Bankovní identita, eObčanka, datové schránky, eIdentita

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod xtonda 30. 3. 2023 11:40

Zedna1 píše:Datovku ovládnete nejlépe s Fio bankovní identitou
https://www.fio.cz/spolecnost-fio/media ... -identitou

1. V čem je lepší přihlašovat se bankovní identitou a ne Mobilním klíčem eGovernmentu?
2. Stahování zpráv do portálu občana znamená, že bude zpráva tímto považovaná za doručenou, takže pokud sem někde mimo a nemohu na zprávu hned reagovat se zbytečně připravuji o 10 dnů než by nastala fikce doručení.

Takže to moc praktické informace nejsou.

-- 30. 3. 2023 12:50 --

yndezit píše:Bohužel ale použít bankovní identitu znamená pořídit si datovku, i kdyby se třeba jen jeden chtěl podívat na stav svého bodového konta, ne?

Myslím, že ne. Přihlásíš se bankovní identitou do portálu občana a tam je stav bodů vidět. Datovku potřebuješ až kdybys chtěl žádat o výpis.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod Zedna1 30. 3. 2023 12:25

yndezit píše:Bohužel ale použít bankovní identitu znamená pořídit si datovku, i kdyby se třeba jen jeden chtěl podívat na stav svého bodového konta, ne?


Puvodne to tak politici zamysleli, ze po prvnim pouziti bankovni identity se aut. zalozi datova schranka, ale nakonec z tohoto vycouvali, takze ne.
Do portalu obcana se da (minimalne na prohlizeni) pouzit bankovni identita i bez datove schranky.
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yndezit 30. 3. 2023 12:31

Ok, díky.
A ví se tedy, kdy použití bankovní identity způsobí samovolné založení schránky? Nebo naopak? Aspoň cca?
yndezit
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rop 30. 3. 2023 13:08

Nikdy. Neuvažuje se o tom.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod retron 30. 3. 2023 15:47

no ale bez DS se např. neobjedna nová občanka ani ŘP, a to ikdyž má osoba DS na IČO
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rop 31. 3. 2023 08:39

Však si datovou schránku fyzické osoby - typ FO (40) můžeš zřídit dobrovolně.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod octr 31. 3. 2023 10:53

Já nechápu, proč se těch DS tak bojíte? Kdo má PC a připojení k internetu, tak mu to přinese jen výhody.
octr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Milos 1. 4. 2023 14:07

Já datové schránky taky hodnotím velice pozitivně a ani trochu nelituji toho, že jsem si je obě (FO i PFO) dobrovolně zřídil už před lety :-)
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod S474N 1. 4. 2023 14:15

Tak nejak, vzdyt to ma jen same vyhody.

Mam 100% jistotu, ze se mi nic cestou "neztrati", jakmile mi prijde nova zprava, okamzite mi jde emailova notifikace. Posilani zprav uradum zdarma z pohodli domova,...

Mohl by mi nekdo z tech, co v tom vidi nejaky problem, ten problem nejak konkretizovat?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nikko 1. 4. 2023 14:22

yndezit píše:...A ví se tedy, kdy použití bankovní identity způsobí samovolné založení schránky? Nebo naopak? Aspoň cca?

Loni na podzim vláda rozhodla, že běžný lid neobdrží datovou schránku automaticky, jak bylo původně plánováno. Letos už stihla nas*at tolik lidí, že samovolné založení schránky není vůbec na pořadu dne.
nikko
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Rop 1. 4. 2023 17:17

S474N píše:Mohl by mi nekdo z tech, co v tom vidi nejaky problem, ten problem nejak konkretizovat?
Šedesátiletý chlap, který nemá ani e-mail, ale nějakým omylem je podnikatel (má na střeše sluneční elektrárnu). Prostě tyhle lidi novým kouskům nenaučíš.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej1 3. 4. 2023 08:43

Nedaří se mi dostat přes bankovní identitu Airbank do Portálu občana, už druhý den. Vypadá to, že pokus o ověření zhyne na timeout. Má někdo podobné problémy?
Ondrej1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ondrej1 3. 4. 2023 10:20

Tak si odpovím, skutečně je to šíleně přetížené, teď se mi to podařilo, ale stejně se nenačetly všechny údaje.
Ondrej1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rop 3. 4. 2023 10:25

Je poslední den základní lhůty pro podání daňového přiznání. Všichni sedí a posílají přiznání :lol:
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milos 3. 4. 2023 10:41

Poslední den pro online podání daňového přiznání je přece až 2.5.2023? Dnes je poslední den pro podání daňového přiznání v papírové formě :-)

-- 3. 4. 2023 12:40 --

Problémy s přihlášením dnes hlásí i ČSSZ:

Vážení klienti,
dnes 3. 4. 2023 dochází k neočekávaných chybám při přihlašování prostřednictvím Identity občana do ePortálu ČSSZ, přihlášení prosíme zkuste později.
Děkujeme za pochopení.
Milos
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků