá. Nejdřív jen kafe z automatu, platba prošla. Pak menší nákup v obchodě - taky prošel. Jediný, co neprojde je nákup jízdenky na vlak. Jak ČD, tak One ticket, napsalo mi to "Něco se pokazilo" Tyhle hlášky miluju. Že by v tom měl prsty strejda gůůgl? I když jsem změnil podkladovou kartu z RVL na Fio, stejná debilní hláška. Dřív jízdenky platit šly. Polámalo se to až po tom nezdařeným výběru z bankomatu. Už přes týden mám v CRV u toho výběru "Pending" přitom peníze se mi vrátily, protože výběr neproběhl. Nevím jak dlouho bude čekat a na co vlastně. Jestli to nějak nesouvisí, když CRV dělá z výběru ATM internetovou platbu.. A předtím mi už nešlo zaplatit v hospodě oběd. Proto jsem myslel, že ji zablokovali.
morgRing
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dalich 15. 3. 2023 14:46

Btw, ČSOB na svých platebních branách dlouho blokovala karty Revolutu pro online platby. Nyní blokuje jen Revolut Business Card. Ale samozřejmě může libovolně zablokovat jakýkoli BIN karet, které se jim nelíbí... Třeba CRV. Což se pak projeví i u ČD, pošty a všech obchodníků, kteřé přes ČSOB jedou. Dobrou zprávou je, že jde jen o blokace online plateb, fyzicky zaplatit lze.
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod morgRing 15. 3. 2023 15:05

Aha, ale ještě asi před měsícem jsem u ČD platil takhle a šlo to. No já mám obecně k jakýmkoliv blokacím averzi a snažím se je obcházet už jen z principu, že mi nebude nějaký strejda diktovat co mám a nemám používat. Už před mnoha lety jsem si přehrál firmware ve vypalovačce jen proto, aby neblokoval DVD z USA, i když jsem žádný neměl. Proste princip :-) Ovšem chápu, že tady s tím asi nijak nehnu. A hlavně, pokud to blokují, tak by bylo fér to někam napsat. Takhle se můžu jen dohadovat. No teď mě napadá, že ten bankomat, co se mi z něj nepodařilo vybrat byl skutečně ČSOB. Prostě byl zrovna poblíž. Pátral jsem v limitech, dostatku peněz, ale blokace ze strany banky mě fakt nenapadla. Nedá se dohledat nějaký seznam, která banka co blokuje?
morgRing
Návštěvník

Odeslat příspěvekod t3kko 16. 3. 2023 08:43

Zdravím zdejší diskutéry.

Dnes se mi z Curve karty někdo pokoušel 2x vybrat 3k USD (podpis transakce Ping. a Daveco Beer Wine). Naštěstí na podkladové kartě nebylo dostatek prostředků a tak se ve finále nestala žádná škoda. Kartu jsem nyní zamknul a pravděpodobně ji rovnou i bloknu. Koukal jsem na historii transakcí, co by mohlo případně zneužít platební údaje na kartě, a za poslední 3 měsíce jsem kartou vůbec nevybíral a platil zejména v kamenných pobočkách (většina plateb ale byla skrze ApplePay, jednou pak skrze terminál samoobslužně) a 3x pak online (Slovenské dráhy, Etihad Airways, Grab).

Psal jsem na Curve podporu a uvidím, jaké další informace mi k tomu sdělí. Nicméně stal se někomu z vás podobný případ?
t3kko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wit.cz 16. 3. 2023 08:50

Ne u Curve, ale jinak už 2x na jiných kartách ano. Vždy šlo o drobnější transakce (do 100€) rychle za sebou a vždy bankou vyreklamováno (1x Fio - tam pomohlo až odeslání podání k FA, do té doby tvrdili, že jsem nezabezpečil dostatečně platební údaje).
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audiobullys 16. 3. 2023 11:24

pokud má někdo číslo curve karty, tak mě to někdo zkoušel vybrat asi 50k na všech podkladových kartách, dvě karty u čsob jsem kvůli tomu převydal ,za 300 kč snad jedna výměna
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod mareka 16. 3. 2023 11:24

Jakou podkladovou kartu (nebo postup) v Curve používáte pro placení v ČR, když plánujete GBIT na eurovou kartu?

Jde mi o to, že když zaplatím v ČR podkladovou českou kartou (s měnou Kč) a poté chci udělat GBIT na EUR kartu, je přesun odmítnut s tím, že podkladová karta je v jiné měně. (Tedy už při platbě je lepší platit eurovou kartou pro následný GBIT.)

Když jsem jako podkladovou kartu zkusil Monetu (pro EUR účet), platba s Curve v českém obchodě neprošla.

Je samozřejmě i možnost změnit měnu u karty navedené v Curve, ale rád bych znal vaše zkušenosti pro nejsnazší a nejlevnější cestu.
mareka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PlesnivyKun 16. 3. 2023 11:38

Používám revolut.
PlesnivyKun
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mareka 22. 3. 2023 08:29

Domníval jsem se, že u podkladových karet lze bez problému využívat změnu Card curency pro libovolné karty a Curve novou měnu plně akceptuje (a v minulosti jsem to např u Revout udělal).
Protože stále hledám vhodnou kartu v EUR, abych mohl dělat bezproblémové GBIT na jinou EUR kartu (viz příspěvek výše), navedl jsem si do Curve kartu Moneta k EUR účtu. Musel jsem u ní ručně změnit Card curency z CZK na EUR a nakonec se i podařilo provést zkušební platbu.
ALE: GBIT na jinou EURovou kartu neudělám - vyskočí hláška že jde o kartu s jinu měnou. Když zkusím GBIT na kartu v CZK, GBIT je možný.
mareka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod slavo963 22. 3. 2023 08:39

Neni to bug? Ja jsem byl vcera na nakupech v polsku, platil CRV/HB KK s PLN card currency a udelal odpoledne GBIT na RVT s PLN card currency bez problemu.

Jinak pro zajimavost, kurz na HB KK, tzn MC asociacie 5.161 CZK/PLN, RVT 5,083 CZK. Ale kurzovy rozdil je jenom tresnicka na dortu, na nakupu jsem prumerne usetril 40% proti v CR.
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod mareka 22. 3. 2023 11:12

Takže ne chyba ale vlastnost: myslel jsem (a zase špatně :-) ), že stačí použít EUR kartu pro platbu v CZK a poté platbu přehodit na jinou EUR kartu. Curve ale za směrodatnou bere měnu platby = když jsem před GBIT změnil podkladovou kartu (kam jsem chtěl platbu převést) z EUR na CZK, GBIT je možný (jen se holt použije kurz podkladové karty a ne Curve).
mareka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pfemir 22. 3. 2023 16:47

Může mi, prosím, někdo vysvětlit, proč mi nejde udělat GBiT u platby kterou jsem provedl v pátek 17.3. ? Píše mi to "Čas nákupu? Tato transakce není ve vašem časovém limitu GBiT". A že si mám updatovat CRV na vyšší level. Mám CRV free a GBiT by měl jít do 30 dnů, ne?
Pfemir
Návštěvník

Odeslat příspěvekod minarjo 22. 3. 2023 16:49

@Pfemir:
Tobě to píše Curve appka takto česky, nebo jsi to sem jen přeložil? Mně totéž píše anglicky, a logicky vždy, když překročím početní gbit limit (max. 3x gbit za měsíc u free verze), tedy třeba i teď u všech transakcí mi to takto píše.
Ale totéž bys zjistil sám ještě předtím, než na odkaz gbit u transakce klepneš: pod ním je po dosažení tohoto limitu vždy šedivě uvedeno, že gbit je možný jen pro 3 transakce za uplynulý měsíc.

@mareka:
Samozřejmě že záleží primárně na měně, kterou jsi platil. Jak by jako Curve mohla zjistit z čísla tvé české podkladové karty, že je vedená k euro účtu místo k českému? Měnu podkladové karty můžeš v Curve upravit proto, aby věděli, že si přeješ konverzi do nastavené měny u nich, pokud platba byla v měně jiné. No a Gbit je pak vždy možný na jinou kartu s nastavenou buď stejnou měnou, jako byla měna platby (tedy i u té cílové bys musel mít nastaveno euro), nebo domácí měnou klienta (CZK).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod Pfemir 22. 3. 2023 17:05

Aha, toho jsem si nevšiml, že pouze 3x za měsíc. A na CRV webu to také nevidím, tam je uvedeno jen omezení 30 dní. A to se bere kalendářní měsíc nebo 30 dní?
Jinak appka to píše anglicky.
Pfemir
Návštěvník

Odeslat příspěvekod minarjo 22. 3. 2023 17:44

Ani teď nevím zda je to rolující měsíc (vždy měsíc zpět od aktuálního data, jako u Curve limitů, tedy to je více pravděpodobné) nebo kalendářní, protože gbity dělám typicky pořád stejně v prvních dvou dnech měsíce. A toto omezení na 3 gbit zde bylo hodně diskutované, hodně lidí odsud i kvůli tomu přešla na jednu z těch placených variant Curve.
minarjo
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků