PLUTUS - náhrada crypto.com?

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod George_76 31. 1. 2023 18:28

SamerLP píše:Inak už aj na Plutus sa rozhýbali akosi top-upy. Dnes o 9:18 som dobil kartu za tuším 27€ a bolo to instantné konečne :D


Nerozhybali, jak jsme uz resili drive, je to nahoda. Jednou projdes hned, podruhe cekas 1-2 dny :D ja delal topup vcera v jednu odpo a dosel az dnes ve 3 :D
George_76
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SamerLP 31. 1. 2023 18:40

Zaujímavé :D mne tento týždeň to funguje bezproblémov. Včera ako som písal. Dnes o 9:19 prevedené na kartu 17,56€ a prišli instantne :D

Aj tak mi furt nedáva zmysel ak by ten druhý účet na kartu mal 24/7 top-up nefungovalo by to predsa takto a zároveň aj keď nemá tak je to celé divné, že len v určitom čase a do naplnenia určitej sumy či ako to písali to funguje instantne.

Ale keďže to takto to museli spraviť aj keď to je fakt hrozné riešenie asi nemali na výber, a neviem či to teda nemá súvis s tým ako dlhodobo nemali fyzické karty. Lebo keďže som sa registroval až keď boli dostupné karty a už odvtedy to fungovalo takto nanič, že najprv na účet a potom na kartu. A zároveň potom sa deje ľudom to, že nedobijú si kartu len účet a potom im nejde platiť a netušia prečo, našťastie ja som sa tomu vyhol, ale ešte dosť novým ľudom sa toto stáva.

Ešte inak škoda, že zjavne po tom ako bude nový bankový partner, bude treba asi aj nové platobné karty. Sa divím, že v dnešnej dobe už tu nie je možnosť preklopiť tie platobné karty k novému poskytovateľovi. Predsalen výmena kariet, ktoré sú platné je dosť si myslím neekonomická - výroba kariet, následné poštovné za poslanie či aj administratíva. A v neposlednom rade aj neekologické.
SamerLP
Nadšenec

Odeslat příspěvekod evelista 31. 1. 2023 21:54

jake jsou limity pro vyber CZK z atm (postaci mi to obecne) diky
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milos 31. 1. 2023 22:03

Limity a poplatky za výběry z ATM najdeš zde https://plutus.it/fees
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod tonygum 1. 2. 2023 13:53

takze plutus je bezny zahranicni ucet s kartou
tonygum
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mareka 1. 2. 2023 16:53

Vzhledem ke specifikům, zejména pak (složitějšímu) dobíjení karty a (krypto)poskytovateli (včetně vyplácení bonusů v kryptoměně) bych jej standardním účtem nenazval.
mareka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SamerLP 1. 2. 2023 17:01

A už tým, že nedajú sa posielať vôbec SEPA platby, tak sa to nedá nazvať účtom. Skôr len dobíjateľnou kartou ktorou platíš spolu so svojím hlavným účtom. Ono vlastne je hádam nereálne aby si niekto založil Plutus ako svoju hlavnú banku.

Plus je tu vec, že IBAN si dobiješ len cez svoj účet na svoje meno. Čiže cudzí, či zamestnávateľ by ti na ten účet peniaze poslať nemohol, lebo by nesedelo meno IBAN-u s ktorého sú posielané peniaze.
SamerLP
Nadšenec

Odeslat příspěvekod SamerLP 1. 2. 2023 20:29

Inak znova po nejakom čase sa napríklad mne presnejšie 26.1.2023 sú za celý deň všetky platby ako pending. Celé je to divné ako sa to občas stane, že proste sa aj po niekoľkých dňoch nespracujú tie platby.

Napísal som podpore ešte včera, no zatiaľ bez odpovede, som zvedavý či rovno pošlú manuálne tie PLU alebo ešte povedia nech počkám, aj keď si myslím, že aktuálne ak sa nezmenili s pending na normálne za 6 dní už sa nezmenia vôbec.
SamerLP
Nadšenec

Odeslat příspěvekod George_76 1. 2. 2023 22:51

To je zvlastni protoze me se vsechny platby uz od 16.1. zuctovavaji a nezustava mi ani jedna platba pending dele nez dva dny... A ty starsi co tam mam tak k tomu mi poslali vyjadreni, ze to opravi hromadne , to jsem tu posilal.
George_76
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SamerLP 2. 2. 2023 17:27

Ale ako hovvorím je to len v ten jeden deň, aktuálne zatiaľ bezproblémov funguje zúčtovanie normálne.

Dokonca aj som zjavne zistil, že ako sa dá získať trochu viac za perk :D presnejšie pri perku Shell kde je max. 10€ tak som nemal rovvno transkaciu v takej hodnote či vyššej, ale nižšej. Presnejšie prvá platba bola 5,23€ tú dalo ako perks reward v plnej sume, následne teda už malo s perku ostať len 4,77€. No ďalšia platba bola predsalen vyššia a v hodnote 5,99€. A tú tiež dalo ako perks reward v celej sume. Čiže za tento perk dokopy dostanem 11,22€, aj keď je max. 10€. Ale je ešte otázne, či po 45 dňoch sa to ešte možno nezmení :D

Lebo ono väčšinou čo mám skúsenosť tak ak je platba za perk vyššia ako je max. tých 10€ tak napr. z 25€ je 10€ perks reward, a ostatné je ako Parial Reward.

Zatiaľ im teda moc dobre nefunguje ak využívam perk pri viacerých platbách v nižších čiastkách, ale zase pokiaľ to funguje tak, že získam viac cashback tak prečo nie :D
SamerLP
Nadšenec

Odeslat příspěvekod George_76 2. 2. 2023 18:24

Můžete mi někdo říct jak s co nejmenšími ztrátami za různé poplatky, prodeje a převody převedu své Cronosy z Crypto.com na Plutony v Plutusu? :D
George_76
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SamerLP 2. 2. 2023 18:52

Na Reddite sa toto niekto pýtal síce minulý rok ale to hádam nevadí.

https://www.reddit.com/r/plutus/comment ... ro_to_plu/

Sell to XLM send to kucoin swap xlm to usdt and buy plu then withdraw to your wallet


táto možnosť sa spomína, ale prípadne aj možnosť, predať CRO na fiat a tie dobiť na Plutus a kúpiť si PLU priamo cez DEX už za fiat.
SamerLP
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ard3ne 2. 2. 2023 21:15

V peňaženke trust Wallet swapnuť cro na PLU cez erc20, poplatok za swap cca 4 eur

-- 2. 2. 2023 21:39 --

Ešte som skúšal swap cez metamask, za rovnaký počet cro dostanem o 9 PLU menej (241), pričom gas je 25 eur :-)
Přílohy
Screenshot_2023-02-02-21-22-13-167_com.wallet.crypto.trustapp.jpg
ard3ne
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rupizhnjaak 2. 2. 2023 23:22

ard3ne píše:V peňaženke trust Wallet swapnuť cro na PLU cez erc20, poplatok za swap cca 4 eur


Poplatek 4 Eur je jen za povolení operace s CRO, poplatek za samotný swap se objeví až pak a určitě bude podobný jako nabídl ten Metamask. Při směně přímo v peněžence se vždy jde přes nějakou DeFi burzu, která bývá dražší a s horším kurzem, než klasická burza.
Za sebe můžu taky doporučit jít přes KuCoin, pozor při odesílání z Crypto.com App, musíš odeslat přes Ethereum síť (ERC20), KuCoin nepodporuje Cronos síť. Měnit to v appce nejdříve na XLM a pak poslat na KuCoin XLM je samozřejmě možné, poslání XLM je levnější, ale při částce kolem 2300 Eur vyjde prodej CRO->XLM nejspíše dráž. Na KuCoinu se musí nadvakrát, CRO->USDT, pak USDT->PLU. Za jeden obchod se platí 0.08%, za převod PLU na peněženku 0.5 PLU. Celkem se při 250 PLU dostaneš na poplatky plus mínus 15 Euro, což je kolem 0.6% z celkové sumy.
Pak je samozřejmě varianta směnit CRO na Eur přímo v appce, přeposlat Eur na Plutus a nakoupit PLU tam. Když jsem ale před časem zkoušel prodat CRO v appce, nabídlo mi to dost mizerný kurz, nezkoumal jsem, jaký kurz nabízí Plutus, ale patrně bys na tom prodělal víc.

Na KuCoinu jsem ještě využil DCA bota, který automaticky nakupuje po nějakých časových intervalech. Možná se vyhneš následnému mlácení hlavou do zdi, když hned po tvém nákupu cena prudce klesne, ale zase možná budeš mlátit hlavou, když cena začne prudce růst :-D

-- Edit 3.02.2023 1:05--
Tak ještě to jde vylepšit, CRO poslat na OKX.com, jde to přes Crypto.org síť, to je za 0.001 CRO, tam prodat za USDT a poslat USDT na KuCoin přes Arbitrum nebo Optimism síť za 0.1 USDT. Ušetříš 50 CRO (cca $4) za výběr CRO přes Ethereum síť.
Rupizhnjaak
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ard3ne 3. 2. 2023 05:27

Poplatok 4 eur nie je za povolenie, je to výsledná suma. To, čo vidíš na obrázku je finálna cena, koľko PLU dostaneš za koľko cro. S poplatkom 4 eurá. Mám to vyskúšané (pozri vlákno s diskusiou o krypto hi). Samozrejme, finálna suma bude vždy iná,, podľa kurzu daných krypto, ako aj ten poplatok sa mení (napr. presne teraz je poplatok 2e a nejaké centy), ale ako vravím, je to schválenie kontraktu a žiadna ďalšia suma už nenabehne (ten poplatok je v eth, čiže je nutné mať v peňaženke aj nejaké eth)

-- 3. 2. 2023 05:32 --

Ale samozrejme, ak sa už ide meniť 250 PLU, pri tejto sume sa pravdepodobne oplatí riešiť to cez burzy, ako píšeš ty, lebo cez peňaženku je to síce rýchlejšie a pohodlnejšie, ale ide sa cez tretiu stranu a každý musí zarobiť, čiže pri tejto sume sa dá ušetriť asi aj desiatky eur
ard3ne
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků