HI.com

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod SamerLP 2. 2. 2023 20:30

hmmm.... prišiel mi akýsi mail od HI, že už mesiac som zaregistrovaný, no môžu si ho strčiť niekam keď dokopy pár dní ho využívam pri čakaní na IBAN a teraz po zablokovaní účtu :D
SamerLP
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ard3ne 3. 2. 2023 13:28

To je ďakovný list, čítaj poriadne: Vážený silver member, ďakujeme, že ste nám prispeli, vaše (teraz už naše) peniaze využijeme podľa našich predstáv. Ak máte ešte nejaké zbytočné financie, do úplného vypnutia našej stránky ostáva ešte niekoľko dní, preto s dobitím ibanu nečakajte na poslednú chvíľu. Ďakujeme za vašu (finančnú) podporu.
ard3ne
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SamerLP 3. 2. 2023 14:02

Áno, tak ako píšeš. Keďže prešlo 10 dní od zablokovania a to stále u mňa pretrváva :D Fakt ešte, že tam moc nemám, ale tí čo tam majú stovky eur to nepoteší.

E-mail ohľadom toho som písal v stredu, napísané bolo, že odpovedajú do 1-3 dní, zatiaľ dva dni prešli a bez odpovede. A to mám veriť takýmto podvodníkom :D :D

Inak pomaličky aj cena HI akosi klesá, keď som ja kupoval HI na Black, stáli nejako okolo 27€ tuším, teraz stojí 1000 HI = 22€.

-- 3. 2. 2023 14:18 --

Tak vyšiel akýsi dlhý update:
Here is an end-of-week status update, Friday 3rd February 2023.

The ongoing investigation with our partners at Moorwand and Mastercard continues, following the attempted de-frauding of our Debit Card program. Whilst frustrating and highly inconvenient, the platform is secure, as are all user funds, and the resulting financial impact to our business is minimal.

However, as a result the Debit Card program remains deactivated until next week.

We understand that service downtime is frustrating - especially given how new the Debit Card is - but security, and indeed improvement of security must be our utmost priority. This requires thorough review and testing with our partners.

---

Fraudulent Debit Card Users
Over 300 accounts are alleged to have directly committed financial crime via our platform. All individuals have been locked from the hi Platform and have been reported to the relevant authorities in their markets, including a full report detailing personal information relating to KYC, IP Address, Telegram ID and the alleged fraudulent transactions.

Furthermore, as our investigation unfolds, we can see that many more accounts are involved, though less directly, as funds have been transferred between accounts using the SEND function and other methods. This complicates matters and expands the scope of the investigation.

Finally, we are aware of several bad actors masquerading as honest hi members in our Telegram groups, in an attempt to salvage stolen funds. Once again, this means we need to treat our review with even greater care. We apologise to those legitimate members that have been impacted by this.


Criminal Telegram Groups
We have also been made aware of some Telegram Groups encouraging financial crime against the hi Platform, as well as offering cash in return for legitimate IDs to bypass KYC. Please remain vigilant and report any users you suspect of such activities to your local Telegram moderator.

---


IBAN Deposits
Some members reported that deposits they made to their IBAN during App downtime did not show in their account, as a result of them being halted by our banking partner’s systems.

>> 26 of the deposits reported missing have now been processed and are showing in member’s accounts.
>> 15 are being processed by Moorwand and will show in accounts very soon (we were hoping by today, that might still be the case, though it’s getting late).


Account and Fund Freezes
As part of our investigation, a small number of legitimate members had their accounts locked and, in some cases, funds frozen/deducted, as a necessary step in order to identify the bad actors and prevent platform loss. We apologise sincerely to those legitimate members affected by this.

>> 9 legitimate members have now had those amounts re-credited to their accounts, and their accounts unlocked. They will also be notified by email.


Un-credited Refunds
There are a number of members waiting for legitimate refunds to be credited. The issue here relates to settlement. So while we know from Mastercard that the legitimate refund occurred, in many cases the settlement funds have yet to be credited to hi via our banking partner. We are working with Moorwand to accelerate this process, and in the meantime we thank you for your patience. Don’t worry they WILL be credited to you.


Over-Crediting Due to System Refund Error
A small number of members were over-credited funds due to a system refund error between our partner’s systems and our own. Their accounts were thus locked as part of our investigation, which also showed a number of fraud users amongst this group.

>> 12 legitimate members have had those funds clawed back from Flexible, and will be notified via email. Again we apologise for the inconvenience to these members, their accounts will be unlocked imminently.
Subscription Rebates
As our card program is in its infancy, we asked members to submit subscription rebate requests via a Form while we finalise the automated process via our App. We will credit these HI rebate amounts to members next week. We thank you for your patience.


Deposits & Withdrawals
Fiat withdrawals from IBANs will be reactivated imminently (potentially today still, if not primo next week). We will notify members once we have received confirmation from Moorwand that they are reactivated.

While we continue to work through the investigation, please anticipate that both fiat and crypto withdrawals may take longer than normal as we have extra checks in place. However, of the withdrawal requests so far today (Feb 3rd), only 5 are currently on hold for additional scrutiny.


---


All-in-all, our team and partners have made good progress in moving forward from this incident which has caused inconvenience to honest members in the aftermath.

If you are still locked out, or have funds deducted/frozen, please contact us so we can follow up with the team asap.

Thank you for your support and patience, we hope this update provides some clarity.

We wish everyone a great weekend ahead,
The hi Team


Čiže karty ani budúci týždeň nepôjdu, stále to predlžujú... a o zamknutých účtoch nič moc nenapísali, len možno to, že treba im napísať. No čo z toho, napísal som im a nič.
SamerLP
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ard3ne 3. 2. 2023 19:53

je nový mesiac, kde mali prísť odmeny za platby: Takže, ja som mal: preposlanie 100 eur na účet - 100 hi prirátané. 3x výhoda, vybral som si - curve black 9,90€ - späť v hi - rovná nula. Netflix - 12,99€, späť v hi - rovná nula. Netflix, prezieravo 5,99€, späť rovná nula. Ako to máte vy? dostal niekto späť niečo? teda okrem tých biednych 100 hi za transfer na iban? (transfer som nerobil kvôli hi, chcel som zaplatiť ubytovanie cez booking a mať z toho 5%, ale medzitým blokli karty). nechcem nič hovoriť, ale spokojnosť je silne na mojej strane. Pád hi, zatiaľ prerábam 30 eur a zaplatené zbytočnosti bez odmeny...
ard3ne
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SamerLP 3. 2. 2023 20:01

Mali prísť odmeny za predplatné prvý februárový týždeň, ale ako sa píše v tom update čo som vyššie poslal, tak až budúci týždeň.

Subscription Rebates
As our card program is in its infancy, we asked members to submit subscription rebate requests via a Form while we finalise the automated process via our App. We will credit these HI rebate amounts to members next week. We thank you for your patience.


Aj to píšu ako som spomínal, že trebalo preistotu vyplniť nejaký ten dotazník či čo to. Takže ak si ho nevyplnil je to otázne či budeš medzi tými ktorým to pripíšu.

Ale aj tak je to celé nahlavu aby poskytovali tieto odmeny za predplatné a nefunguje to. A ich výhovorka, že je to v začiatkoch, no a čo. Ak to teda funguje len na určité predplatné instantne, ale pritom na väčšinu nie tak to je odfláknuté.
SamerLP
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ard3ne 3. 2. 2023 20:16

môžem sa vy... na ich dotazník. zaplatil som si ten tarif, tak nech dávajú bez dotazníka. Samozrejme, že sa budem informovať, ak to nepríde, ale teraz počkám. Ale sranda je, že "našli" nejakých 300 podvodníkov - a blokli celú burzu. To je ale nezmysle! Tých 300 by sme my tu v skupine skontrolovali už 5x. a keď ich našli a hlásia ich kade tade - prečo sme všetci bloknutí? a ešte minimálne týždeň budeme? (alebo som niečo zle pochopil?)
ard3ne
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SamerLP 3. 2. 2023 20:47

Čo ti poviem, je to banda. Aj teraz som na Discorde čítal, že niekto stále čaká ako ja od 18. januára na depozit a doteraz sa nepripísal. A stále mám zablokovaný účet ako aj iní ľudia. A dokonca sa moderátor toho týpky čo čaká spýtal: "Why are you worried?" - by si zaslúžil za toto tak facku. Čoho sa bojí? No toho, že od 18. januára sa zatúlali peniaze bohvie kde. Sa moderátorovi hovorí všetko ľahko keď on nevie aké to je byť v takejto situácii.

Najlepšie, najprv povedia, keď sa uzamkli účty, netreba nič robiť atď. A teraz ti povedia, nech píšeš podpore... to si hovorím to kde sme? Tak oni mi zablokujú účet a ešte ja sa mám doprošovať aby mi ho odblokovali?

S tou odmenou to isté, najprv napíšu, že do 30 dní či príde odmena za predplatné a následne si vymyslia akýsi dotazník.

A to najviac najsmutnejšie na všetkom je, že ak chceš niečo riešiť s HI, nemožné. Na Telegrame ti povedia len čakať, čakať, alebo ťa pridajú do nejakého nezmyselného listu, ktorý nemá význam. E-mail napísať zbytočné. Live chat v aplikácii? Stačilo mi raz, namiesto odpovede mi napísali, že od 21-25. januára je nový rok v Číne a kvôli tomu je menej ľudí na podpore a, že si mám teda nájsť odpoveď na svoj problém inde či inak ich kontaktovať. Hej, jasné, nájdem si určite odpoveď, že prečo mi neprišiel depozit vtedy a vtedy. :D :D Srandičky.

Na HI, funguje len jedna vec, kúpiš si HI a stakneš tier a to je všetko. Hlavne, že majú tvoje peniaze. Poskytnúť ti čo najrýchlejšiu pomoc vôbec, načo. Čakáš dlho na IBAN? Čakaj ďalej. Čakáš 10 dní na odblokovanie účtu? Čakaj ďalej, buď trpezlivý. Aktivácia kariet? Ešte týždeň počkaj predsalen.
SamerLP
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ard3ne 3. 2. 2023 20:58

Inak radili ľuďom, ktorí si chcú vybrať peniaze z účtu, nech si zmenia cez aplikáciu eur na napr usdt a tie presunú (krypto sa presúvať dá). Tak aspoň také riešenie. Ja zatiaľ nechávam, nejako verím, že sa to ešte pozbiera..
ard3ne
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SamerLP 3. 2. 2023 21:08

Síce hej, ale čo s tým, keď ja by som napríklad ani nevedel kde inde to vybrať do EUR dajme tomu to crypto čo prevediem. Ale zároveň ja neviem premeniť tie peniaze ani na crypto skrz zablokovaný účet :D

Zároveň tuším som čítal, že sú problémy aj akosi s posielaním crypta, že dosť dlho bývajú pending tie presuny. Bohvie, či niekedy spravia instnatné výbery crypta, ako je to bežné všade.
SamerLP
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ard3ne 3. 2. 2023 21:36

Z blokovaneho účtu to už je fakt problém... Inak na hocijakej burze to zmeníš na eurá, binance, crypto, coinbase... Všade, kde máš KYC
ard3ne
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SamerLP 4. 2. 2023 23:39

Máš pravdu, no len či sa to dá vybrať potom na kartu/účet v banke. Lebo napadlo ma, namiesto poslania tych HI späť na hi.com, aj na Binance a tam zmenit na EUR a poslať si ich sa účet, len pozerám, že na Binance zjavne výber EUR na kartu je spoplatnený 1,8%. Ale napadá ma ešte jeden spôsob, vybaviť Binance card, a tie peniaze vybrať s bankomatu cez Curve a bude to free. Alebo dobiť Revolut účet Binance kartou. Len zase je otázne, čo vyjde lacnejšie, či zmena na hi.com co EUR alebo Binance.

A ako inak u mňa žiadny posun, locknuty účet stále, na mail neodpísali ešte. A nemám ako inak ich kontaktovať, keďže na Discorde tiež 3 dni ešte mám mute.
SamerLP
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ard3ne 5. 2. 2023 09:12

niektoré burzy (napr. crypto.com) majú výbery zadarmo, ale ako pozerám, minimálne 80€. S tým binance a kartou - výbery, dobíjanie - to je asi lepšie spôsob. Ja však verím, že burza HI to nezabalí a že budem môcť robiť tak, ako som pár príspevkov vyššie písal a používať tie peniaze tam. Ale zase - keď sa rozhýbu, tak to cez curve môžeš robiť aj na HI - poslať do peňaženky, poswapovať, vrátiť, zmeniť na eurá a cez curve kartu vyťahovať.
Inak ono je jasné, že sa tu nebavíme o nejakých extra sumách, ale ak ti prídu peniaze na slovenský účet z kryptoburzy (a poviem vo väčších objemoch), možno by sa o to mohla zaujímať banka a finančná správa. Predsa len je jasné, že ak ti prídu eurá z burzy, že tam došlo k nejakým obchodom...
ard3ne
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SamerLP 5. 2. 2023 11:46

Určite ako píšeš bude asi jednoduchšie poslať do na HI späť a tam minúť vlastne rovno na tie výhody čo sa strhávajú s hi karty. A hej síce viem to riešiť výberom cez Curve aj cez hi.

Ale skôr mi išlo o to, či náhodou taký Binance nebude mať lepší kurz napríklad pri swape XRP na EUR oproti hi.com. Zároveň pozerám, že u Binance sa dá zmeniť XRP na EUR už od 2,41 XRP čo je cca 0,90€ čiže tým sa dá ľahko aj vyriešiť problém u HI kde je ako si písal nejako 14€ minimum swap na EUR. Len zase pravda kvôli tomuto je tu krok navyše, ak potrebujem teda znova poslať späť na HI aby sa z toho zaplatili predplatné. Prípadne, ale ak by to vyšlo cenovo lepšie sa to skôr teda oplatí ako priamo u hi.com meniť to na EUR.

Len by to teda chcelo aby si HI rozhýbalo a odblokovalo účty a aj karty. Dneškom ja mám zablokovaný účet 12 dní a to mi teda normálne nepríde. Podľa mňa čakám až príliš dlho a stále nevidím dôvod na tak dlhú blokáciu a viac mi príde, že nič nerobia pre to aby kontrolovali účty. Si myslím, že ak takto zablokovali účty a chceli ich kontrolovať, majú pre to robiť 100% práce aby ich odblokovali, lebo takto fakt mi príde, že vôbec nemajú extra záujem o čo najrýchlejšie odblokovanie. A len my strácame dôveru v HI, a to isté s kartami.

Taktiež mi nedáva zmysel akú spojitosť máme my so zablokovanými účtami s tými podvodníkmi čo ich bolo 300 či koľko. A už je nezmysel, že akurát napríklad ja čakám na ich kontrolu tých 12 dní, keď tam dokopy mám max. 10 platieb, 1 refund, kde si pekne vedia zistiť, že dokonca som stratil HI na tom refunde. Zároveň nemám ani žiadny presun HI na externú peňaženku. Tak nechápem, či teda vôbec niečo robia. Keď ako písali, z 1300 účtov za 2 dni odblokovali 1000 účtov, a zvyšných 300 nedokážu za 12 dní. Bravo.

A to ešte vidím ako keď mi ho odblokujú tak moje dobitie účtu zo dňa 18. januára v hodnote 20,50€ tam stále nebude a to ma fakt naštvú.

Tá ich podpora inak fakt stojí za nič. 1.2. 2023 19:37 - napíšem im cez nejaký google formulár, kde píšu, že odpoveď dostanem do 1-3 dní. Najlepšie, že nepíšu, či pracovných alebo aj víkend mám rátať, no ak víkend nerátam tak v pondelok najneskôr v utorok by mi mali odpovedať, ale nedávam im vôbec nádej.

Písal som aj čo sa mi deje s účtom na reddite, a jeden týpek dobre napísal, ak by boli banka tak by prišli už dávno o licenciu. Predsalen toto mi nepríde fér a aj legálne aby niekomu blokovali kedy sa im zachce účet.
SamerLP
Nadšenec

Odeslat příspěvekod SamerLP 7. 2. 2023 21:19

Hi everyone.

I understand everyone is anxious to have their cards activated again. As you can imagine there have been a number of things to address. Let me try and provide some more details around next steps and timeline.

The majority of system and process improvements are backend-related and nearing completion, but there have been a couple of issues over the past week that have slowed our progress just a little. Nothing major, but enough to set us back a couple of days.

Additionally, although most improvements are in the BE, we will also need to submit a new version of the App (2.4.7) to App Stores for review and approval before cards can be activated again. After which there also needs to be a short period of internal testing in a live production environment.

Based on that, my estimation is that Cards will not be live this week. Of course, we all want to have cards switched back on ASAP, but the most important thing is that functionality and security is in place. IMO next week is most realistic.

So yes, “days, not weeks” was inaccurate.



Secondarily, we recognise that member support is an issue at the moment - with many of you waiting for responses to questions / issues. We’re working through a thorough re-vamp of the support model at the moment, with a view to significant improvements in the very short-term. I’m addressing this personally and will share an update on the re-design of this later in the week.



We’re making good progress and working through things as fast as we can and thank you all for your patience. The timeline may change, but this is my assessment based on current progress + some buffer.

The hi Team.


Dnešný update, ktorý postli na Discord. Čiže aj ako písali, že karty pôjdu do konca týždňa tak znova posunuté o týždeň.

Zároveň ja stále mám zablokovaný účet, a to ako píšu vyššie o prepracovaní podpory... hrôza. A, že pracujú tak rýchlo ako sa dá je tiež blbosť keď sa nič nedeje :D
SamerLP
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ard3ne 8. 2. 2023 07:12

akože budúci týždeň? to fakt? na telegrame mi príde, ako by sa nič nedialo, ľudia sa pýtajú o výhody, zakladajú účty, všetci spokojní. akože čo k tomu dodať... zablokujú účty, vypnú karty, že to bude trvať tri týždne asi nikomu nevadí... krypto všeobecne sa pomaličky zbiera, hi padá krásne ďalej, projekt na úrovni.... zo začiatku som mal v pláne to používať ako primárnu kartu, teraz budem rád, keď neprídem o všetko, čo som tam nalial. ak to niekedy spustia, tak snáď len využívať výhody a rýchlosťou blesku meniť všetko na eurá (v podstate otáčať tie isté peniaze na výhody). A to splietali o 300 účtoch, ktoré riešili. ach jaaaaaaaaj

-- 8. 2. 2023 07:57 --

inak ešte že to tu čítam + telegram, naozaj je potrebné vyplniť ten formulár, ako píšu, ich systém odmien je v plienkach, čiže bez toho formulára to nepreplatia. Pánečku, ak tri týždne kontrolujú 300 účtov, neviem si predstaviť, ako budú refundovať všetky platby na všetky účty prostredníctvom google formulára...
ard3ne
Nadšenec
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků