VÚB – Spoření bez limitů

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod marian84 21. 2. 2023 13:03

xtonda píše:Žádost o potvrzení o domicilu k datu - jaké datum tam dát aby to prošlo, pokud jsem ještě nepodal přiznání DPFO za 2022?

Poplatek za potvrzení (budu posílat přes DS) poslat rovnou (a kam?) nebo přijde nějaká výzva k úhradě?

dej tam 2022
marian84
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milos 21. 2. 2023 13:22

Potvrzení o daňovém domicilu se vydává za aktuální rok k požadovanému datu (pokud bylo Spoření bez limitů otevřeno v roce 2023), případně se vydává za předchozí roky uvedením konkrétního zdaňovacího období, například od 1.1.2022 do 31.12.2022 (pokud klient žádá o vrácení sražené srážkové daně z úroků, které klientovi byly připsány na účtu do 31.12.2022).
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod marian84 21. 2. 2023 14:17

lezi mi tady domicil z roku 2020 a v nem pisou:
"za zdanovaci obdobi od - do: 2020"
pani na financaku, taky rikala ze tam stejne uvedou jenom rok
marian84
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod alfabetagama 22. 2. 2023 12:27

Přemýšlím, kam to napsat za 2022 asi nejlépe do přílohy 3 (příjmy ze zahraničí)
nebo stačí jen do ř.38 podle §8 (kapitál) nebo i ř.40 podle §10 (ostatní).
Asi je to jedno, ne?
alfabetagama
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jjrr 22. 2. 2023 14:03

marian84 píše:lezi mi tady domicil z roku 2020 a v nem pisou:
"za zdanovaci obdobi od - do: 2020"
pani na financaku, taky rikala ze tam stejne uvedou jenom rok


To budou chtít tedy asi každý rok nové potvrzení?
jjrr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Milos 22. 2. 2023 14:21

Prý jim stačí to potvrzení zaslat jen jednou.
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod xtonda 22. 2. 2023 14:51

Tak sem podal žádost k datu založení účtu, což je u mě 27.12.2022.

Ale sou v tom formuláři hodně zvědaví, ptají se i na nesezdanou partnerku, chtějí potvrzení o zdravotním pojištění, rodné listy dětí, doufám, že reálně to požadovat nebudou
https://www.financnisprava.cz/assets/cs ... sti_FO.pdf
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 22. 2. 2023 15:03

Ono tam asi nemusíš vyplňovat všechno. To je vzorová žádost, ale samo GFŘ uvádí, že můžeš žádost napsat sám.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Milos 22. 2. 2023 15:24

VÚB v tom vzorově vyplněném formuláři https://www.vub.cz/files/podstranky/spo ... y-vzor.pdf manželku i děti normálně vyplnili. Ty doklady by ale snad nikdo požadovat neměl.
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod drummond 22. 2. 2023 15:41

Koukám, že namísto jednostránkového formuláře je rázem pětistránkový..... Úplně se mi do jeho vyplňování nechce, abych tam na sebe nabonzoval kde co...., nedejbože bude někdo chtít vidět mou pracovní smlouvu či rodný list dítěte.... trochu jsem doufal, že VÚB půjde cestou zjednodušení, nikoliv ještě většího byrokratického opruzu.... Nu což, jejich volba, peníze tam nedám.
Naposledy upravil drummond dne 22. 2. 2023 15:45, celkově upraveno 1
drummond
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rop 22. 2. 2023 15:44

Ono, byť se to nezdá, tak se berňáci hodně orientují dle jména. Pokud se budeš jmenovat česky (třeba jako např. Pavel Říha), tak v tom většinou nešťourají. Ale pokud se budeš jmenovat jako slovák (třeba jako např. Andrej Babiš), tak se zeptají, zda náhodou všechny děti žijí s tebou.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drummond 22. 2. 2023 15:58

Mám aktivní účet v jedné zemi EU a ve dvou mimo EU a nijak překvapivě jim stačilo pouze mé přihlášení se k danove rezidenci v ČR a žádné petistrankove formulare k tomu nepotřebovali.
drummond
Diskutér

Odeslat příspěvekod Milos 22. 2. 2023 16:06

A v těch jiných zemích máš běžné účty nebo spořicí účty? Jakou sazbou ti zdaňují připsané úroky?

Jinak ten vzorový formulář není výmysl VÚB, ale GFŘ https://www.financnisprava.cz/cs/mezina ... financniho
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod drummond 22. 2. 2023 17:00

Sporici, nijak mi to nedani, je mou povinnosti to dodanit v zemi mé danove rezidence. V zemích EU, EHP i některých mimo EU, takové zisky jsou banky povinné hlásit příslušným daňovým úřadům. Proto se to pri zřizování účtu uvadi, jaka je zadatelova daňová rezidence, ale už nemusím dokládat 5 stránkový formulář (v češtině mi je v zahraničí k prdu). Prostě uvedu Czech Republic (ostatně prokazují se českým pasem) a hotovo. Té povinnosti se k příjmům přiznat neuteču. V EU to funguje proklatě dobře. Trochu ten papír finanční správy nechápu. Když to umí jiné země, nechápu, proč to nejde Slovákům. To, ze nejsem jejich daňový rezident, ví od začátku, takže dan 0, a je mou povinnosti se s tím poprat a oni české finanční správě pošlou sjetinu se zranitelnými prijmy českých rezidentu. V případě napr. Svedska to funguje úplně bez problému, dokonce v IB vidím onen dokument, který české straně posílají.
drummond
Diskutér

Odeslat příspěvekod Jirka.2 22. 2. 2023 22:20

hele a nestačí takovýhle domicil? https://www.czechmobility.info/dokument ... omicil.pdf
Jirka.2
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků