PLUTUS - náhrada crypto.com?

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod SamerLP 20. 3. 2023 21:09

A je to potom veľmi jednoduché, pár klikov, len bohužiaľ peniaze neprídu instantne, snáď toto niekedy doriešia.

petkoj píše:Akože ked mi vkuse ukazuje stary iban v apke? riešil to uz niekto?

Podpore si písal? To bude asi jediná možnosť. Zjavne sa im presun nepodaril na 100% ako tomu bolo aj pri presune UK používateľov :(
SamerLP
Nadšenec

Odeslat příspěvekod petkoj 21. 3. 2023 10:03

Stačil update apky, mne to nechcelo robit automaticky aktualizáciu, cize mal som tam este staru verziu a nevedel som o tom. Po nainštalovaní novej verzie všetko funguje.
Tak len pre info ak by náhodou niekto mal ten istý problém.

Mam tam uz nazbierané aj cez 50€ v PLU a nedovolí mi to výber na externu peňaženku. Vždy to mam neaktívne
petkoj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ard3ne 21. 3. 2023 13:02

tak to je zaujímavé, ja síce nemám tých 5,7 plu, ktoré sú minimom na prevod, napriek tomu mám tlačítko request withdrawall aktívne (modré, je možné naň kliknúť, len u mňa sa nič nestane, keďže mám pod 5 PLU) - možno skús iný prehliadač, mne v opere robilo problém aj pripojiť peňaženku, v google chrome+metamask ide všetko v poriadku.
ard3ne
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JAcobP 21. 3. 2023 14:15

Zdravím, podníkám a mám velké nákupy materiálů v desítkách tisíc.
Co je lepší? Revolut, nebo Zen na převod EUR do Plutus?
Revolut mám standart několik let, a nedávno jsem objevil Zen a ten má poplatky 0.5% za převod.
Doporučíte, jak nejefektněji vkládat EUR na PLUTUS? :-[
JAcobP
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mareka 21. 3. 2023 14:15

U mně stále GB IBAN a další aktualizaci appky v GPlay nemám.

Edit: dle diskuse v Telegramu nejsem jediný - moderátor uvedl:
Some accounts are going to be reviewed and added IBAN manually to Modulr.
You can use your old details in the meantime.
mareka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vzdálený 21. 3. 2023 16:59

Převáděl jste dnes někdo peníze v PL na kartu? Při pokusu o převod z aplikace se v červeném obdélníku zobrazí chybové hlášení "Card top up is suspended during scheduled maintenance.". Je jedno jestli na kartu převádím jen malé částky a nebo všechno (řádově 100 EUR). Obdobná situace je z www. Po odeslání převodu na kartu se nic nestane, ani se nezobrazí chybové hlášení. Ještě doplním, že jsem to zkoušel opakovaně dopoledne i odpoledne.
vzdálený
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ard3ne 21. 3. 2023 18:20

Do konca júna je to pozastavené, nebude sa dať. Jedine niekam na peňaženku v PLU.
ard3ne
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vzdálený 21. 3. 2023 18:20

Změna, po 18. hodině šel převod na kartu zadat a okamžitě se připsal.
vzdálený
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ard3ne 21. 3. 2023 20:21

tak to je zaujímavé. mne to nejde, priateľke to nejde, vždy len hláška "PlutusDEX Paused (EEA)"... Tak neviem
ard3ne
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SamerLP 21. 3. 2023 20:54

On myslel top-up karty, ruletu, čo raz ide a nejde instantne :D Nie výber PLU, len to divne napísal.

Dnes mali nejaký výpadok ako aj na Discorde bol takýto oznam:
Temporary Service Disruption - Ends 14:00 GMT, Today
Some users are experiencing service disruption on their card top-ups. Whilst we rectify this, the following features will undergo downtime:
• Card Top-ups
• Fiat Withdrawals

These features are expected to be back up and running by 14:00 GMT, today. All other features, including spending and earning rewards, remain live.

The team is working efficiently and a fix is in progress. In the meantime, we apologise for any inconvenience this may cause, and thank you for being patient.
SamerLP
Nadšenec

Odeslat příspěvekod petkoj 22. 3. 2023 05:40

mareka píše:U mně stále GB IBAN a další aktualizaci appky v GPlay nemám.

Edit: dle diskuse v Telegramu nejsem jediný - moderátor uvedl:
Some accounts are going to be reviewed and added IBAN manually to Modulr.
You can use your old details in the meantime.


Tiez som nemal v gplay aktualizaciu musel som si cez google najst najnovší apk súbor

Ja som včera večer posielal cez VUB peniaze na ten nový iban a doteraz nic neprišlo...
petkoj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rupizhnjaak 22. 3. 2023 12:29

JAcobP píše:Zdravím, podníkám a mám velké nákupy materiálů v desítkách tisíc.
Co je lepší? Revolut, nebo Zen na převod EUR do Plutus?
Revolut mám standart několik let, a nedávno jsem objevil Zen a ten má poplatky 0.5% za převod.
Doporučíte, jak nejefektněji vkládat EUR na PLUTUS? :-[


Převody z Revolut na Plutus jsou instantní, ze Zen.com ne, někdy do pár minut, někdy druhý pracovní den. Ale topupy na kartu jsou ruleta, jak zde můžeš číst, takže to asi až tak roli nehraje. Zen má podle mě smysl jen pro větší částky a tím pádem plán Platinum za 6.90 Eur/měsíc, pak máš převody zdarma, dobíjení zdarma a nejlepší kurzy. Podle mých zkušeností jsou kurzy na Zen zpravidla o chlup lepší (setiny až desetiny procent), než na Revolut. Z Plutus karty se dá dobíjet Zen, Revolut ne (aspoň před pár měsíci mi to nešlo).
Paušálně asi nejde říct, co je výhodnější, záleží s jakými částkami budeš pracovat a jak to chceš používat. Musíš si to propočítat sám :-)

A možná důležitá poznámka, před rokem jsem protáčel měsíc a půl docela velké peníze, Revolut mi po pár tisícovkách protočených Eur poslal výstrahu, že porušuju podmínky a jestli v tom budu pokračovat, tak mě zablokují. Zen mě sice po pár tisícovkách zablokoval rovnou a požadoval doložit zdroj příjmů, ale když jsem jim to poslal, za pár hodin mě odblokovali a pak už to bylo v pohodě. Za ten měsíc a půl jsem přes Zen bez problémů protočil cca 80 kEur. Takže pro opravdu velké částky je Zen lepší.
Rupizhnjaak
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod George_76 23. 3. 2023 18:54

Zrovna resim neco podobneho a premyslim, jestli se vyplati investovat do Revolut nejakyho vyssiho tarifu jen kvuli prevodum CZK-EUR bez poplatku, respektive kolik by vlastne clovek musel protocit navic nad tech 25tis mesicne aby se mu to vubec vyplatilo si mesicne ten Revolut platit :D Samozrejme ze tam jsou asi i jine vyhody ale ty asi nevyuziju protoze je mam i jinde... Nebo jestli je tedy nejaka lepsi alternativa, Zen vlastne vubec neznam. Vetsinou jsem na hrane tech 25tis ale pak jsou situace kdy bych to presvihl i mnohem vic... ale to neni zase kazdy mesic... takze si rikam jestli pak nevychazi nakonec nejlepe obcas to 0,5% navic zaplatit... samozrejme tys tady mluvil uplne o jinych řádech, takze tu nemusim resit nejaky blokace :D

Zkoušel jsem to spocitat, vychazi mi to pri poplatku za nadlimitni prevod 0,5% prevyst alespon 40tis mesicne nad limit aby to pokrylo poplatek za Premium :D tzn alespon 65tis mesicne... takze pokud je muj vypocet spravny tak to pro me uplne smysl nedava, alespon ne kazdej mesic :D
George_76
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 24. 3. 2023 09:19

Společný účet u Revolutu má zatím směnu deviz bez limitu, ale nezkoušel jsem.
Kolem.jdouci
Nadšenec

Odeslat příspěvekod George_76 24. 3. 2023 16:04

Co to je spolecny ucet?
George_76
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků