VÚB – Spoření bez limitů

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod .void 1. 2. 2023 14:30

Asi zjistili, že mají průser a potřebují dodělat ověření totožnosti, tak poslali výpisy přes kurýra. Připomínám, že VÚB je systémovou bankou na Slovensku… neskutečný něco.
.void
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rop 1. 2. 2023 16:25

Jirka.2: https://www.uoou.cz/podatelna%2Duradu/os-1006/p1=2611
Rovnou bych celou situaci popsal - nejlépe formou stížnosti.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yndezit 2. 2. 2023 14:32

Cha, už volal kurýr, a dopředu říkal, že se omlouvá, ale že musí ofotit občanku z obou stran mobilem do aplikace banky. A že mu to většina lidí vrací.
No, nepochodil.
yndezit
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 3. 2. 2023 08:56

Tak jsem se ptal na tu možnost vyššího úročení 6,5 % na infolice a prý tuto sazbu dostávají zaměstnanci banky.

Podařilo se zjistit někomu toho zprostředkovatele, přes kterého se lze dostat na 6,5 %?
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod .void 3. 2. 2023 09:58

6,50 % nebo 6,35 %?
.void
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 3. 2. 2023 10:20

já jsem nadhodil 6,5 a řekla, že to mají zaměstnanci :)

-- 3. 2. 2023 10:21 --

ale jestli máte někdo cestu k 6,35, tak taky beru :)
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod .void 3. 2. 2023 10:26

Známý, který si zakládal účet u nich dosáhl 6,35 % přes kód voucheru v žádosti. Ale nevím, jestli lze ten voucher dodat dodatečně a tak si nastavit úrokovou sazbu 6,35 %.
.void
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 3. 2. 2023 12:10

já ještě nezakládal, dá se ten voucher někde získat?
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Letadlo 6. 2. 2023 19:26

Na vícero místech jsem četl, že by prý mohlo jít k tomuto účtu podat samostatné daňové přiznání (se samostatným a od ostatních příjmů izolovaným daňovým základem), je to pravda? A pokud ano, nevíte o nějakém návodu nebo modelovém příkladu (jak běžně bývají na finančních magazínech a podobných serverech)?

Použití bych viděl například tak, aby běžné "přiznání"/zaúčtování proběhlo přes zaměstnavatele jako obvykle, jen by se podalo přiznání pro tento účet. Nebo by se tak šikovně vyhnulo placení zvýšené, tzv. solidární daně pro osoby s vysokými příjmy (jak se běžně děje u českých účtů, co jsou řešeny přímou srážkou.)
Letadlo
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod minarjo 7. 2. 2023 00:45

Pleteš si to o čem jsi někde četl se Samostatným základem daně (skrz Přílohu 4, tak lze danit právě zahraniční příjmy z kapitálového majetku, tedy ze zahraničních dividend, úroků atd.). Ano, takto se běžně dají danit i zahraniční dividendy už cca dva roky (bylo to možné už i v minulosti, dokud neexistovala rovná daň), a to od doby zrušení superhrubé mzdy + obnovy daňové progrese 15% / 23%. Co je v Samostatném základu daně (z těch zahraničních příjmů), to má jednotnou daň 15% (vyhne se to progresi na možných 23%) právě proto, aby to bylo daňově stejné jako pevná srážková česká daň 15% stejného typu příjmu (úroky českých účtů, dividendy českých společností) a příjmy ze zahraničí stejných typů tak nebyly oproti českým daňově znevýhodněny.
Při vyplňování daňového přiznání (nejsnáze online přes Mojedane.cz) lze pak toto danit až u samotného konce daňového přiznání, klepnutím na tlačítko pro Přílohu 4, kdy se ta daň ze samostatného základu (resp. v této příloze vyčíslená část daně, kterou lze že zahraničí v souladu se Smlouvami o zamezení dvojího zdanění započíst) tím přičte až úplně u konce přiznání. Fakt ale nejde o samotné přiznání jen na toto zahraničí a nic jiného, to takto separovat nejde - české daňové přiznání k dani z příjmů, když ho někdo podává, tak je vždy komplexní na vše, tedy obsahuje pak všechny celosvětové příjmy daného poplatníka (tedy když už ho budeš dělat, tj. na celé příjmy, nebudeš pak žádat zaměstnavatele o Roční zúčtování daně a i příjmy ze zaměstnání v Přiznání budou, ty ale v klasickém základu daně už u začátku přiznání) - jen to zahraniční kapitálové (plus některé další věci, třeba výhry zahraničních loterií) v jeho rámci lze takto vyčlenit do Samostatného základu daně a vyčíslit tento samostatný základ přílohou 4. Více o tom by bylo lepší diskutovat zde na fóru ve skupině Daně, nikoliv Platební styk.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod alfabetagama 8. 2. 2023 11:35

Volali včera kolegovi, aby jim v IB potvrdil smlouvu. Přitom účet má otevřený i s domicilem od 7.1., asi se jim fakt něco vysypalo v databázi a teď to chtějí nenápadně zaflikovat. Uvidíme, jak to vyřeší u těch, co odmítli převzít výpis za focení OP.
alfabetagama
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod alfabetagama 10. 2. 2023 10:33

Jak tady psal Dalibor, že limit převodu 1o,ooo E/D je možné zvýšit jen osobně na SK pobočce, to je asi pravda, ale na pražské pobočce mají info, že tento limit se nevztahuje na výběry z tohoto typu účtu, ten je prý neomezený. Je tedy např. možné vybrat 3o.ooo E ne na 3x, ale najednou i bez cesty na SK.
Máte prosím někdo vyzkoušeno ?
alfabetagama
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pospa874 10. 2. 2023 11:16

Podarilo se nekde nekomu ziskat ten voucher na lepsi urok? Tech 6,35%? Diky
Pospa874
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jirka.2 10. 2. 2023 11:45

Mě ne a to jsem zkoušel všechno možný
Jirka.2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod goropes 20. 2. 2023 15:14

jestli to chápu dobře, tak pokud doložím CZ daňový domicil, tak mi budou jen připisovat čistý úrok 6.15% a nebudou strhávat žádnou daň z úroků, takže dál se mi to na účtu počítá úrok i z toho, co by u běžných českých spořáků bylo průběžně sraženo jako daň = tady se to úročí a ten úrok je můj, je to tak?
Z celého zisku bych pak měl odvést 15% daň, ale až v dalším roce během DAP, do té doby z těch peněz můžu stále generovat další a další úroky, chápu to dobře?

zkoušeli jste někdo orientačně zpočítat, jaký vliv to má na efektivní úrok?
goropes
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků