HI.com

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod SamerLP 8. 2. 2023 21:09

Sú to banda. Tiež radšej nemali ponúkať tieto odmeny za predplatné ak to nefunguje a treba sa doprošovať a vypisovať formuláre aby ti odmena prišla. To radšej by som čakal dlhšie na to ako to spustiť a neskôr sa dozvedieť, že to vlastne nefunguje a treba dodatočne to riešiť.

Inak dnes konečne po 7 dňoch mi vypšal Mute na Discorde, tak rovno píšem, že stále locknutý účet, už 15 dní.

A skoro ma porazilo čo mi odpísali...
Hi, since you're in Telegram. - Connect with our Telegram Support bot and share your details there.


WTF?! Tak najprv, ma pridajú na akýsi zoznam na Telegrame, potom nech napíšem mail/vyplním google dotazník. A teraz mám písať znova a úplne inde? Toto je riadny bordel. Aj to by som rád vedel, či funguje im vôbec ten "bot" na Telegrame, lebo napísal som tam a zatiaľ čakám na odpoveď tak som zvedavý. Lebo čo som napísal cez google formulár tak odpoveď mala byť 1-3 dni, a písal som to 1.2. a dodnes neodpovedali.

Aj to, že posunuli aktivovanie kariet na budúci týždeň sa mi nepáči, a moc tomu neverím. Aj keď by ich aktivovali som zvedavý či dokážem nejako 20. februára zaplatiť Curve predplatné. Len či to pôjde ak budem mať zablokovaný účet, a zároveň nemám tam ani dostatok peňazí takže to asi nepôjde.

Zlatý Plutus, síce teraz mávam tam problémy s pending transakciami, ale stále lepšie ako u HI kde nejde karta, zablokovaný účet :D
SamerLP
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Rupizhnjaak 9. 2. 2023 13:54

Myslím, že pravděpodobnost, že se jedná o podvod, se blíží 1. Ti moderátoři na telegramu jen udržují lidi v naději, reálné výsledky jejich "pomoci" nejsou žádné. Patrně čekají, až to postupně všichni vzdají. Já už jsem to vzdal, naštěstí mi v tom kanále zůstalo jen asi 140$. No, už jsem v životě přišel o víc.
Rupizhnjaak
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 9. 2. 2023 18:27

Přesně tak, zbytečné se nad tím vzrušovat, já přišel jen o odměny získané vloni za placení Crypto.com kartou + ještě ve fiatu mám kolem 180 eur (prý to jde vybrat převodem na kryptoměnu a převést, ale zatím to moc neřeším, třeba letadlo ještě nabere na chvíli výšku)... I do kasína se chodí jen s penězi, o které si můžu dovolit přijít (aniž by mě to nějak existenčně ohrozilo)...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod SamerLP 10. 2. 2023 09:30

Tí moderátori sú úplne zbytočný. Robia si čo chcú, hlavne nedokážu pochopiť aké to je keď niekto sa nemôže dostať na svoj účet, a keď sa im nepáči tvoje chovanie tak ťa zablokujú.

A nijako sa nedá vôbec skontaktovať s HI... písal som všade možne a stále locknutý účet, aktuálne 17 dní a podľa nich to je zjavne normálne.

Ako ešte fakt našťastie, že tam moc peňazí nemám. Ale nie je vôbec normálne aby kvôli nejakému "útoku" podvodníkov zablokovali bezdôvodne stovky používateľov a nerobili nič pre to aby odblokovali účty čo najrýchlejšie.
SamerLP
Nadšenec

Odeslat příspěvekod SamerLP 11. 2. 2023 13:21

Tak čo sa dnes stalo... skúsim teda dnes ráno sa prihlásiť, naťukám údaje a vypýta aj overenie cez Google authenticator a je to tam, dostal som sa do svojho účtu po 18 dňoch čakania. Hrozné.

Zároveň som prekvapený, že deposit čo som robil 18.1. v dvoch sumách. Jeden prišiel 7.2. a druhý 8.2. Síce je to spôsobené výpadkom IBAN-u počas toho dňa čo bol, ale aj tak 20/21 dní čakať na depozit to je sila.

A aby toho nebolo málo čo musel som doteraz riešiť, môžem znova. Podľa informácií mali byť tie odmeny za predplatné vyplácané tento týždeň a nestalo sa tak. Vyplnil som ešte v Januári ten ich dotazník a prd z toho. Dodnes nemám HI pripísané za Curve predplatné.

@ard3ne - ty si na tom ako? Tiež ti stále HI za tie predplatné neprišli?
SamerLP
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ard3ne 13. 2. 2023 06:59

nie, nič. vypísal som ten ich slávny formulár, samozrejme, odpoveď žiadna. Takže čakačka....
ard3ne
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rupizhnjaak 13. 2. 2023 09:46

Rupizhnjaak píše:Myslím, že pravděpodobnost, že se jedná o podvod, se blíží 1. Ti moderátoři na telegramu jen udržují lidi v naději, reálné výsledky jejich "pomoci" nejsou žádné. Patrně čekají, až to postupně všichni vzdají. Já už jsem to vzdal, naštěstí mi v tom kanále zůstalo jen asi 140$. No, už jsem v životě přišel o víc.


Včera mi po třech týdnech prošel výběr HI :shock: Takže už jsem v mínusu jenom něco přes 100$.
Rupizhnjaak
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ard3ne 13. 2. 2023 11:39

neskúšal niekto vybrať peniaze cez iban? (eurá). Lebo aplikácia mi to dovolí (teda, dovolí mi vpisovať údaje iban-u pre transfer), pričom ešte minule ma ani k tomu kroku nepustilo. Lebo nechcem veľmi meniť na krypto (slabší kurz ako inde) a tiež nechcem, aby tie eurá zase niekde viseli dni či týždne.
edit: takže som to skúsil, nejde to (nepodporovaný alebo chybný iban - skúsil som ich viac...)
ard3ne
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rupizhnjaak 13. 2. 2023 15:24

Výběr přes IBAN mi taky nefunguje (zkoušel jsem naposledy včera), na všechny IBANY mi hlásí to stejné, nepodporovaný, nebo chybný IBAN.
Rupizhnjaak
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SamerLP 13. 2. 2023 17:33

ard3ne píše:nie, nič. vypísal som ten ich slávny formulár, samozrejme, odpoveď žiadna. Takže čakačka....

Zistil som k tomu viac. Požiadal som o pridanie do nejakej hi-Buyers skupiny, do ktorej sa môžu na Telegrame pridať všetci čo kúpili HI priamo cez HI, ráta sa aj ak kúpiš HI napr. ako ja keď som kúpil pomocou USDT. Ževraj pozvánka do tej skupiny počas toho ako som HI kúpil bola k dispozícii, ale akosi som si ju nevšimol. Ale dalo sa dodatočne požiadať na Telegrame po napísaní nejakému týpkovi a poslal som mu len screen toho, že som HI kúpil a poslal mi pozvánku.

No a tam som narazil na "end-of-week status update", ktorý tam postli 10.3. v piatok. A ohľadom vyplácania predplatných sa tam píše:
Subscription Rebates
As our card program is in its infancy, we asked members to submit subscription rebate requests via a Form while we finalise the automated process via our App. We will credit these HI rebate amounts to members next week. We thank you for your patience.

Najväčší vtip, ale je, že presne toto čo som citoval úplne to isté znenie napísali aj týždeň predtým a to v piatok 3.2., čiže to zase posunuli ako aj obnovenie kariet.

Dosť veľký bordel v tom majú, najprv napíšu, že budú to vyplácať 1 týždeň vo Februári, a potom posunuli to na druhý týždeň a teraz na tretí týždeň. Reálne ja mám teraz platiť 20.2. predplatné za Curve, a to bude 30 dní do kedy píšu, že sa odmena pripíše a som zvedavý či sa tak stane. Zároveň ešte je otázne, či budem môcť zaplatiť to predplatné, lebo ak tento týždeň nespojazdnia karty... nič nezaplatím :D

K tým IBAN výberom to je tiež potom jeden veľký bordel. K tomu tiež inak vydávali skoro každý deň "service update", že čo všetko je aktívne/neaktívne. No podľa posledného tohto update, dňa 9.2. je napísané: "Withdraw (Fiat) - Active", čiže by to malo ísť, ale ak to neberie IBAN - nepodporovaný, to je pekný bordel :D

Mňa napadá jedine čo by som aj ja chcel robiť, tak buď dobiť Revolut, alebo vybrať cez Curve v bankomate. Len tu je otázka, či ma nezablokujú. Lebo dávnejšie som na Telegrame niečo čítal, že zjavne cashback idú znižovať kvôli špekulantom čo si dobíjali Revolut a dostávali za to odmenu. Ale moc tomu neverím, že je to dôvod, keďže predsalen určite sa dá vylúčiť aby tieto dobitia Revolut účtu nedávali cashback. Len tu je asi aj ešte riziko, aby ma nezablokoval aj Revolut ak by som toto často robil a prevádzal si ešte peniaze na svoj účet, ževraj aj to majú vo zvyku blokovať a rušiť účty.

-- 13. 2. 2023 18:19 --

Inak Hi má nejakú valentínsku akciu kde predáva všelijaké domény .hi.

https://unstoppabledomains.com/c/hi-valentine

Si hovorím len čo tam fetujú keď hentaké sumy pýtajú :D aj tie najlacnejšie čo sú predané za 20 dolárov by som si nekúpil :D :D Ale pozerám, že šialenci sa nájdu čo kúpia, najdrahšiu čo niekto kúpil ako pozerám je doména iloveyou.hi za 2 500 dolárov :D a doména so.hi má, že pending za 50 000 dolárov :D

Chcel by som vidieť, či sa nájde šialanec na kúpu za 100 000 na doménu sexy.hi :D
SamerLP
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ard3ne 14. 2. 2023 07:02

idú znižovať cashback kvôli dobíjaniu revolut je asi ďalšie klamstvo (veď to musia vedieť vypnúť ako všetci). A v tom ich dokumente zo dňa 9.2. majú presne napísané, že cez iban withdraw je active (len je tam dodané *IBAN Withdrawals for fiat have now been reactivated via our banking partner), takže či nie len na účet niekoho, čo má tiež iban v HI, čo je potom pekný nezmysel).
Cez revolut nedobiješ a cez curve nevyberieš, keďže karty sú inactive.
a tie domény hi som nejak stále nepochopil, načo sú dobré. akože dobre, posiela mi niekto btc, tak mu nedám tú dlhočiznú adresu, ale moja_domena.hi a príde mi to kam? na ich burzu? a prečo? prečo nie radšej do peňaženky? ale tomu možno len nechápem a niekto mi to vysvetlí.

-- 14. 2. 2023 07:07 --

takže edit: pravdepodobne vytiahnuť peniaze ide, ale skúšal som slovenskú banku - nepodporované, belgickú (wise) - nepodporované, nemeckú (vivid a banka Solaris) pravdepodobne podporované, keďže ma pustilo až na záverečný krok o potvrdení prevodu. Avšak poplatok pri akejkoľvek výške prevodu je 1€, takže som to nepotvrdil. (stále verím, že sa to spustí a budem tie peniaze používať)
ard3ne
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jjrr 14. 2. 2023 16:00

Jestli tam nemají nějakou ochranu jako crypto.com, že jde vybrat pouze na takový účet, z kterého byla předtím přijata platba a platba lze přijmout jen z účtu se stejným jménem a příjmením?
jjrr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod ard3ne 14. 2. 2023 19:04

No, možné to je, keďže som zasielal presne z tohto účtu
ard3ne
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SamerLP 14. 2. 2023 19:29

ard3ne píše:idú znižovať cashback kvôli dobíjaniu revolut je asi ďalšie klamstvo (veď to musia vedieť vypnúť ako všetci). A v tom ich dokumente zo dňa 9.2. majú presne napísané, že cez iban withdraw je active (len je tam dodané *IBAN Withdrawals for fiat have now been reactivated via our banking partner), takže či nie len na účet niekoho, čo má tiež iban v HI, čo je potom pekný nezmysel).
Cez revolut nedobiješ a cez curve nevyberieš, keďže karty sú inactive.
a tie domény hi som nejak stále nepochopil, načo sú dobré. akože dobre, posiela mi niekto btc, tak mu nedám tú dlhočiznú adresu, ale moja_domena.hi a príde mi to kam? na ich burzu? a prečo? prečo nie radšej do peňaženky? ale tomu možno len nechápem a niekto mi to vysvetlí.

Tiež som toho názoru, že je to blbosť, kvôli Revolutu znižovať cashback. Určite sa dá jednoducho spraviť aby proste pri Revolut dobíjaní cashback sa nepripísal a hotovo. Mohli by, ale fakt nechať tak ako to je, predsalen koľko ľudí na to nadávalo, že to chcú spraviť a nakoniec povolili a cashback ostáva zatiaľ na dobu neurčitú rovnaký. Lebo fakt ak to znížia tak pochybujem, že to nejako pomôže k zvýšeniu hodnoty HI, a celkovo k rozrastaniu komunity.

To s tými doménami tiež nechápem, aký to má vôbec význam, či tým niekto chce "flexiť" alebo čo. A ak to je fakt len pre ich vlastnú HI peňaženku tak to je už úplne oničom a za tie ceny čo pýtajú.

A je mi jasné, že teraz cez Revolut či Curve nevyberiem nič, myslel som potom ako budú karty znova aktívne. A ako píšeš, keď je poplatok za výber 1€ to sa moc neoplatí a keď to ani nejde vyberať.

Inak toto dosť nechápem, prečo toto robia, že vieš si dobiť svoj účet len pomocou účtu písaného na svoje vlastné meno. Predsalen aj taký Plutus toto už ide zmeniť kde zmenou bankového partnera bude možné nechať si aj výplatu posielať na ten účet, a zároveň aj od iných ľudí, a ešte aj SEPA platby by mali byť.
SamerLP
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ard3ne 15. 2. 2023 06:57

Beriem späť odpoveď vyššie - neposielal som si eurá cez VIVID ale cez tatrabanku. Na tatrabanku hlási chybný iban, na vivid solaris sa to dá, čiže vyzerá, že nie na ten účet, z ktorého tam peniaze prišli, ale len na nejaké vyslovene podporované.
A inak k tým nepripísaným odmenám, na telegrame majú hitparádu, kedy sa treba ozvať. Neozývajte sa prvý deň, kedy vznikne problém, ale vyčkajte takto (ak sa to medzitým nezmení:
withdrawals/deposits: po 2 dňoch
Iban activation: po 14 dňoch
kyc - 14 dní
refunds: 90 dní :-D
rebates: 60 dní

o 60 dní by som čakal už tretie odmeny, veď to aj zabudnem, čo som mal nastavené
to bude ešte veselica s tým HI
ale ked vedia vypnúť účty na 10 dní, karty na 20, tak mi to príde úplne v pohode :-D :-D
ard3ne
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků