pulmann píše:lukas1107 píše:Cyrrus má nějaké internetové "bankovnictví"?
Cyrrus je nějaká banka ?
-- 8. 5. 2022 15:06 --DrholecR píše:Cyrrus obchodní účet zvýšil sazbu na 5,4 % (předtím měli asi 4,65 %). Po odečtení poplatku -0,2 % je sazba 5,2 %. Vklady jsou pojištěné do výše 90 %, maximálně do částky odpovídající 20 000 EUR (cca 500 000 Kč).
Zákonné pojištění vkladů ?
Cyrrus není banka, ale obchodník s cennými papíry. Jedná se o obchodní účet, na kterém jsou úročené vklady. Internetové "bankovnictví" nemá, ale po přihlášení na jejich webu je v záložce TRANSAKCE vidět příchozí vklady a každý měsíc připsaný úrok, daň z úroku a poplatek z připsaného úroku. Vidět jsou tam samozřejmě i výběry. Ty se realizují po telefonu s přiděleným makléřem. Po telefonickém potvrzení výběru dojde k převodu během několika pracovních dnů na účet, který byl doložený k registraci.
Pojištění není zákonné, jedná se o Garanční fond obchodníků s cennými papíry. Garanční fond zajišťuje výplatu náhrad zákazníkům obchodníků s cennými papíry, kteří nejsou schopni plnit své závazky spočívající ve vydání majetku zákazníkům. Garanční fond není státním fondem, zdrojem majetku jsou příspěvky od obchodníků s cennými papíry. Více na gfo.cz.
Jedná se o alternativu k bankovním spořicím účtům. Každý musím sám za sebe posoudit výhody a nevýhody. Vzhledem k omezené výši pojištění nepředpokládám, že tam bude někdo vkládat miliony. Na druhou stranu pro nízké statisíce je to lepší než aktuálně 4,08 % u Trinity.
Tuto možnost spoření přes měsícem zmiňoval i odborný server peníze.cz:
https://www.penize.cz/sporici-ucty/4334 ... podminkami