Česká spořitelna

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod MirekM. 1. 12. 2023 12:39

Při přidávání KK do g-pay po posledním kroku nahlášena chyba s možností nového pokusu. Nové pokusy byly taktéž neúspěšné. Zkusil jsem kartu znovu přidat, chyba se objevila snad již na 3 kroku. Pak se ale objevila hláška, že KK byla úspěšně přidána do g-pay a posléze o úspěšném přidání přišel i e-mail. Platba přes g-pay v mobilu proběhla úspěšně.

Netušíte, jestli jde do G-pay přidat KK ČSexHB i rodinného příslušníka? Prozatím jsem narazil jen na Monetu, kde to nešlo.
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod Pravý Tomáš Marný 1. 12. 2023 13:23

HNF-01 píše:Jak se zapne ověřování internetových plateb v Georgovi? Chce to po mě SMS a ePIN a chatbot nerozumí.

Já tušil, že jak má něco v názvu "Česká/ý/é", budou s tím problémy... Dnes první platba přes GPay OK, při druhé to poslalo ověřovací SMSku, při třetí (nejmenší) rovněž SMSku a ještě to chtělo ePIN. Chatbot, že si ho nastavím přes PC a pokud mám mobilní bankovnictví, že ho nepotřebuji.

Já že mobilní bankovnictví mám a stejně to po mně chce ePIN. Chatbot opět to samé. Já že možnost nastavení ePIN v internetovém bankovnictví vůbec nemám. Chatbot že mne přepojí na živého bankéře. Pak 3x hláška, že jsou všichni vytíženi a že mám čekat. No a pak mne to po pár minutách odhlásilo...

Takže 3 měsíce vyděržať, pioněr, a pak sbohem a šáteček.
Naposledy upravil Pravý Tomáš Marný dne 1. 12. 2023 14:17, celkově upraveno 1
Pravý Tomáš Marný
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod slavo963 1. 12. 2023 13:39

U mne vse bylo smooth.

Aktivace karty, pridani do Gpay, zmena PIN v bankomatu, platba na poste.

Nepochodil jsem akorat na kiosku banky, kde jim neslo prevydani exHB na klasickou KK s 1% CB, odkazali mne na Erste Premier bankere.

@Jirka, muzete se prosim vyjadrit, jestli na zmenu KK na kartu s 1% CB musim ke svemu privatnimu bankeri a nemuzou mne obslouzit na normalni pobocce? Bohuzel vami doporuceny klasicky postup - pozadat online a pote starou KK zrusit nelze - kvuli bonite neprochazim scoringem.
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod Krevety2 1. 12. 2023 14:18

Taky musím potvrdit dnes perfektní zkušenost na pobočce (O-Poruba, U soudu), potřeboval jsem nějaké změny na stávajícím produktu, doladit přidání KK do Apple pay, což vyžadovalo aktivovat George a založit Plus účet na splácení KK.
Vše vyřízeno během několika minut, bez jediného papíru. ČS je hodně jiná banka než bývala a nové IT systémy jsou z 21. století (to samé se nedá říct např. o Komerční bance, kde mám naprosto opačnou zkušenost). Změna PIN v bankomatu ČS byla taky bez problémů.
Takže za mě velká spokojenost a pochvala paní bankéřce!
Krevety2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lafayette16 1. 12. 2023 15:02

Zkoušel jsem to tady projíždět, ale nenašel. Jak je to s převodem kreditek ex-HB na standardní kreditky ČS s cashbackem?
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod HNF-01 1. 12. 2023 15:43

Pravý Tomáš Marný píše:Já že možnost nastavení ePIN v internetovém bankovnictví vůbec nemám.

Mám to stejně, ePIN tam není. Fok!
Už chodí ověřování 3DS v Georgi.
Naposledy upravil HNF-01 dne 2. 12. 2023 11:41, celkově upraveno 1
HNF-01
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Česká spořitelna 1. 12. 2023 16:08

slavo963 píše:@Jirka, muzete se prosim vyjadrit, jestli na zmenu KK na kartu s 1% CB musim ke svemu privatnimu bankeri a nemuzou mne obslouzit na normalni pobocce? Bohuzel vami doporuceny klasicky postup - pozadat online a pote starou KK zrusit nelze - kvuli bonite neprochazim scoringem.

Dobrý den, klientům Erste Premier a Erste Private Banking doporučujeme všechny záležitosti řešit prostřednictvím jejich Premier bankéře.
K dispozici pro konzultaci jsou také kolegové na klientské lince Erste Premier 956 777 569, která je dostupná každý pracovní den vždy od 7 do 22 hodin.

Jiřka, ČS
Oficiální profil České spořitelny.
Česká spořitelna
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod minarjo 1. 12. 2023 18:24

@Pravý Tomáš Marný:
ePIN pro net platby bez George klíče, stejně jako Aktivační kód pro aktivaci George/klíče například po ztrátě mobilu, jsou dostupné v menu bankomatů ČS. Zrovna teď jsem si to ověřil, když jsem měnil PIN té nové kreditky, tyto položky jsou ve stejné skupině menu bankomatu.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod MirekM. 1. 12. 2023 18:44

MirekM. píše:Při přidávání KK do g-pay po posledním kroku nahlášena chyba s možností nového pokusu. Nové pokusy byly taktéž neúspěšné. Zkusil jsem kartu znovu přidat, chyba se objevila snad již na 3 kroku. Pak se ale objevila hláška, že KK byla úspěšně přidána do g-pay a posléze o úspěšném přidání přišel i e-mail. Platba přes g-pay v mobilu proběhla úspěšně.

Netušíte, jestli jde do G-pay přidat KK ČSexHB i rodinného příslušníka? Prozatím jsem narazil jen na Monetu, kde to nešlo.

Asi jsem neměl spuštěný SB, proto ta chybová hláška nebo to bylo krátce po převodu karet. :-) Dnes v podvečer jsem manželce do jejího g-pay její KK bez chybové hlášky přidal, ale pro jistotu jsem spustil SB před přidáváním KK. Manželčina KK do mého g-pay přidat nešla, vedlo to na autorizaci v mém SB. Poté dle infolinky ČS to ČS neumožňuje (má pozn. na rozdíl od některých jiných bank). :-(
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod Schwarzie 1. 12. 2023 19:05

Manželce i dceři mé karty ČS do Apple Pay přidávám, ale musí mít nainstalovaný George a já v něm musím být na jejich mobilech přihlášený na sebe. Takže mám George ve svém mobilu, v iPadu, a jejich dvou mobilech. Ony nic v ČS nemají, takže nepotřebují být v George přihlášené na sebe. Vidí sice na mé účty, ale co už, je to stejně nezajímá a mně je to jedno :-)
Schwarzie
Nadšenec

Odeslat příspěvekod MirekM. 1. 12. 2023 19:12

Pokud bych byl na mém mobilu v George přihlášený na manželku, měl bych mít možnost autorizovat v mém mobilu přidání její KK do mého g-pay na mém mobilu. Jsem v obraze?
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod hyper9 1. 12. 2023 20:43

Dneska jsem zkusil vybrat kreditkou z bankomatu, abych si otestoval, že platí dohodnuté podmínky.
:!: Naúčtovali mi poplatek 50 Kč.
Přitom v sazebníku pro ex-HB kreditky čtu:

Výběr hotovosti z bankomatu České spořitelny, a.s. v ČR a na vybraných obchodních místech (cashback)
zdarma

Volal jsem na infolinku, teď mi nedokázali pomoci, budu zadávat reklamaci.
hyper9
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Schwarzie 1. 12. 2023 20:57

MirekM. píše:Pokud bych byl na mém mobilu v George přihlášený na manželku, měl bych mít možnost autorizovat v mém mobilu přidání její KK do mého g-pay na mém mobilu. Jsem v obraze?

Já můžu mluvit za Apple Pay. Do mobilu přidáváš karty toho, kdo je přihlášený v Georgi. Jde se ale na to přímo z aplikace, kde je něco jako přidat do Apple Pay, takže logicky přidáváš kartu toho, na koho jsi přihlášený.
Schwarzie
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Milos 1. 12. 2023 21:06

@hyper9: Podle těch 50Kč to vypadá, že jedou dle ceníku klasické kreditky ČS http://www.csas.cz/banka/content/inet/i ... _karta.pdf a nikoliv podle ceníku kreditky exHB https://www.csas.cz/banka/content/inet/ ... _uvery.pdf
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod hyper9 1. 12. 2023 21:09

Budu to reklamovat zítra, úvěrová linka 956777451 má pracovní dobu pracovní dny 7:30-19, volné dny 8:30-17, a dám vědět.

ex-HB sazebník je naštěstí zdokumentovaný
https://www.csas.cz/banka/content/inet/ ... _uvery.pdf
https://www.csas.cz/cs/dokumenty-ke-stazeni#/1463

a mám ho i zazálohovaný na disku.
hyper9
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka