PLUTUS - náhrada crypto.com?

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod SamerLP 8. 6. 2023 17:13

George_76 píše:pokud je to tak, bude nejlepsi vse utratit do 25.7. coz jak pisou vynulovat zustatek na karte nebude zas tak jednoduche :D

Ale je to jednoduché :D ako bolo spomínané buď zaorúhliť na celé číslo a vybrať z bankomatu, najlepšie cez Curve hádam, dá sa síce aj priamo z Plutus karty, ale pri vyšších čiastkach poplatok za výber 2,5% je celkom dosť.

Druhá možnosť je dobiť si napríklad Revolut, čo je vlastne aj rýchlejšie ako ísť do bankomatu a zaokrúhlovať to :D Mimochodom túto možnosť priamo v článku spomínajú, a prípadne dobitie PayPal účtu.

Inak som trochu sklamaný z Plutus, že nebude tento presun tak pohodlný, a musíme si sami vybrať/vyčerpať naše peniaze. Som si myslel, že nejako automaticky presunú tie peniaze na účet k Modulr, ale asi to nie je možné keďže už teraz keď si dobijeme kartu tak peniaze sa dajú len minúť/vybrať cez bankomat.

Ešte som zvedavý na to či bude poplatok za fyzickú kartu, ale vidím to tak, že za doručenie si asi začnú účtovat keďže už budú virtuálne karty zdarma a vlastne fyzická bude len doplnková pre toho kto ju chce. Síce fakt čo mám od nich fyzickú kartu som ju párkrát použil, väčšinou platím len cez ApplePay cez Curve, ale človek nikdy nevie kedy sa mu zíde aj tá fyzická karta :D

Zaujímavá vec je aj ešte tá, že stále žiadne bližšie info o znovuspustení DEX, čo sa blíži. Keď som sa na to spýtal na Discorde, tak mi niekto povedal, že "však ešte ostáva pár týždňov". No potom mi nedáva logiku, že toto o kartách oznamujú skoro 2 mesiace dopredu a DEX, ktorý majú spustiť presne za 22 dní čo je fakt zachvíľu, tak nič nepíšu. Neviem prečo, ale dosť mám strach čo presne sa zmení, a či k lepšiemu/horšiemu. Snáď fakt nezavedú nejaké poplatky pri Everyday a Premium predplatnom kde doteraz za zmenu PLU na EUR na kartu nebol žiadny poplatok.
SamerLP
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ard3ne 8. 6. 2023 18:40

K dexu píšu priamo v aplikácii, že nepôjde do 30.06.2023, čiže to beriem, že 1.7. Dex štartuje...
ard3ne
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SamerLP 8. 6. 2023 18:46

Áno, to samozrejme viem. Len mi išlo bližšie informácie o tom akými zmenami DEX prejde. Čo sa zmení/upraví/pridá.

Predsalen aj pri tom ako išli presúvať účty k Modulr tiež okrem dátumu kedy bude presun informovali čo sa zmení a aké nové funkcie budú.

Lebo takto keď je ticho, mi to príde ako ticho pred búrkou. A radšej by som vedel ešte pred spustením aké zmeny nastanú a aké :D
SamerLP
Nadšenec

Odeslat příspěvekod evelista 8. 6. 2023 21:32

myslim ze to hnedka krachne, to nevydri
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ard3ne 9. 6. 2023 03:46

A z čoho tak súdiš?
ard3ne
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod George_76 9. 6. 2023 14:22

Taky se vam porad u vetsiny transakci zobrazuje v aplikaci Visa per Pay? Uz jsem jim tu chybu hlasil pred par mesici a stale s tim nic neudelali... Ta aplikace je popravde stale dost priserna a jediny k cemu v tuhle chvili slouzi je topap karty protoze to na webu nejde :D
Naposledy upravil George_76 dne 9. 6. 2023 20:18, celkově upraveno 1
George_76
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod wurk 9. 6. 2023 17:13

GBIT se vrati, hadam, na Solaris :roll:
wurk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SamerLP 9. 6. 2023 20:27

evelista píše:myslim ze to hnedka krachne, to nevydri

Tiež by mal zaujímal dôvod, keďže ja to nevidím vôbec, že by to malo krachnúť. Jeden z dôvodov je ten, že aj keď aktuálne sa nedá zamieňať PLU na EUR priamo cez DEX tak stále sa dá vybrať PLU na externú peňaženku. A podľa všetkého to využíva dosť ľudí aj napriek tým vysokým poplatkom. Prípadne aj tak je dosť ľudí čo stakuje.

George_76 píše:Taky se vam porad u vetsiny transakci zobrazuje v aplikaci Visa per Pay? Uz jsem jim tu chybu hlasil pred par mesici a stale s tim nic neudelali... Ta aplikace je popravde stale dost priserna a jediny k cemu v tuhle chvili slouzi je topap karty protoze to na webu nejde :D

Áno, mám to takisto. Stalo sa mi len pri asi dvoch platbách, že sú normálne pod správnym názvom, ostatné stále s takýmto názvom. Nerozumiem prečo to nekopíruje údaje čo sú na webe, zároveň by nebolo zlé keby v aplikácii rovno ukazovalo či je platba pending alebo nie. Ale keďže aktuálne sa venujú pomaličky aj aplikácii tak snáď do budúcnosti toto vyriešia ako aj mnoho ďalších nedostatkov aplikácie, ktorých je ešte veľa. A ako píšeš, aplikácia je dobrá len na top-up karty, prípadne na kontrolu zostatku na karte. Inak absolútne je nanič a všetko ostatné treba riešiť cez web.

wurk píše:GBIT se vrati, hadam, na Solaris :roll:

Myslíš ak spravíš GBIT z Plutus karty? Ak hej, tak moja otázka znie, že prečo by si to robil, keďže následne prídeš o cashback.

Inak ma napadlo, že je tu ešte jedna možnosť ako minúť zostatok na karte aby bol nulový. Spraviť cez Curve GBIT z inej karty na Plutus a tak minúť tie peniaze, to je tiež jeden zo spôsobov. Ale snáď najjednoduchší je top-up napríklad Revolutu a aj najrýchlejší :D
SamerLP
Nadšenec

Odeslat příspěvekod petkoj 14. 6. 2023 12:48

Vcera po mne žiadali potvrdenie o nakupe. Ze som to kupoval na osobne účely lebo mi zamietli automaticky odmenu, ale ze to neznamená ze mi ju nepripisu ked to preukazem. Jednalo sa o sumu nad 1000€. Takze bacha nato zevraj je potrebné aby tam sedelo aj meno atd...
petkoj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lafayette16 14. 6. 2023 14:11

To se mi stalo už taky. Účtenku jsem už neměl, tak mi zamítli cashback.

Aktuálně nemůžu vůbec platit, všechny transakce jsou declined.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod George_76 14. 6. 2023 18:09

petkoj píše:Vcera po mne žiadali potvrdenie o nakupe. Ze som to kupoval na osobne účely lebo mi zamietli automaticky odmenu, ale ze to neznamená ze mi ju nepripisu ked to preukazem. Jednalo sa o sumu nad 1000€. Takze bacha nato zevraj je potrebné aby tam sedelo aj meno atd...


jj to uz jsem taky resil, platil jsem dovolenou a stacilo poslat doklad a odmenu hned pripsali...
George_76
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SamerLP 14. 6. 2023 20:46

Už aby DEX spustili, tam našťastie nepýtali potvrdenia, dokonca ja keď som mal platbu cez 1000€ tak bola dostupná dokonca skôr ako po 45 dňoch. No, len je zase otázne či nezačnú aj pri výberoch cez DEX vypytovať takto potvrdenia. Ale zároveň, nechápem ako si vyberajú platby, pri ktorých ktú tie potvrdenia.

Mimochodom je tu spôsob prípadne ako poslať PLU priamo na burzu napríklad KuCoin či Coinbase. Tu je návod: https://medium.com/@0xTigerLionFox/with ... 36b48b32e5

Čiže s týmto spôsobom sa dá celkom dosť ušetriť keďže bude nutné zaplatiť len 3€ za poslanie a to je všetko.
SamerLP
Nadšenec

Odeslat příspěvekod opat (novy) 17. 6. 2023 05:30

Ja už ty přepočty s ty nekonečné perky v akci / neakci komplikované vybery atd pomalu vzdavam, nechám dojet a uvidíme…dokoupil jsme si teď par BNB, když je na 2.5 letem minimu a mám 3 % Reward u Binance a muzu si s tim delat v podstate co chci už cca druhy den , nemluvě o okamžitém převodu přes SEPA včetně dobití karty, kdy to spadne do spotu , jen doufám ze do kopru nepůjde cely krypto spolu s Bin. a ze to ještě chvíli vydrží :-)
opat (novy)
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Prologer 19. 6. 2023 09:00

Právě jsem dokončil verifikaci jedné platby v Plutus přes Curve (to standardní "pošlete nám účtenku") a v poslední děkovací zprávě od supportu mě vyděsila informace:
"I would like to take this opportunity to let you know that by June 16th, we will be blocking rewards done via 3rd party services.
The reason for this limitation is that the service does not accurately transmit the necessary information, such as the transaction description and/or MCC (Merchant Category Code), to us."
Zároveň zde se objevila podle mě nová položka: https://support.plutus.it/hc/en-us/arti ... LU-Rewards
"Services hiding payment information: Transactions through services concealing payment information (transaction description and/or MCC), like Billhop or Wise."

Máte k tomu nějaké informace? Vzhledem k tomu jaké mají poplatky za platby v CZK, tak mi přišlo využívání Curve jako nezbytné.
Rád vás doporučím do Crypto.com, Revolut, Plutus apod. Napiště PM
Prologer
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mareka 19. 6. 2023 09:27

Ta formulace o neproplácení odměn přes třetí aplikace přesně zní: Transactions Not Eligible for PLU Rewards:.... Third-party services with deposits/withdrawals: Services allowing deposits and/or withdrawals. (a jsou tam uvedené i jiné důvody/postupy).

Ale tato výluka se netýká PayPal a Curve využití.
https://support.plutus.it/hc/en-us/arti ... Perks-work
mareka
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků