mBank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod kajer 12. 5. 2023 04:44

-jj odchylka mne taky tesi, zrovna vcera prislo za ebay/paypal v GBP...
gbp to cz.mbank - kopie.jpg

Skoda ze toto % nevidim pri platbach v polsku, no to by bylo uz moc dokonale...
kajer
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomas999 29. 5. 2023 13:57

Je tu ešte niekto komu nebola (zatiaľ) vyplatená odmena za platbu mobilom pri novo založenom účte? Má to byť 60€ / 2000CZK. Termín je do 31.5.2023, ale je to divné.
Tomas999
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 29. 5. 2023 16:31

A kdy to mbanka posila? Prijde mi ze zcela nahodne , Určitě ne pokaždé platby, anebo je nutno splnit nějaký objem transakce?
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus 500-1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni až 11%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cz01 29. 5. 2023 16:57

Tomas999 píše:Je tu ešte niekto komu nebola (zatiaľ) vyplatená odmena za platbu mobilom pri novo založenom účte? Má to byť 60€ / 2000CZK. Termín je do 31.5.2023, ale je to divné.

Mamka stále čeká, ještě mají čas, tak uvidíme.
cz01
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ocelik 5. 6. 2023 23:18

Chtěl jsem se zeptat, jestli jste již někdo měl vratku na mKartu Svět v cizí měně. Nikde jsem nenašel kurz, jakým by se vratky na kartu (v eur nebo USD) měly přepočítávat. Na mlince nevěděli a odkázali mě na FaceBook :-) že tam si to odborníci předají rychleji :-))) Chlapík co zareagoval to prý předal, nemám důvod mu nevěřit, ale je to už 5 dní a odborníci v mBank to ještě nedokázali zjistit. Proč mám pocit, že jsou to amatéři, kteří netuší co vlastně dělají? A po zkušenostech s RB a dalšími fin. institucemi si nedělám iluze že jinde to bude lepší :-(

Je to docela tragické, zejména když u produktu, který mám pocit že velmi intenzivně propagují (hlavně pro placení v cizí měně), nejen že nezveřejňují ale ani nedokáží zjistit, jaký mají kurz.
ocelik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 6. 6. 2023 06:25

tohle byla vždy taková šedá zóna. Nejhorší varianta (často bankami praktikovaná) je deviza-prodej při platbě a deviza-nákup při vratce, ale celkem úspěšně (byť třeba přes arbitra) se lze dožadovat zrušení celé původní částky.

Vždy je to o argumentaci a případném pohybu měny mezi obdobími. Pokud je pohyb měny ve výrazném nepoměru mezi účtovanými částkami (nebo dokonce v protisměrném pohybu), banka argumentaci neustojí a u arbitra prohraje.

MBank jednu dobu měna vratky také kurzem deviza-prodej, což někteří klienti využívali (už si nepamatuji, co na to bylo za fígl, že si šlo nechat na mBank posílat vratky i když se nic nezaplatilo, snad nějaké převody z karty na kartu)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 6. 6. 2023 06:51

No jo, to byly hezké časy... vybití účtu Skrill v eurech za fixní poplatek (tuším 2,90 € nebo tak nějak) na kartu Visa (maximálně 4900 €) a mBank to přeúčtovala svým otřesným deviza-prodej :mrgreen:
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod ocelik 6. 6. 2023 08:22

Díky za odpověď, banka tu informaci nezveřejňuje asi aby s tím mohli manipulovat jak se jim hodí :-) Pak je ale otázka, kolik lidí se ozve a bude ochotno to řešit s arogantním reklamačním oddělením a ztrácet čas a nervy kvůli pár korunám (desítkám či stovkám) a kolik lidí ví na co mají právo a jak ho uplatnit. Já třeba vůbec netuším kdo je to ten arbitr a jak takové jednání probíhá, co by to ode mne vyžadovalo, kolik času a peněz by mě to stálo, ...
ocelik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tonygum 6. 6. 2023 09:54

prave to je nejlepsi, napises uplne lidsky dopis v papirove podobe, arbitr vi ze musi pokusit vyresit pozadavek kazdeho fotra s desitkou u drzky, takze nemusis nic vedet, vse lidsky popiš.
tonygum
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Milos 6. 6. 2023 10:16

@ocelik: O jak velkou částku v cizí měně se vlastně jedná? Jestli to má vůbec cenu řešit a ztrácet tím svůj čas i čas finančního arbitra...
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod ocelik 6. 6. 2023 10:31

Aktuálně to právě nemá cenu řešit, před rokem nebo dvěma jsem měl nějaké vratky na kartu a štvalo mě, že tam byla nejen změna kurzu v můj neprospěch, ale právě i rozdíl nákup-prodej. To bylo ještě kartou s delfínem. No a teď jsem si zažádal právě o kartu svět, protože má lepší kurzy a když jsem si vzpomněl na ty dřívější vratky, začal jsem se pídit po kurzu těch vratek, protože u té karty svět mají uveden jen kurz prodej. Na webu jsem nic nenašel, v podmínkách také na mLince také nevěděli, psal jsem tedy oficiální dotaz i dotaz na jejich FB (že tam prý odpovídají rychleji - nevím co znamená rychleji, když už 5nů mlčí). A pak mě napadlo zeptat se tady :-) Abych věděl jak reagovat, když se zase ocitnu v podobné situaci, takže je dobré vědět, že se nemám bát reklamovat a že se v textu mohu zmínit že v případě nespokojenosti se obrátím na arbitra. Předpokládám, že jde asi o tuhle instituci: finarbitr.cz?
ocelik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milos 6. 6. 2023 14:48

Tu instituci jsi našel správně :-)
Jinak většina bank (hlavně těch velkých) skutečně aplikuje kurz deviza-prodej při platbě kartou a kurz deviza-nákup při vratce, jak uvedl Patrik.
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 6. 6. 2023 16:10

Přesně tak. Ještě uvedu jednu nutnou podmínku při řešení přes arbitra. Musíš se nejdříve pokusit řešit s bankou. Dokládáš mu, že jsi se o to pokusil, ale neúspěšně, buď že ti to banka zamítla, nebo že v rozumné době neodpověděla (já nechávám cca 2 týdny).

Arbitr nemůže rozhodnout o něčem, o co jsi před tím banku nepožádal, co jsi nereklamoval.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ocelik 7. 6. 2023 10:39

Díky za doplnění, vždy se snažím o domluvu přímo s protistranou. Ty vratky mě tenkrát nepotěšily, ale neřešil jsem to. Když ale před lety mbanka měnila podmínky a zpoplatňovala služby které byly dřív zdarma a neupozornili mě předem dostatečně důrazně že budu něco platit, nebo neměli jednoznačné podmínky (pro účet s dvěma spoluvlastníky a jestli se sčítají platby jednotlivými kartami, ...), tak mi po reklamaci a zdůvodnění proč vnímám poplatek jako neoprávněný mi ten poplatek vždy vrátili. Ale je fajn vědět, že kdyby banka "zlobila", má se člověk kam obrátit.
ocelik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mreich 16. 6. 2023 13:08

mBank se nám horší s kurzy - včera EUR na Visa Svět s přirážkou 1,87% �
Přílohy
IMG_0003.jpeg
mreich
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků