Rozdíly ve spořících účtech CZK (toto není obecná diskuze)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod DPH - VAT 8. 2. 2023 08:48

Děkuji za odpověď. A jaký je význam té formule "na denní bázi"? Jak jinak - na jaké bázi - by šlo úročit? Ď
DPH - VAT
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jjrr 8. 2. 2023 09:29

Ma roční třeba, když by se neměnila rok výše vkladu.
jjrr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 8. 2. 2023 11:14

drummond píše:Nesmíš motat bonusové a nebonusové sazby dohromady. Prakticky je u ročního kosmeticky snížili, bylo to 6,3% a ted od 6.3. bude 6,25%, s bonusem pro klienty bylo 6,5% a nově bude 6,45%.

Máš pravdu, nikde v emailu neuvedli tu stávající bonusovou. Nakonec jsem tam na tento nejvýhodnější 1R TV něco poslal už teď, aby mi pak nebylo líto když to nevyjde pokud by sazby klesaly. Končí mi teď v únoru nicméně celkem dost TV a budu muset řešit co s těmito prostředky, takže do 3/2023 zřejmě naplním Creditas a pak se uvidí. Nová bonusová sazba bude pokud nezareagují 29.3 nějak bleskurychle na ČNB stále lukrativní.
Funkční odkaz pro 500 Kč za vytvoření účtu u Maxbanky, 100 EUR na Degiro, 5 GBP na Curve, až 1.000 USD v akciích na Interactive Brokers a -10% na provizi na krypto Binance (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alone89 8. 2. 2023 11:20

Mam takovy hloupy dotaz, ale jak se da dostat k te bonusove sazbe u J&T?
Alone89
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Milos 8. 2. 2023 13:14

Bonusová sazba by měla platit pro všechny stávající klienty J&T banky, kteří už v bance někdy spořili. Ty se u nich chystáš účet teprve zakládat?
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod SenseiJirka 8. 2. 2023 13:56

DPH - VAT píše:Děkuji za odpověď. A jaký je význam té formule "na denní bázi"? Jak jinak - na jaké bázi - by šlo úročit? Ď

Nesmíš vytrhnout z kontextu jen to "na denní bázi" :) . To opravdu význam nemá a jak už bylo psáno, na denní bázi úročí všechny banky. To podstatné na tom je rozlišovat "ÚROČENÍ na denní bázi" a "PŘIPISOVÁNÍ ÚROKŮ na denní bázi".
Takže zjednodušený příklad dvou zmíněných bank:
maxbanka ÚROČÍ na denní bázi, na konci měsíce dostaneš úrok za měsíc (tedy měsíčně 1/12 úroku p.a.)
VÚB pokud PŘIPISUJE úrok na denní bázi, dostaneš úrok každý den (tedy denně 1/365 úroku p.a) a ten úrok se ti každý den úročí spolu se zůstatkem.
Takže díky připisování úroků každý den se vlastně celkový úrok zvyšuje, díky tomu, že se úročí hned i úroky
SenseiJirka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mate59 8. 2. 2023 17:49

Alone 89 : Až ti bude končit TV,z banky tě osloví,nabídnou ti,abys vklad znovu založil s bonusem 0,2% vyšší než je běžná nabídka.
mate59
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Alone89 8. 2. 2023 18:44

Milos píše:Bonusová sazba by měla platit pro všechny stávající klienty J&T banky, kteří už v bance někdy spořili. Ty se u nich chystáš účet teprve zakládat?

Aha chapu, diky za info. Ja u nich zatim jen zalozil ucet, jeste cekam nez mi dobehnou TV jinde nez u nich zalozim TV pred snizenim uroku...
Alone89
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 8. 2. 2023 19:55

ad. JT - Já tam tu sazbu měl v IB automaticky a nemusel jsem nikam psát.
Funkční odkaz pro 500 Kč za vytvoření účtu u Maxbanky, 100 EUR na Degiro, 5 GBP na Curve, až 1.000 USD v akciích na Interactive Brokers a -10% na provizi na krypto Binance (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ladik1983 9. 2. 2023 00:04

wit.cz píše:No tak zásadní je právě to připisování. Na denní bázi se jinak úročí všechny.


A v čem je to zásadní?
ladik1983
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 9. 2. 2023 00:10

Zvedá se ti každý den zůstatek o úroky a ne až na konci měsíce.
Funkční odkaz pro 500 Kč za vytvoření účtu u Maxbanky, 100 EUR na Degiro, 5 GBP na Curve, až 1.000 USD v akciích na Interactive Brokers a -10% na provizi na krypto Binance (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jjrr 9. 2. 2023 00:34

Prostě se úročí i úroky. Navíc se v případě VÚB úročí i nedaněné úroky. :D
jjrr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod fc70 9. 2. 2023 01:00

UniCredit ode dneška snižuje sazby TV: 1m 4,55 %; 6m 4,95 %; 12m 4,95 %.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod vlaju 9. 2. 2023 06:06

jjrr píše:Prostě se úročí i úroky. Navíc se v případě VÚB úročí i nedaněné úroky. :D

Abychom věděli, o jaké hodnoty jde, udělal jsem výpočet. To, že se úroky připisují měsíčně udělá proti ročnímu přípisu 0,16778119 %b při úroku 6%. Rozdíl mezi denním a měsíčním připisováním je už o řád jinde. Vyšlo mi 0,01535136 %b. Vše dosud pro zjednodušení bez daně (stejně se daní při přípisu). Pokud máme přípis nedaněných úroků denně a zdaníme až na konci roku (stejnou 15 sazbou), je rozdíl oproti běžnému stavu více než dvojnásobný, konkrétně 0,03474507 %b.
V případě uloženého milionu jde tímto o nějakých 347 Kč.
(chce to někdo přepočítat? :-)
vlaju
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ladik1983 9. 2. 2023 08:38

Takže žádný 6,34% ročně, to je úplná kravina
ladik1983
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků