Trinity Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Alfréd z hor 4. 10. 2022 07:02

No, tak mám dnes také úroky z Trinity v cílové bance připsány opětovně ... :shock:

edit. Kontrolou v Trinity jsem zjistil, že odepsány 30.9.2022 (jednou) ... v cílové bance (RB), připsány dnes podruhé ... :D :-)
Alfréd z hor
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JoKaHo 4. 10. 2022 07:23

Úroky přišly dnes a včera. Asi to tak nenechaj a požádají o vrácení platby. Nemám problém poslat platbu zpět až mi řeknou kam.
JoKaHo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Alfréd z hor 4. 10. 2022 07:26

Tak třeba bude chodit ježíšek i zítra ... :D 8-P ... No jsem zvědav, jak se s tím popasují ...
Alfréd z hor
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod A_Delarge 4. 10. 2022 07:36

Taky se mi to stalo, ale myslel jsem, že se chybně odeslala stejná platba, takže jsem obratem částku přeposlal zpět na SÚ Trinity. Tam ale nechybí, takže nerozumím, odkud se vzala.
A_Delarge
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod regin 4. 10. 2022 07:53

To je "krása" všeho digitálního. Namnožit lze cokoliv bez omezení. :D
regin
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 4. 10. 2022 07:59

Já mám podobnou zkušenost z jiné banky, kdy jsem cca před dvěma roky dostal na cílový účet Creditas okamžitou platbu z ČSOB připsanou 2x těsně po sobě. Jelikož šlo o 50 tisíc Kč, logicky jsem to na sebe Creditas "práskl", po trestném činu Bezdůvodné obohacení jsem netoužil (nicméně schválně jsem zhruba týden čekal, zda nebudou reagovat sami, ale nic). Poděkovali, uznali chybu, že to prý prošetří, a duplicitu smazali. Snad to tedy v systémech i napravili :).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod Dr.Feelgood 4. 10. 2022 09:41

Ahoj, rano jsem mel stejny problem, 2x se pripsala z Trinity stejna platba. Resi to nekdo aktivne a nebo cekate, az si toho sami vsimnou a poresi si to s cilovou bankou sami? :D
Dr.Feelgood
Návštěvník

Odeslat příspěvekod area52 4. 10. 2022 10:14

Infolinka Trinity potvrdila, že o problému s duplicitami ví, řeší to a ze strany klientů netřeba nic dělat.
area52
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod regin 4. 10. 2022 10:19

Netřeba? nebudou to chtít vrátit? :-)
regin
Diskutér

Odeslat příspěvekod area52 4. 10. 2022 10:36

Vzhledem k tomu, že ty peníze nikomu nechybí, tak je není kam/komu vracet. To, že přebývají, si banky vyřeší samy a klienti pro to nemusí dělat nic. (Asi se někdo pak může dostat do mínusu, ale to už je problém klientů samotných.)
area52
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jjrr 4. 10. 2022 13:16

Také mi dnes přišla z TB do ČSOB znovu platba, která mi přišla již včera, standardní jednorázový příkaz zadaný včera brzo ráno.
jjrr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Lafayette16 4. 10. 2022 13:43

Do Raiffeisen také.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod area52 4. 10. 2022 22:17

Evidentně ale s nápravou nijak nespěchají. (Nebo je problém tak velký, že bude potřeba více času.)
area52
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod eetg 5. 10. 2022 03:53

Třeba přijde pondělní platba dnes potřetí?
eetg
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod minarjo 5. 10. 2022 05:51

@area52:
To jako myslíš vážně že ty peníze "nikomu nechybí"? Ano, poškozeným klientům Trinity nechybí, protože i když byly odeslány dvakrát, tak jim byly zaúčtovány jen jednou. Ale chybí přece v účetnictví Trinity Bank, která je musela cílovým bankám dvakrát skrz Certis ČNB vypořádat v bilanci plateb, takže pokud by to rychle nevyřešili s těmi všemi bankami, kam to došlo 2x, mohlo by to teoreticky Trinity i položit, pokud šlo v součtu o obří objem z rozvahy banky. Tedy v zájmu Trinity i jejích klientů je to rychle vyřešit, jinak by byla (mohla být) klidně ohrožena její stabilita.
minarjo
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků