Česká spořitelna

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod minarjo 6. 12. 2023 15:09

@stepano:
Tvůj dotaz bych rozdělil na dvě části:
1) ti co dosud neměli u ČS kreditku, nemají snad důvod neuspět.
2) ti či už jednu (jako já) či více ČS kreditek měli před tou exHB, zde to bude těžší, jak psal třeba už @milanBrno, kterému to zamítli na pobočce, nebo já, že to nelze online, protože systém George eShop nabízí jen navýšení rámce stávající ČS kreditky, ne novou.

Bod 2) mě zde také VELMI zajímá, zvlášť když Jiřka nedávno psala, že na pobočce by to mělo jít všem. Zkušenost Milana ale znamená spíše vyčkávat, jak si to mezi bankéři "sedne".
Naposledy upravil minarjo dne 6. 12. 2023 15:15, celkově upraveno 2
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod Schwarzie 6. 12. 2023 15:10

MirekM.: Splnění podmínek pro vedení Plus účtu zdarma lze ověřit v Georgi, záložka Funkce, a pak dole Vedení účtu - Účet zdarma. Já tam mám teda započítanou zatím jen jednu platbu, s největší pravděpodobností debetkou, protože na exHB kreditce mám už několik zaúčtovaných plateb....
Schwarzie
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Kittyhawk 6. 12. 2023 15:51

Tak třeba já v George u nového Plus účtu na záložce Funkce žádnou takovou informaci o Vedení zdarma nemám :hm
Kittyhawk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hyper9 6. 12. 2023 16:00

Ani já tuto informaci ( "záložka Funkce, a pak dole Vedení účtu - Účet zdarma" ) v Georgi nemám.
Tolik dotazů tady, to se Jiřka zcela jistě zapotí. :mrgreen:
hyper9
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Schwarzie 6. 12. 2023 16:01

Takto to vypadá po rozkliknutí. Už tam mám tři platby, protože jsem od napsání původního příspěvku dvě obratem na netu provedl (jedna á 5 Kč v jedné aplikaci na parkování).

cs.jpg
Schwarzie
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Česká spořitelna 6. 12. 2023 16:15

MirekM. píše: Počítají se 4 platky převedenou KK z HB pro bezplatné vedení Plus účtu či nepočítají?

Dobrý den, pro bezplatné vedení účtu Plus budeme započítávat i platby provedené kreditkou převedenou z Hello bank.

Jiřka, ČS
Oficiální profil České spořitelny.
Česká spořitelna
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod goropes 6. 12. 2023 17:08

pročítám forum a jsem trochu zmatený.
Mám Erste Premier (dříve pouze 2x debetní karta) a teď mi tam přešla exHB KK.
Měl jsem tam nesplacený zůstatek, ten jsem vyrovnal, jinak žádné transakce nemám a asi pravidelně neplánuju.

Bude mi ČS účtovat nějaké poplatky za vedení KK?? (původní info bylo, že podmínky zůstanou jako u HB, tedy bez poplatků za vedení)
Dá se převést na něco výhodnějšího (obyč kk s vratkou? Infinite s vratkou??)
goropes
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Schwarzie 6. 12. 2023 17:21

Toto na mne teď vybaflo v Georgi.....

cs1.jpg
Schwarzie
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Milos 6. 12. 2023 17:25

@goropes: Vedení kreditky exHB je zdarma. Kreditka by měla jít převést na jinou (klidně i VISA Infinite, viz. viewtopic.php?p=13626084#p13626084), zatím se to ale nikomu nepodařilo.
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod hyper9 6. 12. 2023 17:32

S tím poplatkem 50 Kč za výběr to vypadá, že to plošně opraví všem, i těm kdo nepodají reklamaci. A to by bylo super.
hyper9
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod taylor729 6. 12. 2023 17:36

Pred chvili jsem to psal do HB vlakna
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 6. 12. 2023 18:58

Schwarzie píše:MirekM.: Splnění podmínek pro vedení Plus účtu zdarma lze ověřit v Georgi, záložka Funkce, a pak dole Vedení účtu - Účet zdarma. Já tam mám teda započítanou zatím jen jednu platbu, s největší pravděpodobností debetkou, protože na exHB kreditce mám už několik zaúčtovaných plateb....

Předpokládám v SB nikoliv v IB. Otevřu v SB Plus účet, ťapnu na Funkce, ale dole položku Vedení účtu nemám.
Mám na KK z HB 3 zaúčtované platby a jednu rezervaci platby.

-- 6. 12. 2023 19:15 --

Česká spořitelna píše:
MirekM. píše: Počítají se 4 platky převedenou KK z HB pro bezplatné vedení Plus účtu či nepočítají?

Dobrý den, pro bezplatné vedení účtu Plus budeme započítávat i platby provedené kreditkou převedenou z Hello bank.

Jiřka, ČS

Děkuji, ale chtělo by to u vás provést osvětu v podávání informací na infolince. Jak jsem psal po dvojím odmlčení v tel. hovoru a zjišťování "pravdy" pracovnicí infolinky "někde", jsem obdržel přesně opačnou informaci než Vy zde uvádíte a to se pracovnice infolinky dušovala, že je informace na "tutovku" ověřena, i když jsem jí opakovaně oponoval.
Naposledy upravil MirekM. dne 6. 12. 2023 19:40, celkově upraveno 1
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 6. 12. 2023 19:17

Tyto detaily mnohdy nejsou v mobilním George, ale jen v desktop verzi. Totéž třeba kontrola splnění hranice 3000 Kč pro bezplatné vedení u klasické ČS kreditky, to také ukazuje jen desktop verze George. Je přece nesmysl očekávat, že se vše vejde i do mobilní apk verze, kde je přece jen méně místa na displeji než na obrazovce PC/notebooku atd.
Obecně je zde v diskusích problém, že když někdo napíše George, není jisté, zda tím myslí mobilní appku, nebo desktop (internetbanking), když se to jmenuje stejně :). Takže chce si to projít obojí a sami pak zjistíte, že desktop toho logicky umí více.
Naposledy upravil minarjo dne 6. 12. 2023 19:22, celkově upraveno 2
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod MirekM. 6. 12. 2023 19:20

Schwarzie píše:Takto to vypadá po rozkliknutí. Už tam mám tři platby, protože jsem od napsání původního příspěvku dvě obratem na netu provedl (jedna á 5 Kč v jedné aplikaci na parkování).

Jelikož nejsem sám, kdo v SB uvedenou položku nemá, pátráme v SB na správném místě? Od kdy máš založený Plus účet? Ty 3 uvedené platby v obrázku jsou platby DK?

-- 6. 12. 2023 19:22 --

minarjo píše:Tyto detaily obecně mnohdy nejsou v mobilním George, ale jen v desktop verzi. Totéž třeba kontrola splnění hranice 3000 Kč pro bezplatné vedení u klasické ČS kreditky, to také ukazuje jen desktop verze George. Je přece nesmysl očekávat, že se vše vejde i do mobilní apk verze, kde je přece jen méně místa na displeji než na obrazovce PC/notebooku atd. Tyto detailnější věci, stejně jako u řady jiných bank, tedy jen v internetovém bankovnictví George na desktopu.
Ono obecně je zde v diskusích problém, že když někdo napíše George, není jisté, zda tím myslí mobilní appku, nebo desktop (internetbanking). Takže chce si to projít obojí, sami zjistíte, že desktop toho logicky umí více.

Můžeš místo kázání zadat souřadnice v IB, kde obrázek o plnění Plus účtu zdarma najdeme? Osobně jsem ani v IB žádnou takovou položku nenašel.
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 6. 12. 2023 19:24

Plus účet Mirku nemám, ale klasickou ČS kreditku ano a právě splnění podmínky pro bezplatné vedení u ní jsem uvedl jako příklad funkce, která je jen v desktop verzi a ne v appce. Zda je tomu tak i u Plus účtu se dá předpokládat, když jde o stejný typ funkce, ale já ho fakt nemám, mám už déle základní Standard a tam nic takového není třeba.
minarjo
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka