Česká spořitelna

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod slavo963 2. 12. 2023 19:13

Tak kdyz tam bude automaticky 1% CB , zlobit se nebudu.

Jak vlastne procesuji ten CB? Je to nekde videt hned po zauctovani, napr. nekde v Moneyback, nebo az ve vypisu?
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod Schwarzie 2. 12. 2023 19:42

Milos píše:Je vidět, že ten přechod dle všeho technicky nezvládli a ke kreditkám exHB přistupují jako ke klasickým kreditkám ČS ........

To jsem zvědavý, jestli bude jedno procento za internetové platby :-)
Schwarzie
Nadšenec

Odeslat příspěvekod gman 2. 12. 2023 20:11

Nevíte něco bližšího o akci přechod na George 500,- jako bonus?
https://www.mesec.cz/clanky/ceska-spori ... 0nezkusili.

Zajímalo by mě zda by to šlo spojit s akcí 3x500,- za plus účet.
gman
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Milos 2. 12. 2023 20:13

@slavo963: Přiznaný cashback je vidět v Moneyback obvykle 1 až 2 dny po zaúčtování platby. Na výpisech je pak vidět souhrnný cashback za celý měsíc.

@gman: Myslím, že tuto akci ještě vůbec nespustili.
Naposledy upravil Milos dne 2. 12. 2023 20:15, celkově upraveno 1
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod minarjo 2. 12. 2023 20:13

Hodně lidí zde dnes řešilo funkci Splatit u kreditky v George. Jako víceletý uživatel klasické ČS kreditky vám mohu zodpovědně říct, že tento odkaz je přímo na dlaždici kreditky (i v jejích detailech) POUZE tehdy, když je co splatit, ne nadarmo se to tak jmenuje - je to přeci jen úvěrový produkt. Tedy když je kreditka s vyrovnaným dluhem či dokonce přeplacená, odkaz zmizí. Teď jsem si to vyzkoušel i splacením kreditky z HB, je to stejné.
Naposledy upravil minarjo dne 2. 12. 2023 20:15, celkově upraveno 1
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod drkarel 2. 12. 2023 20:14

Milos píše:Je vidět, že ten přechod dle všeho technicky nezvládli a ke kreditkám exHB přistupují jako ke klasickým kreditkám ČS ...

Tak je to dobrý námět pro Jiřku. :) Stačilo by ještě přidat 1 % cashbacku na exHB a naopak zdarma výběry ke KK ČS a ty kreditky sjednotit a odpadl by problém s nějakým převáděním.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod mojmax 2. 12. 2023 20:25

minarjo píše:Hodně lidí zde dnes řešilo funkci Splatit u kreditky v George. Jako víceletý uživatel klasické ČS kreditky vám mohu zodpovědně říct, že tento odkaz je přímo na dlaždici kreditky (i v jejích detailech) POUZE tehdy, když je co splatit, ne nadarmo se to tak jmenuje - je to přeci jen úvěrový produkt. Tedy když je kreditka s vyrovnaným dluhem či dokonce přeplacená, odkaz zmizí. Teď jsem si to vyzkoušel i splacením kreditky z HB, je to stejné.

Ano, je to tak. Dnes jsem splácel 2 exHB kreditky a u každé bylo přímo na dlaždici tlačítko Splatit (na obou byl v listopadu nějaký pohyb, takže bylo co splácet), následně je možno zadat přímo částku, případně je zde přednastavená možnost splatit celou dlužnou částku a ta se strhne z Plus účtu bez autorizace.

Jinak vše proběhlo bez problémů, fyzické karty přišly, PINy ne, ale ty jsem si zobrazil v Georgi, přidání do Google Pay taky no problem.
mojmax
Diskutér

Odeslat příspěvekod milanBrno 2. 12. 2023 21:26

Milos píše:@slavo963: Přiznaný cashback je vidět v Moneyback obvykle 1 až 2 dny po zaúčtování platby. Na výpisech je pak vidět souhrnný cashback za celý měsíc.

Az na to, ze to neni pravda...
slavo se pta na 1% CB z internetovych plateb a ten se nikde nezobrazuje (krome vypisu).
Ty odpovidas na CB obchodniku, jako treba Albert.
Tedy uplne neco jineho...
Telekomunikace: Neomezene volani a sms + 20GB za 666kc/mes.
FinTech: za vyuziti meho doporuceni nabizim odmenu (Revolut , SkipPay , Twisto , Curve , Plutus , Portu , RONDA , RB , Indigo , Coinmate , Anycoin , Trading212 atp.)
Zabava: HBO MAX za 50kc
milanBrno
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Milos 2. 12. 2023 22:11

Máš pravdu Milane, popletl jsem to :nenapadne Cashback 1% z internetových plateb není vidět v Moneyback, ale až souhrnně na měsíčním výpisu.
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod octaviampi 2. 12. 2023 22:54

Chapu to dobre, ze tady splacite 14 dnu pred darem splatnosti? To vas Patrik nepochvali.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod hyper9 2. 12. 2023 23:04

Ta 1 Kč, kterou jsem splatil, mě opravdu vytrhne. :mrgreen:
hyper9
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod taylor729 3. 12. 2023 05:46

taylor729 píše:Taky jsem vybiral z bankomatu a zadny poplatek se neobjevil (ale vyber neni jeste zaúčtovaný)

Poplatek 50Kc se po zauctovani objevil. Ach jo, doufam ze to opravi automaticky a nebudem to muset kazdy zvlášť reklamovat.
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 12. 2023 12:33

slavo963 píše:Nechtel byt pesimista, uz vcera chtel napsat, kdyz vam dovcera neprisly, ale vypado to, ze vam sporka exHB neda, protoze mate asi max kreditek, co muzete u nich mit. A ze neni dnes v Georgi je definitiva :-| ...Protoze o bonite to byt nemuze...mne opakovane zamitali i min. 5000 ramec na klasickou 1% CB KK a exHB prisla...

Komu exHB neprisla, kolik mate u CS kreditek? Podobna otakza, je zde nekdo, kdo ma vice nez 1 CS KK a prisla exHB?

Kdo nema zadnou CS KK a exHB nedali = blacklist z minulosti, to musi vedet docteny proc.

Mám tři kreditky ČS a měl jsem 3 kreditky Hello (2 x original, 1 x Alza), přišly mi všechny tři.

V IB mám navíc podmínku obratu 3000 Kč, tak uvidíme, jestli bude něco dávat. Celkem ze šesti kreditek by to mohlo být zajímavé :D
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod minarjo 4. 12. 2023 12:51

Tak to vypadá, že online žádost o nahrazení kreditky z HB kreditkou dle parametrů ČS (s odměnou za net platby) ani není možná, protože já když už jednu klasickou ČS kreditku mám, tak Obchod v George nabízí jen navýšení úvěrového rámce, ne sjednání nové (jako náhradu za tu exHello). Takže to fakt si bude muset být přes pobočku, nebo telefonem přes úvěrovou linku, ach jo.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod slavo963 4. 12. 2023 13:22

Volal jsem na Erste Premier linku....nevedi "nic", jenom teorii z dokumentu, tzn. exHB nema zadnou podminku obratu na vedeni zdarma, nema poplatek 50Kc za vyber z ATM, nevraci 1% z net. plateb.

Praxe je jina, ze jo, poplatek za vyber 50Kc, zatim teoreticka moznost mesicniho pausalu za neaktivitu jak je uvedene v Georgi a mozna 1% CB, ktery se dozvime s vypisem.
Kdo nebude reklamovat, automatika nic neopravi ;-)

Lze zmenit exHB za stand. KK s 1% CB, nebo Premier KK bez CB, ale jenom pres sveho bankere, ktery to muze udelat, pres tel. klientskou linku to nelze, ani primo na uverovem...
slavo963
Přeborník

Předchozí stránkaDalší stránka