PayPal a vše o něm

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod yndezit 31. 1. 2023 12:00

Imho převodem, u 5ti eur je kurz o ničem stejnak.
Moneta nebo Fio, obě budou dobré.
yndezit
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SamerLP 31. 1. 2023 16:00

Inak je tu vôbec nejaká možnosť ako dostať peniaze na PayPal? Lebo cez Trustly (https://www.paypal-dobijanie.sk/) to nejde, dočasne je to deaktivované, a dočasne trvá už zjavne veľmi dlho.

Síce viem, že sa dá normálne platiť cez PayPal s pripojenou kartou, ale ak chcem niekomu poslať z môjho účtu na iný účet tak musím mať nejaký zostatok, ale netuším akým spôsobom sa k peniazom dostať :D
SamerLP
Nadšenec

Odeslat příspěvekod .void 31. 1. 2023 16:20

Nemůžeš poslat peníze někomu jinému pomocí platební karty? Pro “friends & family” je to zdarma.
.void
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jjrr 31. 1. 2023 17:29

gman: Jestli nemáš euroúčet s Eury, tak přes paypal. Nebo třeba přes http://www.europlatba.cz.
jjrr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod ard3ne 6. 2. 2023 07:44

Platil som v jednom eshope cez paypal, idem vrátiť tovar a majú mi vrátiť peniaze. Ale medzitým mi zrušili kartu (curve, čiže aj celý účet), prostredníctvom ktorej som v paypal platil a vyhodil som ju aj z účtu paypal. Neviete mi niekto poradiť, čo sa stane s peniazmi? Paypal ich nechá na mojom účte, alebo sa bude snažiť poslať tie peniaze na neexistujúcu kartu?
ard3ne
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 6. 2. 2023 09:03

Počítám, že zůstanou na účtu Paypalu. A dostat je odtamtud je velice drahý opruz.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod .void 6. 2. 2023 09:27

ard3ne píše:Platil som v jednom eshope cez paypal, idem vrátiť tovar a majú mi vrátiť peniaze. Ale medzitým mi zrušili kartu (curve, čiže aj celý účet), prostredníctvom ktorej som v paypal platil a vyhodil som ju aj z účtu paypal. Neviete mi niekto poradiť, čo sa stane s peniazmi? Paypal ich nechá na mojom účte, alebo sa bude snažiť poslať tie peniaze na neexistujúcu kartu?

Záleží od toho, jak prodejce vrátí peníze, pokud stiskem tlačítka “Refund” v detailu platby, nebo obdobným způsobem, tak peníze se většinou vrací na kartu. Podle vyjádření na fórech Curve by se platby měly automaticky vrátit na podkladovou kartu, ale klidně můžeš předem napsat na podporu.
.void
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Milos 6. 2. 2023 09:28

@xls: Výběr zůstatku z účtu Paypal může být i zdarma, záleží na měně a způsobu výběru, viz. poplatky https://www.paypal.com/cz/webapps/mpp/paypal-fees
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod ard3ne 7. 2. 2023 07:32

.void píše:Záleží od toho, jak prodejce vrátí peníze, pokud stiskem tlačítka “Refund” v detailu platby, nebo obdobným způsobem, tak peníze se většinou vrací na kartu. Podle vyjádření na fórech Curve by se platby měly automaticky vrátit na podkladovou kartu, ale klidně můžeš předem napsat na podporu.

Podľa vyjadrení na fórach Curve, hovorili o zrušenom účte?
ard3ne
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod .void 7. 2. 2023 07:37

.void
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Persbrandt 5. 9. 2023 00:33

zdravím, budu potřebovat zaplatit něco do Německa a je dost pravděpodobné, že to nepůjde platební kartou ani převodem, ale nabízejí tam možnost platby přes PayPal. Používám účty hodně českých bank, ovšem s PayPalem nemám žádné zkušenosti.

Chci se proto zeptat, je to hodně složité na ovládnutí? A vyplatí se to založit i kvůli jediné transakcí? Pochopil jsem, že samotný "účet" PayPal si na webu založím zřejmě během pár minut, ale dost bych potřeboval vědět, jak dlouho musím počítat, než ty peníze přes PayPal příjemci skutečně dorazí. Tzn. nejprve musím ten svůj PayPal "účet" dobít na potřebnou částku podobně jako dobíjecí kartu? Kolik času to všechno dohromady může zabrat (tedy než dobiji svůj PayPal účet + než se peníze převedou z mého PayPal účtu na účet příjemce)?
A jsou s platbou přes PayPal spojeny nějaké poplatky pro tento platební systém? Samozřejmě bych se nějakým zbytečným poplatkům rád vyhnul, pokud je to jen trochu možné.

PayPal účet musí být vždy navázán na platební kartu? Při dobíjení PayPal účtu platební kartou se účtují nějaké poplatky, tato metoda se tedy nevyplatí?

Jinak jsem někde četl, že se poplatky u PayPalu účtují snad i při konverzi měn. Mám účty u českých bank v korunách i eurech, a k nim karty.
Když se chci vyhnout poplatkům, tak pro tuto transakci v Německu mám tedy PayPal účet spíš navázat na kartu k eurovemu účtu a dobít na něj Eura? Jde to vůbec, když to bude PayPal účet založený z Česka? díky
Persbrandt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 5. 9. 2023 05:55

Platba přes PayPal je okamžitá. Jen někdy trvá "přidání karty". Doufám, že si to pamatuji dobře, už je to nějakou dobu, co jsem ho zakládal a taky ho moc nepoužívám.

Prostě založíš PayPal účet a dáš přidat kartu. PayPal si strhne nějaku částku (cca 50 korun) a zeptá se tě na popis transakce, kterou budeš mít ve svém bankovnitví - s tím často bývaly problémy, některé banky to ukazovaly až ve výpisech, u většiny to snad bude v IB vidět (ale třeba až po zaúčtování, takže taky po několika dnech).
Když z IB zjistíš ten popis, vyplníš ho v PayPalu a tím je karta přidaná a je možné s ní platit.

Ano, PayPal má velmi nevýhodné konverzní kurzy, takže musíš nastavit, aby se platba z podkladové karty strhla v původní měně (zde tedy asi v EUR), pak záleží na tom, jestli necháš konverzi na své bance (necháš to strhnout z CZK karty), nebo jestli tam dáš EUR kartu.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tmx643 5. 9. 2023 09:05

Pro přidání karet se žádný kód z výpisu nedává. Je tam normální 3DS autorizace jako při jakékoliv platbě přes internet.

A k poplatkům - ne, žádný poplatek se neplatí, službu hradí prodejce. Paypal s navázanou kartou je čistě průtokáč, dokonce i na výpisu v bance je někdy uveden cílový obchodník a nikoliv paypal.
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod Persbrandt 5. 9. 2023 13:52

díky
Patrik Chrz: takže za aktivaci si PayPal strhne nějaký poplatek cca 50 Kč, chápu správně?
Persbrandt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Milos 5. 9. 2023 14:00

Těch 50Kč byla dříve ověřovací platba, kterou PayPal následně připisoval na zákaznický účet. Aktuálně se karta ověřuje jinak (online) a je to bez poplatku.
Milos
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků