VÚB – Spoření bez limitů

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod drummond 28. 3. 2023 15:07

Během celého procesu jsem na problém nenarazil, aplikace je celkem v pohodě, spárování s IB během chvilky, lupnul jsem tam 30 tisci na zkoušku do konce měsíce. Chci mít jistotu s těmi úroky, že se po dodání potvrzení o domicilu opravdu žádná srážková daň nestrhává. Pakliže bude vše cajk, v dubnu pořádně nakrmím, ať to vydálává 6,15% čistého, přeci jen do 20 tisíc je cesta dlouhá :)
drummond
Diskutér

Odeslat příspěvekod yndezit 28. 3. 2023 15:12

Srážková daň by se strhávala taky denně, nemusíš čekat měsíc.
yndezit
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 28. 3. 2023 18:40

Přišly vám někomu ty ověřovací dokumenty do IB a emailem, nebo to byl nějaký scam? Já tam nic nemám.
Funkční odkaz pro 500 Kč za vytvoření účtu u Maxbanky, 100 EUR na Degiro, 5 GBP na Curve, až 1.000 USD v akciích na Interactive Brokers a -10% na provizi na krypto Binance (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milos 28. 3. 2023 18:56

Mě volali 23.3. a do IB mi ještě nic nepřišlo.
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod bubilka 28. 3. 2023 19:16

Mně volali 20.3. a taky nic nemám.
bubilka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Alone89 28. 3. 2023 22:16

Vi se, kteri zprostředkovatele nabizeji tech 6.35% ? Ze bych si k nim zasel? ;-) Diky! (Klidne SZ)
Alone89
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mrusnok 29. 3. 2023 13:13

Tak už mi to podepsaní smluv funguje. Poslal jsem první vklad 6.000 Kč na vyzkoušení. Nervů mě to zatím stálo dost.
Podstatné není dluhy splatit, ale spíš to je být schopen splácet.
Mrusnok
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Bender Bending Rodri 30. 3. 2023 08:27

Taky bych rad znal cestu k 6,35% (klidne SZ). Diky!
Bender Bending Rodri
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marian84 31. 3. 2023 07:42

yndezit píše:Srážková daň by se strhávala taky denně, nemusíš čekat měsíc.

ja jsem tam poslal prvni castku tento tyden, jenom litr na zkousku, bylo to pripsane ve stredu. Dnes je patek a zadny urok tam zatim neni, furt tam mam jenom litr
neco je spatne nebo nechapu denni uroceni?
marian84
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod drummond 31. 3. 2023 11:35

Jsem ve VUB 6 dni, a co jsem zatím vypozoroval, to pripisování úroku se nezobrazuje (mluvím o appce, do IB nelezu) pravidelně. Jeden den mi to naskočilo cca ve 14 hod., jiný den až večer, někdy s denním spožděním, nicméně to vždy spolehlivě načetli a do výpočtu úroku na následující den zahrnuli. Nebál bych se toho a důvěřoval jim.
drummond
Diskutér

Odeslat příspěvekod marian84 31. 3. 2023 12:13

uz psali:
Pri termínovaných účtoch s viazanosťou kratšou ako 7 dní, je to technicky nastavené tak, že ak si otvoríte účet počas týždňa v dňoch pondelok až štvrtok, tak prvý krát sa vklad obnoví a úroky sa pripíšu až v piatok v danom týždni, kedy došlo k otvoreniu účtu. Následne sa už vklad obnovuje a úroky pripisujú pravidelne, každý bankový deň.
marian84
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xtonda 3. 4. 2023 14:05

Tak mi dneska přišly instrukce jak poslat selfíčko. Je potřeba se přihlásit do IB v prohlížeči, v aplikaci tahle funkce není. V IB je na to speciální stránka, která si vyžádá přístup ke kameře a udělá se tam fotka zepředu a z profilu. Nejde nahrát fotky udělané někde bokem. Nemám na PC kameru, takže sem to musel matlat na mobilu, ale nějak se to povedlo. Dělat si fotku z profilu když nevidím na displej co zabírá kamera je celkem vtipné.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod yndezit 5. 4. 2023 10:17

Tak proto to chtějí.
Proč je toto ověření zapotřebí?

Podle zákona 297/2008 Z.z. SR:


V zájmu zvýšené ochrany klienta a na základě jednotné evropské bankovní licence ve smyslu článku 33 Směrnice Evropského parlamentu a Rady 2013/36/EU je banka jako povinná osoba 297/2008 Sb. o ochraně před legalizací příjmů z trestné činnosti a o ochraně před financováním terorismu a o změně a doplnění některých zákonů povinna provést identifikaci klienta a ověření identifikace klienta (§ 7 a § 8 zákona o AML).
yndezit
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rop 5. 4. 2023 11:51

Koukám, že na slovensku vůbec nemají možnost dva doklady + bankovní výpis + platba z tohoto účtu

U nich to lze jen takto - viz § 8 odst. 1 písm. a) slovenského AML zákona:
Overením identifikácie sa na účely tohto zákona rozumie pri fyzickej osobe overenie údajov podľa § 7 ods. 1 písm. a) v jej doklade totožnosti, ak sú tam uvedené, a overenie podoby osoby s podobou v jej doklade totožnosti za jej fyzickej prítomnosti alebo s použitím technických prostriedkov a postupov, ak takýmito prostriedkami a postupmi je možné vykonať overenie identifikácie na úrovni, ktorá je z hľadiska dôveryhodnosti výsledku overenia obdobná overeniu za fyzickej prítomnosti;
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drummond 8. 4. 2023 16:25

xtonda píše:Tak mi dneska přišly instrukce jak poslat selfíčko. Je potřeba se přihlásit do IB v prohlížeči, v aplikaci tahle funkce není. V IB je na to speciální stránka, která si vyžádá přístup ke kameře a udělá se tam fotka zepředu a z profilu. Nejde nahrát fotky udělané někde bokem. Nemám na PC kameru, takže sem to musel matlat na mobilu, ale nějak se to povedlo. Dělat si fotku z profilu když nevidím na displej co zabírá kamera je celkem vtipné.


Taky mě selficko z profilu na mobilu pěkně vyskolilo, aneb co by člověk pro 6,15% bez 15% srážkové daně do limitu 20 tisíc neudělal. Někdy si říkám, ze to jen zkouší, kam jsou lidi ochotni zajít. K čemu jim je fotka z profilu fakt nevím.
drummond
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků