MaxBanka

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod MirekM. 2. 2. 2023 19:42

Pozor na nechtěné smazání Chytrých plateb. Kliknu na smazat, obratem se smazala, kliknu na smazání další a nic se nestalo. Opakuji klik na smazání a po několikátém kliknutí na smazat se Chytrá platba smazala. Jenže systém je naprogramován tak geniálně, že opakované smazání téže Chytré platby bez jakékoliv reakce a činnosti smaže další chytrou platbu po kratší době, aniž by o tom systém něco vypsal.
Tedy kliknout na smazat jen jednou a počkat nějakou chvíli než Chytrá platba zmizí a pak teprve pokračovat v mazání dalších.

Máte někdo nějakou fintu, jak vytvořit v seznamu Chytrých plateb novou Chytrou platbu (šablonu), aniž by musely peníze odejít do cílové banky?
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod peter23p 3. 2. 2023 09:55

Mám dotaz ohledně TV, můžu jich otevřít více najednou abych rozložil vklad a pak mě tolik nemrzelo kdybych při nějaké nenadálé situaci musel jeden z nich rušit. Tak je lepší rušit jen část než celý kdyby to bylo vše na jednom. Říkám si že už je čas na jejich otevření protože sazba na spořicím účtu pravděpodobně brzo klesne.
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod mate59 3. 2. 2023 10:01

Já bych ještě se zakládáním počkal.
mate59
Nadšenec

Odeslat příspěvekod peter23p 3. 2. 2023 10:16

Tak vzhledem k tomu že některé banky již TV snížily, ČNB s ničím novým nepřichází a pravděpodobně už ani nepřijde a je jen otázka kdy začnou snižovat tak už myslím nemá smysl čekat.

Edit: Tak už je to jedno právě dnes TV na 6 a 12 měsíců snížily také a roční dost razantně. Sakra že sem to nezaložil včera :grr: :grr: :grr:
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod Dr.D 4. 2. 2023 18:23

Řešil jste někdo problém, jak založit účet u téhle banky, když nemáte žádný jiný vedený na své jméno? Pobočka v Praze nepřichází v úvahu. Na webu jsem nic nenašel.
Dr.D
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rop 4. 2. 2023 18:37

Bez účtu není možné provést identifikaci dle AML zákona. Jedině by ses s bankou domluvil na identifikaci veřejnou listinou sepsanou na CzechPointu nebo u notáře.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hopo.hopo 4. 2. 2023 19:02

Založit nejdřív osobně účet v nějaké jiné bance.
hopo.hopo
Nadšenec

Odeslat příspěvekod .void 4. 2. 2023 19:22

Rop píše:Bez účtu není možné provést identifikaci dle AML zákona. Jedině by ses s bankou domluvil na identifikaci veřejnou listinou sepsanou na CzechPointu nebo u notáře.

Zprostředkovaná identifikace stojí 200 Kč a to se nikomu platit nechce.

Dr.D píše: Řešil jste někdo problém, jak založit účet u téhle banky, když nemáte žádný jiný vedený na své jméno? Pobočka v Praze nepřichází v úvahu. Na webu jsem nic nenašel.

Několik bank nabízí odměnu za založení účtu, včetně Raiffeisenbank, kde lze získat 300 Kč za doporučení a následně až 3 000 Kč za aktivitu, tak proč si ho nezaložit? Jinak bez návštěvy pobočky založit účet nelze, brání tomu zákon.
.void
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Dr.D 4. 2. 2023 21:57

OK, díky za rady. Dotyčná osoba má datovku i Identitu občana, s tím může udělat cokoliv, co jde přes internet udělat. Jen účet zjevně nezaloží. Zatím je jen u Fia jako disponent účtu jiné osoby. Tak holt ji pošlu do jiné banky, která má pobočku poblíž.
Dr.D
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dalich 9. 2. 2023 01:04

Tož si na mne včera došláplo AML Max banky. Chtějí doložit původ prostředků zasílaných na spořák (cca 3,3 mil. Kč od třetí strany v postupných platbách). Standardní proces. Takže funguje to :-)
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod hopo.hopo 9. 2. 2023 10:07

Nevím, jestli to tam bylo vždy, ale dnes jsem si všiml pásmového úročení v detailu spořáku. Zatím tedy všechna pásma stejně.

Úroková sazba pásmové: do 100 000 6,01%, do 20 000 000 6,01%, nad 20 000 000 6,01% p.a.
hopo.hopo
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ski1961 9. 2. 2023 10:20

@hopo.hopo

to je tam od začátku ty pásma...
ski1961
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vtde295 10. 2. 2023 19:33

Zdravím, všiml jsem si, že MaxBanka připsala za leden úrok ve dvou platbách, u jiných bank jsem toto dosud nezaznamenal, věděl by někdo důvod takového postupu? Děkuji.
vtde295
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mate59 10. 2. 2023 20:42

Za leden mi připsali úrok naráz,druhá platba je srážková daň.
mate59
Nadšenec

Odeslat příspěvekod drkarel 10. 2. 2023 20:45

Taky tak a je to tak i u jiných bank. Mám nastaveny mailové notifikace a jednou mi přišly dvě sady zpráv týkajících se úroků. Zprvu jsem si myslel, že byl úrok připsán (a daň stržena) ve dvou platbách až po pročtení mi došlo, že jsem měla drobné i na běžném účtu (což normálně nemám.
drkarel
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků