Spoření v Polsku v PLN

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod trinchin 6. 2. 2023 01:23

Nezvažoval někdo spořit v Polsku? Jejich nabídky na TV a SÚ celkem dost převyšují ty české (8% na obou typech) a momentálně je zlotý na svých minimech vůči koruně. Mají sice daň 19% ale i tak to vychází mnohem lépe než tady nebo ve VÚB na Slovensku.
Příklad:
1 000 000 CZK - úrok v CZ čistý 51 085 Kč za rok. (1000000/100*6,01-15%)
1 000 000 CZK převedeno na PLN, a spořeno v PL, pak čistý úrok 64 800 Kč za rok. (1000000/100*8-19%)

Otevření konta v bance v pohodě na CZ občanku, minimálně v Banku PKO nebo Pekao. Polské mobilní číslo stojí 5 PLN/rok u Play (odNowa). Adresa stačí česká.

Je ta samozřejmě riziko kurzovní, otázka jestli bude koruna posilovat. :hm
trinchin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Milos 6. 2. 2023 08:28

Kromě kurzovního rizika taky nesmíš zapomenout na rozdílné kurzy pro nákup a prodej PLN.
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod tmx643 6. 2. 2023 09:03

Zlotý je na svých minimech proti koruně už 30 let. :D Takže pokud máš výdaje ve zlotých, nějaký spořák, proč ne. Jinak je to hloupost...
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod libol 6. 2. 2023 14:30

Podle Play to číslo stojí 5pln/měsíčně - to tu fakt neúčtují podle ceníku?
Jinak - zvažuju to, právě na penize, které stejně vydám v Polsku, takže kurzovní riziko se dost sníží, popravdě jsem jenom lenivý ten účet zařídit :-(
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod trinchin 6. 2. 2023 16:26

Podle toho co jsem nasel tak prave plan odNowa na tom starteru za 5zl je takovy, co ma platnost 1 rok a pak je az potreba dobit. Aktivoval jsem v lednu, poslal nejake SMS, a mam porad 4.22 zl kredit v Aplikacji Play24.

-- 6. 2. 2023 16:28 --

libol píše:Podle Play to číslo stojí 5pln/měsíčně - to tu fakt neúčtují podle ceníku?
Jinak - zvažuju to, právě na penize, které stejně vydám v Polsku, takže kurzovní riziko se dost sníží, popravdě jsem jenom lenivý ten účet zařídit :-(


Ja zatim neplanuji nejake velke investice, ale rekneme dvacet tisic zlotych si dam na sporak pro zacatek, stejne to behem roku utratim na nakupech. U tech jsem si jisty ze to nebudu menit zpatky na CZK.
trinchin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod libol 6. 2. 2023 17:34

<ot> však píšou - buď za měsíc utratíš 5pln, nebo si strhnou do 5pln - mám to podobně u Orange </ot>
Jo přesně tak se na to dívám taky, pln se proti CZK muže pohnout, ale že by vláda dovolila nějaké velké pohyby cen si nemyslím
libol
Diskutér


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků