HI.com

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod .void 27. 1. 2023 19:50

Hi.com píše:Situation Report: Attempted Fraud Using the hi Debit Card

On Saturday 21st January 2023, the hi Team flagged a relatively high volume of suspicious transactions using the hi Debit Card. The transactions were flagged as suspicious for the following reasons:
  • Abnormal frequency of refund requests (including international)
  • Abnormal value of refund requests
Upon further investigation, additional suspicious patterns were identified with these transactions, including:
  • Age of hi accounts (they were newly created)
  • Geographic locations of suspect accounts (4-5 of the same markets based on KYC, including Latvia, Lithuania, Estonia, Italy and Ukraine)

The hi Team quickly established that a large scale, and coordinated fraud attempt was in progress. Card processing and issuing partners were quickly notified of the situation.

Although several courses of action were considered, given the number of suspicious transactions identified, a consensus was reached that the most responsible response was to temporarily revoke access to the hi Platform and its Services (including Mobile Apps, Web App, and Card Services). Whilst inconvenient, this would not only prevent more bad actors from attempting to participate in the fraud, but also protect the hi Platform from potential loss of funds or related damages. We do not take this decision lightly, and it was done to protect the interests of our legitimate customers.

While the investigation is ongoing, it has since transpired that the methods used by the bad actors included gaining access to merchants or acquirers and triggering fraudulent transactions, including refunds to thereby illegitimately acquire funds.

Approximately 300 hi accounts are suspected of being involved. It is believed that the attempted fraud was promoted and coordinated via an external Russian language Telegram group. While our review of accounts continues, at this point the hi Team anticipates minimal loss of company funds, and we are in the process of recovering illegitimate funds transferred to other platforms. It should be reiterated that hi is fully solvent with all user assets in both fiat and crypto safe, accounted for, and backed 1:1, and the funds of individual hi members were never at risk of exploitation. The hi Team is currently working with our partners to ensure that the correct systems and processes are in place to prevent such attempts in the future, and it is thanks to the fast actions of the Compliance and Technology teams from all parties involved that this attempt was caught early.

Whilst many hi members experienced a frustrating few days with App downtime, the hi Team would like to take this opportunity to reiterate that any attempt at financial crime via the hi Platform will not be condoned, and will be reported to the relevant authorities where possible.

Service Status

As a result of necessary action of disabling the hi Platform and Services temporarily, several services were affected. At time of writing, here is the current Service Status:

Mobile Apps: Active
Web App: Active
Crypto Deposits: Active
Fiat Deposits: Active
Crypto Withdrawals: Active
Fiat Withdrawals: Inactive
Debit Card: Inactive

We will provide frequent status updates via our official Telegram, Twitter & Email channels over the coming days, and will work with our partners to resume normal service as soon as possible.

We hope this report gives hi members a clear understanding of the course of events and measures taken over the past few days. Please reach out to us via official channels if you have any questions.

The hi Team
.void
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Milos 27. 1. 2023 20:01

Slíbené zprovoznění karet v pátek (dnes) se Hi asi tedy nepovede dodržet.
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod SamerLP 27. 1. 2023 20:02

Čo som ešte aj čítal, tak dokopy bolo zablokovaných 1300 účtov. A z toho už 1000 preverili. No ja mám to nešťastie, že som medzi zbytkom 300 účtov a stále čakám.

Neviem si, ale predstaviť koľko by trvala ich kontrola keby bolo zablokovaných omnoho viac účtov, lebo už teraz od utorka mi to príde ako nekonečné čakanie.
SamerLP
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ard3ne 27. 1. 2023 23:28

ale robil si niečo také, z čoho by si mohol usúdiť, že by si mohol mať problém?

-- 27. 1. 2023 23:40 --

SamerLP píše:Ale oproti TrustWallet si viem zistiť poplatok za swap aj bez toho aby som mal BNB.


v trust si vieš zistiť tiež.
tuto je prázdna peňaženka a pozri:
02.jpg


-- 27. 1. 2023 23:44 --

a inak, tu je poplatok stále tých 0,09 €, či meníš 1HI či 1000.000HI
Přílohy
01.jpg
ard3ne
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ard3ne 28. 1. 2023 17:00

Inak, vo vlákne Plutus bola taká mini diskusia ohľadom daní z cashback-ov. Neviem, či si tu niekto robí hlavu z toho, že je to príjem a treba to daniť :-). Ono HI je burza, čiže tu nejde len o cashbacky, ale reálne o nákupe krypto, zarábaní na tom... Ale neviem si reálne predstaviť, akým spôsobom by štát mohol mať nejakú páku nato, aby vytiahol údaje o transakciách používateľa niekde z burzy v číne... Ono napríklad taká burza ako binance, tam si to viem predstaviť úplne živo (neviem síce, kde sídlia - malta?), že dajú požiadavku a pekne im príde zreferované, čo kde kedy za koľko si kúpil a čo si zarobil, ale tu? Ono jasné, o takých kešbekárov sa naozaj nikto zaujímať nebude, že sme dostali peniaze späť za netflix, tu skôr ide o tých, ktorí investujú desiatky či stovky tisícov a už tie peniaze nejako upratať musia (zarobené). A je jasné, že si ich neprevedú na kartu HI a budú ňou platiť. Čiže takéto exotickejšie burzy môžu byť pre investorom celkom dobrá príležitosť. a aby som nezabudol, do 31. marca sa podávajú daňové priznania, tak nezabudnite na vaše plutus, hi, crypto a spol ;-)
ard3ne
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SamerLP 28. 1. 2023 18:19

ard3ne píše:ale robil si niečo také, z čoho by si mohol usúdiť, že by si mohol mať problém?

Vôbec nič som neurobil. Dve platby mám zaplatené priamo HI kartou, a ostatné som cez Curve, čo je povolené. Potom jeden refund, ale to tiež nejako kvôli Curve, ktorý vyhodnotil, že nemám dostatok peňazí na HI karte, čo som pritom mal, a zároveň pritom najprv na HI normálne strhlo tie peniaze a následne na druhý deň aj vrátilo späť a aj ako som písal, ešte som kvôli tomu o 0,6HI či koľko prišiel. Zároveň som ani raz ešte neposielal nikde HI. Čiže nie som si vedomý, žiadneho podrazu čo by som spravil. Reálne som poriadne nezačal využívať HI, lebo som dlhšie čakal na IBAN než som mohol niečo začať robiť.

Ale ono čo som na Telegrame niekto písal, že nemal žiadnu platbu refundovanú a aj tak má doteraz zablokovaný účet. Ako keby fakt náhodne to zablokovalo účty.

Ten ich zoznam kde ma zapísali je inak zjavne úplne nanič, dnes to bolo presne 2 dni odkedy ma tam napísali a doteraz nič. Ešte aj keď je víkend tak síce robia na tom, ale tuším v obmedzenom počte.

ard3ne píše:v trust si vieš zistiť tiež.
tuto je prázdna peňaženka a inak, tu je poplatok stále tých 0,09 €, či meníš 1HI či 1000.000HI

To viem, ale to je len nejaké povolenie či čo, ktoré ak sa nemýlim raz potvrdím a následne už pri swape je iný poplatok nie? :D
SamerLP
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ard3ne 28. 1. 2023 18:25

Nie, poplatok ostáva. Ja keď si dám urobiť skúšobnú zámenu hi na xrp cez prázdnu peňaženku, všetko pekne ukáže, čo, kde za koľko... Ak toto urobím na peňaženke, kde niečo mám ale nemám hi, tak ma nepustí ďalej A inak ten poplatok je stále rovnaký 0,09 eura v bnb

-- 28. 1. 2023 18:30 --

Ono to je schválenie ceny, keďže to ide cez sprostredkovateľa. Suma 0,09e je poplatok siete...
ard3ne
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SamerLP 28. 1. 2023 18:40

Áno chápem, ale potom napr. swap HI na XRP stojí už inú čiastku nie? Písal si predtým, že 0,54€, a toto 0,09€ je len povolenie.

Inak ešte som zvedavý po odomknutí účtu, či mi už prídu tie peniaze z 18. januára. Zároveň zdá sa, že problémy s IBAN-om a pripisovaním na hi účet majú stále problém aj po odstávke. Niektorí čakajú od 23. januára, a niekto napísal na Telegrame, že odvtedy čaká na 200€ čo poslal. To už je horšie s čakaním ako u Plutus s prevodom na kartu, ale pri Plutus aspoň je isté, že peniaze fakt prídu. A jediné čo ti povedia tiež, že ťa pridajú na nejaký zoznam a čakaj, ako úprimne mne to až tak nevadí pri sume 20€ čo čakám, ale čo tí ľudia čo poslali takéto vysoké sumy? Ja by som určite len tak v pohodičke nečakal na takú veľkú čiastku a začínal mať deň za dňom väčšie a väčšie obavy.
SamerLP
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ard3ne 28. 1. 2023 18:49

troška mimo témy, ale na ten telegram pozor, tam je tiež kde aký podvodník. Presne včera som sa pýtal v skupine binance cz/sk, aký spôsobom si môžem zmeniť v binance moju adresu zo Slovenska na Palau (mám digitálnu rezidenciu Palau) a za pár minút mi do súkromnej správy napísal nejaký blb, že on je oficiálna podpora binance a že mi pomôže. Že mu mám poslať svoje údaje aj ofotený občiansky z Palau. Prv som myslel, že je to naozaj, ja na telegrame nie som úplne doma, ešte mi poslal nejaký akože preukaz, že on je zamestnanec binance. Keď ale zistil, že zo mňa nič nevytiahne, pekne vymazal celú konverzáciu aj mne. (inak tú id binance mi poslal a potom, že musí ju skrz bezpečnosti vymazať, ale ja som si ju predtým pekne screenol, keby bol niekto zvedavý na podvodníka). Len som tým chcel povedať, že si treba dávať pozor (nielen) na telegrame...

-- 28. 1. 2023 19:05 --

SamerLP píše:Áno chápem, ale potom napr. swap HI na XRP stojí už inú čiastku nie? Písal si predtým, že 0,54€, a toto 0,09€ je len povolenie.

ja už som z toho magor, furt niečo skúšam a potom neviem, čo som robil pár dní späť. Teraz, ked si dávam swap v rámci trustwallet na sieti BEP20, akúkoľvek mincu na akúkoľvek inú, vždy mi ukazuje poplatok 0,09€ v bnb. či som dal hi na solanu, či solanu na xrp, vždy je len 0,09. Tak už teraz fakt neviem...
ard3ne
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SamerLP 28. 1. 2023 19:08

Tiež sa mi toto stalo u HI. Dokonca dvakrát sa podvodníci vydávali za členov tímu, ale hneď som vedel, že je to podvod. A preto aj HI či taký Plutus upozorňuje, že admini nepíšu nikdy nikomu správu, a vlastne ani s nimi nič teda nevyriešime cez správu.

Aj to v HI skupine mi bolo ešte napísané, že dokonca títo podvodníci nie sú ani v Telegramovej skupine pridaní, čiže ich nemajú ani ako zablokovať.

-- 28. 1. 2023 19:18 --

ard3ne píše:ja už som z toho magor, furt niečo skúšam a potom neviem, čo som robil pár dní späť. Teraz, ked si dávam swap v rámci trustwallet na sieti BEP20, akúkoľvek mincu na akúkoľvek inú, vždy mi ukazuje poplatok 0,09€ v bnb. či som dal hi na solanu, či solanu na xrp, vždy je len 0,09. Tak už teraz fakt neviem...

nevadí, uvidím potom priamo keď to budem riešiť, ale cez MetaMask zjavne fakt nepôjdem keďže sa mi nepáči to, že ak posielam napr. XRP späť na hi.com, že poplatok musím platiť znova v BNB. Aj to v MetaMask som zistil dá sa kúpiť BNB, priamo s platobnou kartou či Apple Pay cez externého parnera, no je to otras. 10€ je minimum, čo je fajn ešte, ale tie poplatky? Spracovanie - 1,08€, network fee - 0,14€, tým pádom kúpim BNB len za 8,78€ čiže len 0,031 BNB. A keby som cez Binance zamenil 10€ za BNB tak poplatok žiadny a dostanem 0,0354 BNB. Ale ono vlastne aj logicky by malo byť najlacnejšie kúpiť priamo tento coin u vydávateľa.

Len teraz je fakt otázne kedy mi odblokujú účet a kedy pôjdu karty, a kedy aj príde odmena za výhodu čo som využil.
SamerLP
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ard3ne 28. 1. 2023 19:29

binance je úplne najlacnejšia burza, čo sa poplatkov týka. a, samozrejme, tí sprostredkovatelia nie sú charita, preto sú tie poplatky jasné. ja som si dnes skúsil, čo sa búrz týka, kúpiť (nie reálne) USDT, tak z binance, kucoin, huobi - binance jasný víťaz. A tie burzy (kucoin, huobi), tiež mi núkali viacero možností na kúpu cez tretiu stranu (tam som registrovaný cez občiansky palau, tým pádom nemám možnosť nakupovať klasicky debetnou kartou kvôli nejakým obmedzeniam) a to boli príšerné rozdiely v cenách. Preto aj keď kupuješ cez trustwallet (metamask) ti ukáže cenu na schválenie, lebo keď si obratom porovnáš cenu napr na binance, zistíš, že je tam fakt veľký rozdiel. Ale zase je to daň za v podstate anonymnú kúpu (v podstate preto, lebo ak zadávaš údaje z karty, je po anonymite)
ard3ne
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SamerLP 28. 1. 2023 19:41

Jasné, to mi je jasné, že sprostredkovatelia musia z niečoho žiť, ale len mi išlo o porovnanie ako sa to niekedy neoplatí a treba rozmýšľať kde kúpiť ako hneď niekde kúpiť bez rozmýšľania.

A hlavne som zabudol, som sa na Telegrame HI vlastne informoval, či viem nejako aj cez HI aplikáciu kúpiť BNB. Že jedine pomocou USDT alebo USDC. Tak to ešte pozriem ako to vychádza aj s poplatkom za poslanie do TrustWallet. A uvidím čo bude výhodnejšie, ale zase cez Binance aspoň tie BNB prídu hneď na TrustWallet, pri HI aplikácii by som zase musel čakať ako pri prevode HI dokým to schvália a odošlú.
SamerLP
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ard3ne 28. 1. 2023 19:45

ale to by nevadilo, veď tie bnb potrebujeme len na gas, tak ak by to bolo výhodnejšie, raz kúpiš a máš na dlho pokoj. Ale tiež, ako som sa dnes vrhol na porovnávanie búrz, tak ak som dal nejakú mincu akože kúpiť na burze hi, cena fakt veľmi zlá...

-- 28. 1. 2023 19:46 --

tým chcem povedať, že ak má niekto v HI záujem aj o obchodovanie s krypto a nielen o kartu a výhody, tak nech na to radšej zabudne a ide vykonávať túto aktivitu na binance...

-- 28. 1. 2023 19:48 --

ps: mám porovnané crypto/coinbase/binance/kucoin/huobi a teraz aj HI - na solídne obchodovanie sa na binance nikto nechytá.

-- 28. 1. 2023 19:51 --

...pozerám, na telegrame ti poradili zle. nedá sa, hi vôbec nepodporuje busd. skús si dať konverziu - akúkoľvek, busd neponúkne. majú pár mincí zatiaľ

-- 28. 1. 2023 19:53 --

BNB som chcel povedať :-)

-- 28. 1. 2023 19:55 --

328035192_1090707195196019_752594173057479165_n.jpg
ard3ne
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milos 28. 1. 2023 20:05

Však @SamerLP nepsal o BUSD, ale o USDT a USDC.
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod SamerLP 28. 1. 2023 20:07

Jasné, ak sa oplatí aj viac kúpiť. Reálne mne takých 10€ v BNB len na poplatky na SWAP vydržia potom snáď aj viac ako rok. Lebo keďže mám v pláne vyberať len raz mesačne, a už len ak bude swap poplatok max. 0,7€, tak na 12 mesiacov to je len 8,4€. A ešte zostane.

Ako hej cez Binance je super obchodovať, hlavne jednoduché, aj ja ako amatér som zvládol to čo som potreboval. Len stále je tam škoda ten poplatok za dobitie účtu v EUR. Buď cez SEPA kde je 1€. Inak 1,8% pri dobití kartou, čo nie je veľa zase, ale časom sa to naráta. Ale zase pri väčších čiastkach kde je 1,8€ viac ako 1€ pri SEPA platbe sa oplatí cez SEPA ísť.

Aj mi Binance ponúkal nech si objednám ich kartu, ale príde mi nanič z hľadiska cashbacku. Len 0,1% cashback a to max. mesačne 5€. A až pri 1 BNB = 281,76€ sú 2% čo je vlastne podobné ako na HI keď budú cashbacky slabšie s Silver tierom, no s tým, že Binance card nemá žiadne výhody ako HI. A ten 3% cashback pri Binance Card kedy treba mať 10 BNB = 2817,59€ už je veľa, a toto je zdarma u Plutus predsalen.

Aha, to je škoda, že sa nedá teda nijako zmeniť hocičo na BNB. Pritom som sa rovno aj preistotu pýtal, že či viem ak mám USDT ich konvertovať na BNB a napísali mi, že hej :D
SamerLP
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron