Jednou jsem měl offline platbu z restaurace Globus (tedy pozemní, žádné letadlo) zaúčtovanou až nějak za měsíc a půl. Aneb vše je možné, stačí že se rozbije terminál, třeba jeho datové přenosy, ale ono ta data tam nejspíš někde budou a jednou se přenesou .
Milos píše:Já naopak tipuji, že se platba zaúčtuje (už totiž byla provedena) a účet se dostane do mínusu.
Ano, souhlasim.
Overovani zustatku/limitu se obecne provadi jen v okamziku blokace platby. V okamziku zauctovani uz se nic takoveho neprovadi.
U offline transakci se vynechava prave ta blokace (vcetne vsech kontrol) a nasledne se provede uz jen zauctovani - bez kontrol, tedy klidne i do nepovoleneho zaporneho zustatku.
Už tam jsou od rána. Jestli to však zkoušeli dřív, to měli smůlu. Otázkou je, jestli by přišla nějaká notifikace apod. o neúspěšné platbě, eventuálně zda to zkusili vícekrát. No uvidíme. S nějakou delší prodlevou platby jsem se snad nikdy nesetkal, minimálně ne v poslední době. Ale dle Vašich předchozích reakcí se to občas stane.
Podmínka 5x zaplatit kartou měsíčně pro lepší úrok na sporicim účtu se vztahuje také na platby přes internet? Nikde jsem nenašel bližší specifikaci... Potřebuji udělat několik plateb, máte tipy, co v minimální výši zaplatit? napadla mě právě nějaká korunová platba přes internet
Netěší nás to, ale vzhledem k vývoji na trhu jsme přistoupili k mírnému snížení úrokové sazby o 0,1%, od 7. 7. 2025 budeme úročit peníze na spořicích účtech základní úrokovou sazbou 3,06 % p.a.
Je u výběru z bankomatu v cizině od Partners prosím účtována stejně výhodná konverze jako u platby debetní kartou, nebo mám s sebou raději brát Revolut? Jako první mě letos čeká Bulharsko. Díky.
Funkční odkaz pro 500 Kč za vytvoření účtu u Maxbanky, 100 EUR na Degiro, 5 GBP na Curve, až 1.000 USD v akciích na Interactive Brokers a -10% na provizi na krypto Binance (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).