VÚB – Spoření bez limitů

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod bichon824 26. 10. 2023 08:30

Omlouvám se, ale asi vzhledem k věku (70+) už špatně chápu. Jsem důchodce, který na Dohodu má cca 10.000,- Kč/ rok a pak budu mít za rok 2023 ve VÚB úroky cca 35.000,- Kč. Domicil jsem jim poslal, akceptovali ho. Otázka: musím podávat daňové přiznání nebo se nemusím o nic starat ? Já vlákno o VÚB fakt pročítal, ale moudrý z toho bohužel nejsem...
bichon824
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 26. 10. 2023 08:36

Podle toho, co psal ROP, tak když překročí 20 000 Kč, musí se daňové přiznání podat. Ale raději ať se k tomu vyjádří odborník :)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Rop 26. 10. 2023 08:42

bichon824
Přiznání podat musíte (úroky jsou více než 20 000 Kč).
Daň bude vzhledem ke slevě na poplatníka nulová - respektive pokud z dohody platíte srážkovou daň, tak ji berňák ještě vrátí (když se mu dá příslušné lejstro).
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor

Odeslat příspěvekod ... 4. 11. 2023 06:41

Penize se daji vybrat i na jiny sporici ucet VUB (vedeny na pribuzneho), nebo pouze na ucty ceskych bank?
...
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod ... 7. 11. 2023 05:30

Nikdo to nezkousel, platbu na CZK sporici ucet stejne banky?
...
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod ... 21. 11. 2023 05:57

Tak jsem to zkusil a jde to, i kdyz by to podle jejich podminek jit nemelo a platbu by meli vratit. Dokonce mi nenauctovali ani zadne poplatky.
:tleskani
...
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod bubilka 6. 12. 2023 13:39

bubilka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 6. 12. 2023 14:03

Získá něco doporučený?
Funkční odkaz pro 500 Kč za vytvoření účtu u Maxbanky, 100 EUR na Degiro, 5 GBP na Curve, až 1.000 USD v akciích na Interactive Brokers a -10% na provizi na krypto Binance (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér

Odeslat příspěvekod bubilka 6. 12. 2023 14:10

Doporučený bohužel nic. Až si založí svůj účet a získá další ovečku.
bubilka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Milos 6. 12. 2023 14:10

Uvádějí:
Na zvýhodněnou úrokovou sazbu má nárok pouze doporučitel. Pozvaná osoba má však také možnost stát se doporučitelem a pozvat dalšího klienta, čímž může rovněž dosáhnout na zvýhodněnou úrokovou sazbu.
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 6. 12. 2023 14:43

Klidně nabídnu doporučení, ale doporučený nebude mít moc motivaci to vzít přes mou osobu. Snad jedině se spolehnout na to, že se najde dobrá duše.
Funkční odkaz pro 500 Kč za vytvoření účtu u Maxbanky, 100 EUR na Degiro, 5 GBP na Curve, až 1.000 USD v akciích na Interactive Brokers a -10% na provizi na krypto Binance (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér

Odeslat příspěvekod EmPí 6. 12. 2023 14:58

Doporučiteli bude odměnou zvýšení úrokové sazby na Spořicím účtu bez limitů o 0,10 % p. a., pokud pozve 1 až 4 osoby, nebo o 0,20 % p. a., pokud pozve pátou osobu.
EmPí
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 6. 12. 2023 15:26

tak to je pořád lepší ten kód co tu koluje po fóru, kdy nový účastník získá 6,35 %.

Zajímalo by mě, co se stane, když bych s mým úrokem 6,35 někoho doporučil. Ale zatím mi žádný doporučující kód nepřišel
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod ... 6. 12. 2023 18:42

Me by spis zajimalo, co nam udelaji se sazbou 6,35 %, az zacne snizovani urokovych sazeb. Jestli nam jen snizi sazbu o rozdil, nebo ji sjednoti?
...
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Jiří P 6. 12. 2023 20:02

Kód na 6,35 % samozřejmě zní lépe. O tom že tady koluje na fóru ale čtu prvně. Kdyby se o něj někdo chtěl podělit jsem jedno ucho. :)
Jiří P
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka