Raiffeisenbank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Milos 7. 6. 2023 11:59

Jestli člověk má kreditku a čerpá z ní odměny, to klidně může být kritérium pro neobdržení nabídky s odměnou 3x500Kč pro neaktivní klienty. Osobně jsem tuto nabídku taky neobdržel, mám Mall kreditku a Ekonto Komplet, kam mi chodí výplata a odcházejí tři platby (kvůli podmínce plnění aktivity), více ten účet nevyužívám. Pak tam mám ještě další dva BÚ a tři SÚ, na kterých je nulová aktivita a skoro nulové zůstatky.
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod mate59 7. 6. 2023 16:35

Nabídku 3x500 jsem obdržel,mám Exkl.konto,Chytrý účet,Top a Hit+.Kromě povinných plateb kartou /3+3 platby/nikdy žádná aktivita a oslovili mě.
mate59
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Persbrandt 9. 6. 2023 01:53

omlouvám se za ten dotaz, ale:
v rámci té bonus akci 3x500 Kč, kde jsem byl osloven, potřebuju na Chytrém účtu splnit ten příjem aspoň 15000 Kč a musím to udělat tak, že si těch 15k přepošlu právě z RB (ze spořáku Top přes Chytrý účet) na svůj účet ve Fio (například) a pak zase zpátky.
Řekli byste pocitově, že bych přitom měl dbát na to, aby ty peníze na tom Fio zůstaly ležet aspoň přes nejbližší půlnoc (tedy do dalšího dne) a až potom putovaly zpátky (tak nějak by mi to velela moje preventivní opatrnost), nebo je to v tomto případě naprostý nesmysl a jakmile tu částku uvidím připsanou na účtu Fio, tak ji v podstatě hned můžu lifrovat zpátky do RB a bude to bez problému? Tzn. při funkčnosti okamžitých plateb celou tu operaci třeba můžu provést během nějakých 3 až 5 minut?
Jde mi jen o ten příjem 15k na BÚ v RB..

PS: samozřejmě bych si na splnění toho požadovaného příjmu nejraději rovnou nastavil trvaláky (v RB a Fio) na všechny 3 měsíce, kdy akce probíhá, ale problém trochu je, že ty peníze mám úročené na spořáku Top a musím je převádět přes Chytrý účet, takže bych si v RB musel asi nastavit nějaký dvojitý trvalák a to nevím, jak přesně udělat, aby to časově navazovalo...

-- 9. 6. 2023 03:10 --

mate59 píše:Nabídku 3x500 jsem obdržel,mám Exkl.konto,Chytrý účet,Top a Hit+.Kromě povinných plateb kartou /3+3 platby/nikdy žádná aktivita a oslovili mě.

Proč musíte vlastně plnit rovnou 3+3 platby kartou? Potřebujete bonusový úrok na oba spořácích Top i Hit+ a máte je navázány každý na jiný BÚ, takže musíte vždy platit kartami k oběma BÚ?
Persbrandt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod slavo963 9. 6. 2023 06:52

Nejrychlesi reseni, poslat 3x5000kc na FIO, obratem zpet 15 000Kc a mas splneno. Behem minuty vydelano 500Kc.
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod Nagant 9. 6. 2023 12:34

Nevíte, prosím, na Chytrém (běžném) účtu RB, vytvořeném přechodem od ING, je vedení další měny zdarma, resp. refundováno jak dlouho?

Vytvořil jsem si tam před krátkým časem druhou měnu EUR, jelikož jsem prodával
nějaké podílové fondy v EUR. A za to se strhne 29 Kč, které jsou vzápětí refundovány, vráceny na účet.
Zajímavé je, že je to během jednoho jediného dne 2x: -29, +29,-29,+29.
Nagant
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Milos 9. 6. 2023 13:13

To vedení další měny by mělo být zdarma jen teď v červnu, v souvislosti s akcí na červnové vedení Směnárny zdarma.
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod Nagant 9. 6. 2023 13:32

Díky, jde mi o to, na jaké časové období si mám naplánovat investice, tak uvidím, zda se příští měsíc těch 29 Kč odečte. To strženi a refundace, jak jsem psal výše, byly provedeny 31.5.2023.
Nagant
Návštěvník

Odeslat příspěvekod slavo963 9. 6. 2023 15:36

Nemaji ex ING klienti nabidku podobnou jako ex Equa klienti? Ti maji multimenu zdarma.
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod Milos 9. 6. 2023 15:53

Pokud si dobře pamatuji, tak exING klienti měli jen výhodné úročení účtu.
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod mate59 9. 6. 2023 15:57

Persbrant : Potřebujete bonusový úrok na oba spořácích Top i Hit+ a máte je navázány každý na jiný BÚ, takže musíte vždy platit kartami k oběma BÚ?
Přesně tak, ke každé kartě pro splnění bonusu 3 platby.
mate59
Nadšenec

Odeslat příspěvekod obbr 9. 6. 2023 22:14

A co se stane, když exEquakartu zruším, případně celý BÚ exEqua? Přejde automaticky podmínka pro výhodnější úročení na kartu RB? Má s ním někdo zkušenost, jestli to jde nějak takto zařídit?
obbr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milos 10. 6. 2023 00:41

Nepřejde.
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod Persbrandt 10. 6. 2023 01:45

slavo963 píše:Nejrychlesi reseni, poslat 3x5000kc na FIO, obratem zpet 15 000Kc a mas splneno. Behem minuty vydelano 500Kc.

Tak mohl bych to tímto způsobem určitě udělat, ale já kvůli bonusovému úroku musím tak či tak plnit 3 platby kartou měsíčně a ze strany zákaz. podpory RB mi bylo sděleno (aspoň jsem to tak pochopil), že tyto 3 platby kartou se mi zároveň započítají i do plnění podmínky 3 odchozích transakcí měsíčně v rámci akce 3x500 Kč, takže by mi mělo stačit splnit už jen ten příjem 15k...
Persbrandt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod obbr 11. 6. 2023 19:07

Milos píše:Nepřejde.

Máš s ním přímou zkušenost? Ptal ses na to banky?

Mně poslala banka email, že mi budou měnit debetku exEqua z MC na Visa, ale pošlou mi jí až během srpna a zároveň mi tu stávající deaktivovali, i když platnost byla do roku 2027! Takže i kdybych chtěl plnit 3 platby kartou pro lepší úrok a nebo prostě kartu k účtu používat, tak nemohu a musím čekat až do srpna. Docela zvláštní přístup toto.
obbr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ocelik 11. 6. 2023 22:59

A ohradil ses proti té deaktivaci? Žádal jsi po nich vysvětlení/zdůvodnění?
Nová karta až v srpnu? Co jim na tom trvá tak dlouho? Zřizoval jsem si účet u creditas a u mbanky o kartu svět a karty přišly do týdne. To je nějaká speciální pozlacená karta ručně malovaná prezidentem banky, že na to potřebují 2 měsíce?
ocelik
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků