HI.com

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fremantle 31. 5. 2023 15:32

Maximální cashbank 2,5 % z 10 % je docela sešup, až takové radikální škrty jsem nečekal... Za pondělní nákup na Amazonu jsem dosud HI nedostal, tak jsem zvědavý, jestli dostanu ještě 8 %, nebo už mám počítat s 1,5 %... ekvivalent 40 eur by už docela zamrzel... :mrgreen:

Zjevně se snaží uživatele nabádat, aby si buďto HI ponechávali, případně zjevně začali dokupovat další, protože až bude možné utrácet HI platbami karou, z těchto transakcí bude možné nadále získat až 12 % (moc si ale nedovedu představit si poslat na platformu fiat, před platbou nakoupit HI a pak těmi HI zaplatit - počítám, že útrata v eur bude konvertovaná na eura s příplatkem nejméně 1 %, nákup bůhví, takže už tohle "kolečko" je bez cashbacku ztrátové, takže záleží, jak velkým lákadlem budou získatelná procenta)... :hm
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod ard3ne 31. 5. 2023 16:38

ja to určite minimálne vyskúšam v akom kurze kúpim HI, v akom za nich nakúpim, aká bude čistá strata pri týchto krokoch a aký bude vo finále cashback tých 5%. Ale, samozrejme, už je to tak nekomfortné, že sa to (ak sa to) oplatí asi len pri vyšších čiastkach... Uvidíme. A tiež som zvedavý, čo tieto kroky urobia s cenou HI
ard3ne
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SamerLP 31. 5. 2023 20:16

ard3ne píše:ja som to pochopil inak - že ak budeš platiť fiatom, tak pri silver je už len 1% cashback. Len v prípade, ak budeš platiť HI (čo sa bude dať), tak vtedy je cashback 5%

Jáj, máš pravdu. Som to v rýchlosti čítal a ponáhľal sa do roboty tak som aj narýchlo to sem písal :D

No to je potom ešte väčší otras tým pádom. Čiže vlastne dodržali to čo sľúbili, že hocikedy znížia cashback, keďže ten cashback pri platbe vo fiat je taký aký mal byť od nového roka. Ale zároveň dosť tým podrazili tých čo mali mať taký cashback aj do konca roka 2023.

Platiť v HI, má to síce výhodu, že odpadáva nutnosť posielať tie HI niekam a zamieňať na eurá. Ale zároveň ja to vidím viac negatívne. Stále nie je isté, že či cena bude stabilná. Lebo ak by mala stále stúpať/klesať tak rapídne ako doteraz to dosť prerobíme.

No, ale negatívum je to, že je tu nutné tým pádom prevádzať fiat na HI, a je otázne či sa to oplatí a aká by bola strata. Ako je síce pekné, že by som kvôli tomu získal 5% cashback v mojom prípade pri Silver, ale ak stratím na prevode fiat na HI a následne aj pri klesajúcej cene HI tak z toho cashbacku nič nebudem mať.

Inak zaujímavá otázka by bola, že či predplatné musí byť zaplatené v HI alebo vo fiat, to je tiež celkom otázka :D

Oznámiť to inak deň pred zavedením to je riadna hanba. A nepríde mi to vôbec normálne, ale zase keďže sa jedná o HI sa nedivím, všetko robia "svojim" spôsobom. No aj tak slušne mohli to oznámiť omnoho skôr.

Ja to avšak vyskúšam ako to bude fungovať, ale aj keby som to využíval tak maximálne do konca roka kedy mi garantujú Silver, potom už fakt sa HI neoplatí používať.

//EDIT: práve som zistil, ešte jedno info, ktoré moc nepoteší. Ten cashback limit čo je napríklad pri Silver 50 USD mesačne je podľa všetkého dokopy pre predplatné aj platby kartou.
Čiže ak využiješ 2 predplatné v plnej sume 12 USD, tak potom získaš 5% pri platbách kartou ale mesačne len 26 USD, čiže cca 24,36€.

Čiže tu kto chce maximum vyťažiť napríklad zo Silver, tak to už fakt Plutus aj pri 3% s Everyday predplatným ponúkne vyšší mesačný cashback - 2 perky - 20€, 2000€ minutých kartou - 60€ - dokopy teda 80€ mesačne. Pri takomto porovnaní je úprimne 5% u HI nanič keď omnoho menej dokážem z toho získať :D
SamerLP
Nadšenec

Odeslat příspěvekod George_76 31. 5. 2023 21:14

Tak jestli temi predplatnymi jeste snizuji ten limit tak to uz je opravdu total fail, to pujde cely do kytek :D co jsem se ale nedocetl je jestli platit kartou v Hi pujde uz taky od zitrka... Koukal jsem jinak do apky a koupit Hi za Eur, neni nic sloziteho a nevidim tam ani zadny poplatky, tak by to mohl byt v pohode a pokud nebudu prevadet moc a hned to utracet tak by na to nemela mit vliv ani zmena kurzu Hi, ktera se zas tak drasticky ze dne na den nemeni :) co tam ale podle me pridat je ze si budes muset nastavit cim tou kartou platis, jestli HI nebo Fiat, to tam ted neni a bez toho to fungovat nemuze si myslim :)
George_76
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ard3ne 1. 6. 2023 05:38

samozrejme, nič sa nezmenilo, stránka veselo informuje o rovnakých podmienkach ako doteraz, čaká sa na nový update aplikácie...
ard3ne
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SamerLP 1. 6. 2023 08:47

Je to amatérizmus, hlavne ja na iOS nevidím zmeny, keďže dlho už nebola žiadna aktualizácia aplikácie.

Inak zistil som ešte takú vec, ževraj aj predplatné treba zaplatiť v HI aby si dostal odmenu. Tak to keď som čítal, som včera presunul Curve predplatné radšej na Plutus.
SamerLP
Nadšenec

Odeslat příspěvekod George_76 1. 6. 2023 09:34

To je prece blbost, nemuzou po tobe chtit platit predplatne v HI kdyz to technicky neni mozne :D

Kdyz se koukam do nastaveni měny karty tak krome eura jsou tam dalsi crypto ale HI mezi nima neni takze to v tuto chvili neni ani mozne... navic crypto ted funguje jen jako sekundarni mena, kdyz mas euro 0...
Naposledy upravil George_76 dne 1. 6. 2023 09:52, celkově upraveno 1
George_76
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ard3ne 1. 6. 2023 09:50

nie, predplatné nie, predplatné ide normálne - aspoň tak včera vysvetľovali. ale zase - kto vie, oni niečo od základov pomenia, a ani stránku nedokážu upraviť? veď ak dnes niekto náhodou narazí na ich stránku, povie si - paráda, za 400 eur mám také výhody, idem do toho - a už sa vidí, ako berie 8%, 5 či koľko perkov....
to, že sú amatéri, o tom sa baviť nemusíme. ani o tom, že zmenia zo dňa na deň bez prípravy - v čerstvej pamäti máme výpadok služieb na dva mesiace...
ard3ne
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod George_76 1. 6. 2023 12:47

George_76 píše:Tak to je mazec... vcera po 11 v noci se mi v HI objevila transakce , kterou jsem vubec neudelal a ani nemohl, protoze je oznacena jako CRV, tzn, pres Curve, jenze ja uz Hi kartu v curve smazal pred nekolika dny a navic jsem s ni tam neplatil od 20.5....


Tak jsem chtel po Curve Supportu a Hi supportu aby tu transakci overili. Vysledek?

Curve mi misto overeni rovnou blokli kartu, to jsou proste taky k.... tak jim obratem pisu ze jsem to po nich nechtel aby mi ji odblokovali ze se jednalo jen o jednu transakci tak uz zase nereaguji, takze jsem bez curve...
Hi pro jistotu nereaguje vubec...

Vite co maji vsechny tyhle spolecnosti spolecneho? Totalne priserny support, tam snad pracuji uplni dementi bez inteligence...
George_76
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hyper9 1. 6. 2023 13:25

Pokud má klient základní tarif zdarma, pak špatný support může být lehkým způsob, jak tlačit na přechod k vyššímu placenému tarifu.
hyper9
Nadšenec

Odeslat příspěvekod George_76 1. 6. 2023 13:33

To asi nebude vubec tim protoze zakladni mam jen u Curve, ale na Plutus jsem Hero a Hi - Gold, takze s timhle tvrzenim nesouhlasim, tyhle spolecnosti maji priserny support obecne a je uplne fuk jaky tam ma clovek tarif...
George_76
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Milos 1. 6. 2023 13:42

Jj potvrzuji, Curve má špatný support i u placených tarifů.
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod ard3ne 1. 6. 2023 15:18

práve prišla aktualizácie aplikácie - android.
zatiaľ žiadne zmeny nevidím, len tie dve výhody namiesto troch (ale to bolo už pred aktualizáciou). Stále píše 5% pri platení kartou, nič o tom, že len platba v HI. Rovnako nie je žiadna možnosť platiť HI, len fiat a sekundárne to, čo bolo USDT, BTC, ETH.
Len v profile and settings, v časti membership pribudli tie ich body.
Mne ukazuje 250 - silver, ale zaujala ma ponuka, kde môžem ísť zo Silver na Gold, ak získam ďalších 250 bodov - buď nakúpim hi v hodnote 10.000 dolárov alebo urobím ročný staking HI v hodnote milion dolárov. Idem sa zamyslieť, ale asi sa rozhodnem pre ten staking...
ard3ne
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod George_76 1. 6. 2023 15:35

hmm v tuhle chvili je to od nich jeden velky podvod, protoze ze dne na den dali nove podminky, ktere ale neumoznuji vyuzivat... a s 1,5% u gold se muzou jit vycpat, takze dokud to nevyresi je pro me HI mrtve a necham tam vyuzivat jen ty tri perky...
George_76
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 1. 6. 2023 18:43

Včera jsem ještě schválně zkusil zaplatit, ale spíše jsem už počítal už s horšími podmínkami, pro jistotu jsem tedy platil zůstatkem v USDT, aby z toho byli aspoň ty 3 %... a ty 3 % jsem nakonec i dostal :-(
Co ale bylo matoucí, tak mi připsali současně i transakce za celý týden a ze všech v předchozích dnech dostal ještě původních 8 % (předplatná HBO Max a Disney+ jsou v úterý, větší objednávka z pondělí)...

Rád bych ta získaná HI aspoň utratil a získal z nich ještě 8 %, jenže to nejde... :mrgreen: Služby opravdu na úrovni.

Screenshot_20230601_191848_hi.png
fremantle
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků